free page hit counter
කියවන්නඔබට පහසුවෙන් ම කළ හැකි පිරිසිදු කිරීමේ ක්‍රම 7ක්...

ඔබට පහසුවෙන් ම කළ හැකි පිරිසිදු කිරීමේ ක්‍රම 7ක් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

ඔබ දිනපතා පිරිසිදු කිරීම සඳහා කොපමණ කාලයක් වැය කරනවාද? කම්කරු සංඛ්‍යාලේඛන කාර්යාංශයට අනුව, ගෘහස්ථ ක්‍රියාකාරකම් සඳහා කාන්තාවන් අතර පැය 2.6 ක් පමණ ගත වන අතර පිරිමින් පැය 2.1 ක් පමණ ගත කරති.

  1. මලාපවහන නල අවහිර නොකරන ආකාරය.

අවහිර වූ අපද්රව්ය පයිප්ප අප්රසන්න ගැටළුවකි. නරක සුවඳ, ජලය කාන්දු වීම, තෙතමනය, පුස් සහ බැක්ටීරියා එහි ප්රතිවිපාක කිහිපයක් පමණි. ඔබට වෘත්තීය සේවාවක් නොමැතිව මෙම ගැටළුව විසඳීමට අවශ්ය නම්, පහත උපදෙස් අනුගමනය කරන්න. නලයට උතුරන වතුර වත් කරන්න. ෙබ්කිං සෝඩා කෝප්ප 1/2 ක් එකතු කර විනාඩි කිහිපයක් තබන්න. විනාකිරි කෝප්ප 1 ක් සහ උතුරන වතුර කෝප්ප 1 ක මිශ්‍රණයක් ඔබේ කාණුවට වත් කරන්න. විශාල රෙදි කඩකින් සිදුර වසා විනාඩි 10 ක් දක්වා තබන්න. මේ අතර, ජලය උනු. මිනිත්තු 10 කට පසු, සෙමින් උණු වතුර ඔබේ කාණුවට වත් කරන්න.

  1. ඇඳුම් වලින් තීන්ත ඉවත් කරන ආකාරය.

මෙය දරුවන්ට පමණක් නොව වැඩිහිටියන්ටද සිදුවිය හැකිය. ශුභාරංචිය නම් සරල මාර්ගයක් තිබීමයි. පැල්ලම මත ඇල්කොහොල් ස්වල්පයක් ඉසින අතර එය විනාඩි 15 ක් පමණ පොඟවා ගැනීමට ඉඩ දෙන්න. රෙදි වලින් තීන්ත මුදා නොහරින තෙක් ස්පොන්ජ් කිරීම සහ පැල්ලම මකා දැමීම දිගටම කරගෙන යන්න. සිසිල් ජලය යට ඇඳුම් සෝදන්න, සේදීමට පෙර එය පෙර ප්රතිකාර කරන්න, එය රෙදි සෝදන යන්ත්රයකට දමන්න.

  1. ශීතකරණයක් වැඩි කාලයක් පිරිසිදුව තබා ගන්නේ කෙසේද.

භාජන පැල්ලම්, කිරි කාන්දුවීම්, ආහාර කැබලි හෝ ඇලෙන සුළු ඉතිරි කොටස් වලින් ඔබේ ශීතකරණය පිරිසිදු කිරීමට ඔබ වෙහෙසට පත්ව සිටිනවාද? ශීතකරණය නැවත නැවුම් කිරීමට මෙය ඉතා වෙහෙසකරයි, නමුත්, අවාසනාවකට මෙන්, බලපෑම වැඩි කාලයක් පවතින්නේ නැත. නමුත් මෙම ජීවිත හැක් කිරීම ඉතා සරල වන අතර ඔබට ටොන් ගණනක් කාලය ඉතිරි කර ගැනීමට උපකාරී වනු ඇත. පාච්මන්ට් කඩදාසිවලින් රාක්ක හෝ ශීතකරණ පැදුරුවලින් ආවරණය කරන්න. තවද ඒවා ඕනෑවට වඩා අපිරිසිදු වූ විට, ඒවා වෙනුවට හෝ සෝදන්න.

  1. පිඟන් කෝප්ප වලින් සීරීම් ඉවත් කරන්නේ කෙසේද?

ඔබේ ප්‍රියතම කෑමවල සීරීම් ඇති බව ඔබ දුටුවහොත් කරදර නොවන්න. වතුර මේස හැන්දක් සහ ෙබ්කිං සෝඩා මේස හැඳි 2-3 ක් දියර පේස්ට් එකකට මිශ්‍ර කරන්න. ඔබේ ඇඟිල්ලෙන් හෝ පිරිසිදු කිරීමේ රෙද්දකින් හානියට පත් පිඟානකට හෝ මග් එකට මිශ්‍රණය යොදන්න. ඉන්පසු සීරීම් ඉවත් කර තෙත් රෙද්දකින් පිඟාන පිරිසිදු කරන්න.

  1. පිළිස්සුණු පෑන් හෝ බඳුනක් සමඟ කටයුතු කරන්නේ කෙසේද.

සියලුම මිනිසුන් ප්‍රණීත ආහාර රසවිඳින නමුත් පිඟන් සේදීම සම්බන්ධයෙන්, ඒවා විසඳීමට කැමැත්තෙන් සිටින්නේ ඔවුන්ගෙන් කිහිප දෙනෙකු පමණි. පිළිස්සුණු භාජන හෝ භාජන තිබේ නම්, කාර්යය කළ නොහැකි බවක් පෙනෙන්නට තිබේ. නමුත් පහසු විසඳුමක් තිබේ. ලෙමන් ගෙඩි 2 ක් ගෙන ඒවා කැබලිවලට කපන්න: ඔබ දවන ලද පෑන් මුළු පතුලේම ආවරණය කළ යුතුය. පතුලේ ආවරණය කිරීමට ජලය එකතු කරන්න. ජලය නභිගත කරන්න, ඉන්පසු එය සිසිල් කර ලෙමන් සමඟ ජලය ඉවතට ගන්න. ඔබ දැන් කළ යුත්තේ බුරුසුවකින් පතුල සැහැල්ලුවෙන් ස්ක්‍රබ් කිරීම පමණක් වන අතර ඉතිරි වූ කුණු සියල්ල පහව යනු ඇත.

