free page hit counter
කියවන්නඔබේ නිවස බැබළෙන විශිෂ්ට පිරිසිදු කිරීමේ 7 ක්

ඔබේ නිවස බැබළෙන විශිෂ්ට පිරිසිදු කිරීමේ 7 ක්

-

- Advertisment -spot_img

ලොව පුරා අලෙවි වන විවිධ පිරිසිදු කිරීමේ නිෂ්පාදන 2021 දී ඩොලර් බිලියන 235.76ක් ඉපැයූ අතර මෙම මුදල 2028 දක්වා පමණක් වැඩි වනු ඇත. නමුත් සමහර විට අපට නිශ්චිත පිරිසිදුකාරකයක් අවශ්‍ය නොවේ, එදිනෙදා නිෂ්පාදනයක් සමඟ එකම කාර්යය කළ හැකිය. අඩු වියදමක්. උදාහරණයක් ලෙස, පිඟන් සෝදන ටැබ්ලට් පිඟන් සහ හැඳි ගෑරුප්පු පිරිසිදු කිරීමට පමණක් සීමා නොවේ, දන්තාලේප ඔබේ දත් වලට වඩා බොහෝ දේ පිරිසිදු කළ හැකිය.

  1. උඳුනේ දොර සඳහා පිඟන් කෝප්ප

මේ සඳහා ඔබට අවශ්‍ය වන්නේ ටැබ්ලටයක් අතේ තබාගෙන එය ටිකක් පොඟවා ගැනීම සඳහා උණුසුම් ජලයේ ගිල්වීමයි. එවිට ඔබට ටැබ්ලටය සමඟ උඳුනේ දොර අතුල්ලමින් ආරම්භ කළ හැකිය, එය වියළීමට පටන් ගන්නා සෑම අවස්ථාවකදීම එය වතුරේ ගිල්වන්න. ඔබට එය භාවිතා කිරීමට අවස්ථාවක් ලැබීමට පෙර එය කඩා වැටෙනු ඇති බැවින් එය වැඩි වේලාවක් පොඟවා නොගැනීමට වග බලා ගන්න. ටැබ්ලටය රවුම් චලිතයකින් ක්‍රියා කරන්න, එවිට එය උඳුනේ වීදුරු මතුපිට ආශ්චර්යමත් ලෙස ක්‍රියා කරන බව ඔබට පෙනෙනු ඇත.

  1. වැසිකිළිය සඳහා පිඟන් කෝප්ප

ඔබට ටැබ්ලටය වතුර ස්වල්පයක් දමා එය විසුරුවා හැරිය හැක. එවිට ඔබට ඔබේ බුරුසුව ගෙන එය විසුරුවා හරින ලද ද්‍රාවණයේ ගිල්වා වැසිකිළිය ඇතුළත හොඳින් පිරිසිදු කිරීම ආරම්භ කළ හැකිය. ඔබට මෙය කළ හැකි පමණක් නොව, ඔබ වැසිකිළි ජලය තුළ ටැබ්ලට් එකක් දමා ඔබ සෝදා ගැනීමට පෙර එය ටිකක් විසුරුවා හැරිය හැක. මේ ආකාරයෙන්, මුළු වැසිකිළියම ඉතා නැවුම් සුවඳකින් යුක්ත වන අතර එය පිරිසිදුකම විකිරණය කරනු ඇත.

  1. පැල්ලම් සහිත සුදු තහඩු සඳහා දන්තාලේප භාවිතා කරන්න.

