ඔබේ ජීවිතයට හානි කරන මේ වැරදි ඉරියව් 10 අදම අත් හරින්න.

ඔබ යම්කිසි අවස්ථාවකට සහභාගීවනවිට පළමු හමුවීමකදී එහෙමත් නැතිනම් රැකියාවක් සදහා සම්මුඛ පරීක්ෂනයකදී, උස්තවයකදී, රැස්වීමකදී හෝ වේවා මොනයම් අවස්ථාවකදී ඔබ⁣ට මුණගැහෙනා අය ඔබ ගැන 58% සැලකිලිමත්වන්නේ ඔබගේ ශාරීරික ඉරියව් වලින් බව ඔබ දන්නවාද..?? අද අපි ඔබට අරගෙන ආවේ ඔබගේ චරිතය⁣ට හානිකරවන්නාවූ එවැනි ශාරීරික ඉරියව් කිහිපයක් ගැනයි. 10. දුර්වල ඉරියව්
ඔබ හිටගෙන සිටිනවිට කොන්ද නමාගෙන උරහිස් හකුලවාගෙන සිටීනම් ඔබ දෙස බලන පුද්ගලයාහට ඔබ ගැන වැටහෙන්නේ ඔබ අලසව, කිසිම උවමනාවකින් තොරව දුර්වලව සිටිනා වගයි. එසේම එයින් ඔපටද ඔබගේ ආත්ම ශක්තිය ගැන දුර්වල තාවක් ඇති කරයි. කරන කියන වැඩක්හෝ නිසි අන්දමින් ඔබට ඉටුකරගැනීමට හැකියාවක් නොලැබෙන බව ඔබටද තේරුම් සිහිපත්කර ගැනීමට හැකිවේ. 09. දුර්වල කකුල් තබාගන්නා ඉරියව්
ඔබ යම්කිසි ස්ථානයක යම්කිසි අවස්ථාවක වාඩිවී සිටිනාවිට ඔබගේ කකුල් දෙක තබාගන්නා ආකාරය ගැන ඉතාම සැලකිලිමත්විය යුතුයි. එය ඔබට පාලනය කරගැනීමට නොහැකි දෙයක්. මෙයත් ඔබ ගැන කෙනෙකුට අවබෝධ කරගැනීමට හැකියාව ලැබෙන තවත් එක් අවස්ථවෙක් වේ A අවස්ථාව ඕනෑම කෙනෙකුන් තෝරාගන්නේ ඔහු තමන්ව ළදරුවෙකුසේ එහෙමත් නැතිනම් කාරුණික කෙනෙකුන් සේ හෝ ලැජ්ජාශීලි බව පෙන්වීමටයි. B අවස්ථාව තෝරාගන්නේ (හරස් කකුල් වලින් ) ආරක්ෂාකාරී, දුරස්ථ හෝ සංවෘත මනසක් ඇති බව පෙන්නුම් කරයි. C ස්ථානය ආධිපත්‍යය සහ වැදගත්කම පෙන්නුම්කරයි. කෙසේ වෙතත්, එය අහංකාරය ද හෙළි කරන අතර බොහෝ විට විධිමත් අවස්ථාවන්හිදී නුසුදුසුයි. D පින්තූරයේ මෙන් සමාන්තර කකුල් උදාසීන ස්ථානයක් වන අතර එමඟින් ඔබ විවෘතව හා සන්සුන්ව පෙනේ. E පින්තූරයේ මෙන් කකුල් තැබීම කාන්තාවන්ට වඩාත් සුලභ වන අතර ඔවුන් වඩාත් ගැහැණු හා ආකර්ෂණීය පෙනුමක් ලබා දෙයි. 08. ඔබේ හැගීම් පෙන්වන විට
යම්කිසි අවස්ථාවකඔබේ හැගීම් අනවශ්‍ය ලෙස පෙන්නුම් කිරීම ඔබට ජීවිතයේ නරක අතටද පෙළඹවීමට හැකියාව ලැබේ. ඔබ සේවය කරන ස්තෘනයකදීනම් ඔබේ අති⁣ශෝක්තිය පෙන්වීමට ඔබ සිදු කරන සමහර දේවල් ඔපේ චරිතයට හානි කරවිය හැකී. කොන්ඩය කැරකවීම, ඇගිලි හැපීම, ඉග සෙලවීම හෝ තොල් සපාකෑම වැනිදේ සිදු කිරීමෙන් ඔබටද කරදර ඇතිවීමට අවස්ථා උත්සන්න කරදෙනු ලබයි. 07. දෑත හරස්ව තබාගන්නා විට.
ඔබ නැගිට සිටින විට හෝ වාඩිවී සිටින විට දෑත් හරස්ව තබා ගැනීමෙන් ඔබට උනන්දුව රහිත බව පෙන්නුම් කරයි. ඔබේ දෑත් ශරීරයට සමාන්තරව තබා ගැනීම, අනෙක් අතට, ඔබ සංවාදයට විවෘත බව පෙන්නුම් කරයි. ඊටත් වඩා හොඳයි. ඔබේ දෑත් පිටුපසට තබා ගැනීමෙන් ඔබේ උසස් බව බලය සහ විශ්වාසය පෙන්නුම් කරයි. කෙසේ වෙතත්, සමහර පර්යේෂණයන්ට අනුව, හරස් අතට දෑත් තබාගැනීම මඟින් දුෂ්කර කාර්යයන් සමඟ කටයුතු කිරීමේදී වැඩි අඛණ්ඩතාවයක් පෙන්නුම් කරයි. 06. දුරවල අතට අතදීම්.