  1. ජනෙල් සහ දර්පණ පිරිසිදු කරන ආකාරය.

ඔබේ ජනෙල් හෝ කණ්නාඩි අපිරිසිදු කිරීමට බොහෝ ක්‍රම තිබේ: බල්ලන්ගේ නාසය, දරුවන්ගේ ඇඟිලි හෝ ඔබේම ක්‍රියාවෙන්. තවද ඒවා පිරිසිදු කිරීමට බොහෝ ක්රම තිබේ. අවාසනාවකට මෙන්, ඒවා සියල්ලම ඵලදායී බව ඔප්පු නොවේ. පහත පරීක්ෂා කර ඇති ක්‍රමය උත්සාහ කර ඔබගේ නිදහස් කාලය භුක්ති විඳින්න (ඔබට හදිසියේම පෙරට වඩා වැඩි ප්‍රමාණයක් ලැබෙනු ඇත). කළු තේ අමතර ශක්තිමත් වීදුරුවක් තද කරන්න – උදාහරණයක් ලෙස, මිලි ලීටර් 100 වීදුරුවක බෑග් 3 ක්. එය පෙරීමට හා පැයක් සිසිල් කිරීමට ඉඩ දෙන්න. බීර ඉසින බෝතලයකට මාරු කර ඔබ පිරිසිදු කිරීමට අවශ්ය ජනේල හෝ දර්පණ මත එය යොදන්න. පුවත්පතක් සමඟ අතුල්ලා ප්රතිඵලය භුක්ති විඳින්න.

  1. ස්ක්‍රබ් නොකර ලිප දාහක සහ දැල පිරිසිදු කරන ආකාරය.

ඔබ පිළිස්සීමට කැමතිද? තෙල් සහ ග්‍රීස් ස්ප්ලැටර් වලින් ඔබේ උදුන දාහක සහ දැලක පිරිසිදු කිරීමට මංමුලා සහගත උත්සාහයන් සඳහා ඔබ කොපමණ කාලයක් නාස්ති කරනවාද? ලොකු මහන්සියක් නැතුව ආයෙත් බැබළෙන්න මෙන්න ක්‍රමයක්. ඇමෝනියා කෝප්ප 1/4 ක් පමණ ගන්න. Ziploc බෑගයක එක් දාහකයකින් එය මුද්‍රා කරන්න. එය පැය 8-10 ක් තබන්න. ස්පොන්ජියකින් දාහකය පිරිසිදු කර වතුරෙන් සෝදා හරින්න.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

ඔබට තරුණ සමක් ලබා ගැනීමට ගෙදරදීම සකසාගත හැකි පිපිඤ්ඤා සත්කාරායක් මෙන්න.

අවුරුදු 10කින් තරුණ වෙන්න කැමති ඔයාලට තමා අද මං කියලා දෙන ප්‍රතිකර්මය සුදුසු වෙන්නේ. Wrinkles,Eye Bags,Fine Lines තියන අයට...

කාලය ඉතිරි කරන පරිගණක ෂෝට් කට් කිහිපයක් මෙන්න.

පරිගණක භාවිතා කරන්නන් වර්ග 3 ක් ඇත: ඔවුන්ගේ මූසිකය භාවිතා කරන අය, ඔවුන්ගේ යතුරු පුවරුව භාවිතා කරන අය සහ...

පැරණි දේ අලුත් ලෙසම පෙනෙන්න සාදා ගත හැකි විශිෂ්ට ක්‍රම 6ක්.

ඔබට පැරණි හෝ හොඳින් ආදරය කරන දේවල් නැවත අලුත් ලෙස පෙනෙන පරිදි සහ හොඳ හැඟීමක් ඇති කිරීමට නොහැකි වීම...

මාස 2 කින් දත් නැවත වර්ධනය කිරීමට විද්‍යාඥයින් සොයාගෙන ඇති ක්‍රමයක්

වැඩිහිටියෙකු ලෙස දත් නැතිවීම ගැන සිතීමට බිය විය හැකි නමුත් එය බොහෝ අය මුහුණ දෙන ගැටලුවකි. වැඩිහිටියන්ගෙන් හතරෙන් එකකට...
- Advertisement -spot_imgspot_img

පැහැදිලි පෙනීමක් ලබා ගැනීම සදහා ඔබට කළ හැකි සරල අක්ෂි අභ්යාස 11

සෑම දිනකම අපි බොහෝ තොරතුරු කියවා දකිනවා. මෙය අපගේ ඇස් මත නිරන්තර ආතතියක් ඇති කරයි. ඇස් වෙහෙසට පත් වන්නේ...

ඔබේ පපුවේ රැලි මකා දැමීමට පහසු ක්‍රම 7ක්

ඔබේ පපුවේ සම ඔබේ මුහුණේ සම තරම්ම සංවේදී වන නමුත් බොහෝ කාන්තාවන් සාමාන්‍යයෙන් ඒ ගැන එතරම් අවධානයක් යොමු නොකරයි....

Must read

කාලය ඉතිරි කරන පරිගණක ෂෝට් කට් කිහිපයක් මෙන්න.

පරිගණක භාවිතා කරන්නන් වර්ග 3 ක් ඇත: ඔවුන්ගේ මූසිකය...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you