සුදු තහඩු පැල්ලම් කිරීමට ඉතා පහසු වන අතර, සමහර විට මෙම පැල්ලම් ඉවත් කිරීමට ඉතා අපහසු වේ. ඔබට උත්සාහ කළ හැකි දෙය නම් පැල්ලම් මත හොඳ දන්තාලේපයක් ආලේප කර දත් බුරුසුවක් හෝ ස්පොන්ජියක් භාවිතයෙන් ස්ක්‍රබ් කිරීම ආරම්භ කිරීමයි. ඔබ භාවිතා කරන දන්තාලේපයේ ෙබ්කිං සෝඩා අඩංගු වන බවට වග බලා ගන්න. එය අවශ්‍ය බව ඔබට හැඟේ නම්, ඔබට තවත් දන්තාලේප එකතු කර ස්ක්‍රබ් කිරීම දිගටම කරගෙන යා හැක.

  1. භාජන සහ භාජන මත පිළිස්සූ ආහාර සඳහා පිඟන් සෝදන පෙති

අනතුරු සිදු වන අතර, සමහර විට ඔබ ඔබේ පෑන් තුළ යමක් පුළුස්සා, පසුව එය පිරිසිදු කිරීම බියකරු සිහිනයකි. ඔබට පිඟන් සෝදන ටැබ්ලටයක් පෑන් තුළ තැබිය හැක්කේ එබැවිනි, උණු වතුරෙන් එය ආවරණය කර පැය කිහිපයක් සිටීමට ඉඩ දෙන්න. ටැබ්ලට් එක විසුරුවා හරින අතර දැඩි වූ තෙල් සහ පිළිස්සුම් ඉවත් කරයි. ටැබ්ලටය ඔබ වෙනුවෙන් වෙහෙස මහන්සි වී වැඩ කර ඇති බැවින් පසුව පෑන් පිරිසිදු කිරීම ඔබට ඉතා පහසු වනු ඇත.

  1. කෝපි සහ තේ පැල්ලම් සඳහා පිඟන් සෝදන පෙති

පිඟන් සෝදන දියර ඩිටර්ජන්ට් හෝ සංයුක්ත පෙති මගින් මග් සහ බුමුතුරුණු මත තේ සහ කෝපි පැල්ලම් පිරිසිදු කළ හැකිය. බුමුතුරුණු සඳහා, ටැබ්ලටය උණු වතුරේ දියකර, පැල්ලම මත ද්‍රාවණය ඉසින්න, බුරුසුවකින් පැල්ලම පුරා මෘදු ලෙස ද්‍රාවණය කරන්න. එය වියළීමට ඉඩ දෙන්න, ප්රතිඵලය අනුව, ක්රියා පටිපාටිය නැවත කරන්න.

මග් සඳහා, ඔවුන් තවමත් කෝපි සහ තේ පැල්ලම් සහිත පිඟන් සෝදන යන්ත්රයෙන් එළියට එන්නේ නම්, ඔබට උත්සාහ කළ හැකි තවත් දෙයක් තිබේ. උණු වතුරෙන් ඔබේ මග් පුරවා විසුරුවා හැරීමට ටැබ්ලටයේ කුඩා කොටසකට දමන්න. එය ටික වේලාවක් සිටීමට ඉඩ දෙන්න, ඉන්පසු එය සෝදා, සාමාන්යයෙන් ස්පොන්ජියකින් ස්ක්රබ් කරන්න.

  1. මල් වැඩි කාලයක් නැවුම්ව තබා ගැනීමට බ්ලීච් සහ සීනි භාවිතා කරන්න.

බොහෝ අය තම ගෙවත්තේ මල් කපා තම නිවෙස්වල මල් බඳුන්වල තබති. කෙසේ වෙතත්, ජලය නරක සුවඳක් සහ ඉතා වේගයෙන් වළාකුළු බවට පත් වන අතර, එයට හොඳ විසඳුමක් තිබේ. ඔබට සෑම වතුර ලීටර් 1 කටම සීනි තේ හැන්දක් සමඟ බ්ලීච් තේ හැන්දක 1/4 ක් ජලය තුළට දැමිය හැකිය. මෙය ජලය දිගු කාලයක් නිරෝගීව තබා ගැනීමට සහ බැක්ටීරියා වර්ධනය වීම වළක්වයි.

  1. දියමන්ති වළලු සඳහා කවුළු පිරිසිදු කරන්නා භාවිතා කරන්න.

මෙම ඉඟිය රිදී සහ රත්රන් වලින් සාදන ලද දියමන්ති මුදු සඳහා විශිෂ්ට ලෙස ක්රියා කරයි, එය කිරීම ඉතා සරල ය. ඔබට අවශ්ය වන්නේ කවුළු පිරිසිදු කරන්නා සහ හයිඩ්රජන් පෙරොක්සයිඩ් සමාන කොටස් එකතු කිරීමයි. ඔබට මුද්ද ද්‍රාවණයේ ටිකක් පොඟවා දත් බුරුසුවකින් ස්ක්‍රබ් කරන්න, නැතහොත් විසඳුම මුද්ද මත ඉසින්න සහ ස්ක්‍රබ් කිරීම ආරම්භ කළ හැකිය. එය අවසන් වූ පසු, ඔබ උණුසුම් ජලය සමග මෙයට පිළියමක් සහ මුද්ද සම්පූර්ණයෙන්ම වියළීමට අවශ්ය වනු ඇත.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

ඔබට තරුණ සමක් ලබා ගැනීමට ගෙදරදීම සකසාගත හැකි පිපිඤ්ඤා සත්කාරායක් මෙන්න.

අවුරුදු 10කින් තරුණ වෙන්න කැමති ඔයාලට තමා අද මං කියලා දෙන ප්‍රතිකර්මය සුදුසු වෙන්නේ. Wrinkles,Eye Bags,Fine Lines තියන අයට...

කාලය ඉතිරි කරන පරිගණක ෂෝට් කට් කිහිපයක් මෙන්න.

පරිගණක භාවිතා කරන්නන් වර්ග 3 ක් ඇත: ඔවුන්ගේ මූසිකය භාවිතා කරන අය, ඔවුන්ගේ යතුරු පුවරුව භාවිතා කරන අය සහ...

පැරණි දේ අලුත් ලෙසම පෙනෙන්න සාදා ගත හැකි විශිෂ්ට ක්‍රම 6ක්.

ඔබට පැරණි හෝ හොඳින් ආදරය කරන දේවල් නැවත අලුත් ලෙස පෙනෙන පරිදි සහ හොඳ හැඟීමක් ඇති කිරීමට නොහැකි වීම...

මාස 2 කින් දත් නැවත වර්ධනය කිරීමට විද්‍යාඥයින් සොයාගෙන ඇති ක්‍රමයක්

වැඩිහිටියෙකු ලෙස දත් නැතිවීම ගැන සිතීමට බිය විය හැකි නමුත් එය බොහෝ අය මුහුණ දෙන ගැටලුවකි. වැඩිහිටියන්ගෙන් හතරෙන් එකකට...
- Advertisement -spot_imgspot_img

පැහැදිලි පෙනීමක් ලබා ගැනීම සදහා ඔබට කළ හැකි සරල අක්ෂි අභ්යාස 11

සෑම දිනකම අපි බොහෝ තොරතුරු කියවා දකිනවා. මෙය අපගේ ඇස් මත නිරන්තර ආතතියක් ඇති කරයි. ඇස් වෙහෙසට පත් වන්නේ...

ඔබේ පපුවේ රැලි මකා දැමීමට පහසු ක්‍රම 7ක්

ඔබේ පපුවේ සම ඔබේ මුහුණේ සම තරම්ම සංවේදී වන නමුත් බොහෝ කාන්තාවන් සාමාන්‍යයෙන් ඒ ගැන එතරම් අවධානයක් යොමු නොකරයි....

Must read

කාලය ඉතිරි කරන පරිගණක ෂෝට් කට් කිහිපයක් මෙන්න.

පරිගණක භාවිතා කරන්නන් වර්ග 3 ක් ඇත: ඔවුන්ගේ මූසිකය...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you