ඔබ යම්කිසිකෙනෙකුන් හමුවනවිට ඔහුට අතට අත දෙනවා වෙන්නට පුළුවන්. ඒම අවස්ථාවේදී උවත් ඔබ ගැන කෙනෙකුට තේරුම් ගැනීමට පුළුවන් කමක් ඇතිවනබව ඔබ විශ්වාස කරනවාද..? නිවැරදිව අතට අත දීමනම් ශක්තිමත්ව පෞෂවයකින් යුතුව අත දිගු කල යුතුවනවා. ඒ තුලින් ඔබ තුල පවතින විශ්වාසය, අවබෝධය සහ ශක්තිමත් බව පෙන්නුම් කරනවා. 05. වැරදි නෙත් ගැටීම්
ව්‍යාපාරික අවස්ථාවකනම් ඔබට නෙත් ගැටීම් නිසි අයුරින් සිදු නොවන්නේනම් ඔබ ගැන අවිශ්වාසයක් මෙන්ම සූදානම් නැති බවක් පෙන්නුම් කරනුලබනවා. එසේම සාදයකදි හෝ තම පෙම්වතිය හමුවන විට දෑස් නිසි අයුරුනි නොපෙන්වා වසන් කිරීම ඔබ ගැන සැක පල කිරීමට මෙන්ම වැරදි ථිරන ගැනීමට පෙළඹෙනවා. ඕනවට වඩා දෑස් අල්වා සිටීමත් සිදු නොකල යුතු වල අතර අවස්ථාවට සරිලන පරිදි දෑස් දෙස බලා කතා කිරීමට පුරඅදු විය යුතුයි. 04. වෙනත් කටයුතු සිද්ධ කිරීම.
ඔබේ කොණ්ඩය, අත්, දුරකථනය හෝ වෙනත් ඕනෑම වස්තුවක් සමඟ ඇලී ඔබේ සන්නිවේදන සහකරුගේ අවධානය වෙනතකට යොමු කළ හැකි අතර ඒවා අවධානය යොමු කිරීමෙන් වලක්වයි. අනෙක් අතට, ඔබ දුර්වල හා අවධානය වෙනතකට යොමු වනු ඇත. යමෙකු සමඟ කතා කරන අතරතුර ඔබගේ දුරකථනය දෙස නොබලන්න, එය අකාරුණික වන අතර ඔබ සංවාදය ගැන උනන්දුවක් නොදක්වන බව පෙන්නුම් කරයි. 03.දෑත් හා තැගිලි හැසිරවීම
අත්ල අතුල්ලමින් හෝ එක් අතක ඇඟිලි අනෙක් අතේ ඇඟිලිවලටඉහලින් තබා ඇගිලි රටා සෑදීම ප්‍රවේශමෙන් භාවිතා කළ යුතුය. ඔබ තේරුම් කිරීමට වඩා වෙනත් පුද්ගලයෙකු රවටා ගැනීමට හෝ ඔබේ සිතුවිලි පැනවීමට උත්සාහ කරන බවට හැඟීමක් ලබා දිය හැකිය. 02. වෙනත් කෙනෙකුන්ව මවා පෙන්වීම.
විනිවිදභාවය මඟින් අන් අය සමඟ සුහදතාවයක් ඇති කර ගත හැකිය. එය විශ්වාසය වර්ධනය කරන අතර ගැඹුරු සංවාදවල යෙදීමට ඔබට ඉඩ සලසයි. පර්යේෂණයන්ට අනුව පිරිමින් විනිවදභාවය කාන්තාවන්ට වඩා අමාරු බව පෙනුනද, කාන්තාවන් විනිවදභාවය වඩා බලපෑම් කරන අතර ඔවුන්ගේ ඉරියව්ව වඩාත් ආකර්ෂණීය කරන පිරිමින් සොයා ගනී. 01. සිනාසීම හෝ සිනාසීමට අපොහොසත් වීම.
ඔබ ක්‍රියාශීලීව සවන් දෙන බව යමෙකුට දැන ගැනීමට සිනහවීම හෝ නොවීම ප්‍රබල අශුභ සංකේතයක් ලෙස භාවිතා කළ හැකිය. සිනහවෙන් ඔබ වටා සිටින අයට පහසුවක් වේ. සමහර අය ඔබේ කකුල් සහ අත් වල පිහිටීම කෙරෙහි අවධානය යොමු නොකරන අතර, සෑම කෙනෙකුම ඔබේ මුහුණේ සංකේතවලට ප්‍රතිචාර දක්වනු ඇත. ඇරත්, සිනහවෙන් ඔබට හොඳ හැඟීමක් ඇති වේ! උත්සහ කරන්න!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *