free page hit counter
කියවන්නඕනෑම කෙනෙකුට ඔබට උපකාර කළ හැකි මනෝවිද්‍යාත්මක උපක්‍රම 6...

ඕනෑම කෙනෙකුට ඔබට උපකාර කළ හැකි මනෝවිද්‍යාත්මක උපක්‍රම 6 ක්

-

- Advertisment -spot_img

අපි අපේම ආකාරයෙන් අද්විතීය වුවත්, අපි එකම මිනිස් ස්වභාවය බෙදා ගනිමු. එය අපට වෙනත් පුද්ගලයින් සමඟ බැඳීම් ඇති කර ගැනීමට සහ වඩාත් වැදගත් ලෙස, ඔවුන්ගේ සිතීමේ ආකාරය සඳහා හක්ක සොයා ගැනීමට ඉඩ සලසයි. අප සියල්ලන්ම දැනටමත් ඇතුළත ඇති දෙයින් ප්‍රයෝජන ගනිමින්, අප සහ තත්වයන් පිළිබඳව අන් අයගේ තීරණ සහ මතවලට බලපෑම් කළ හැකිය.

  1. තෝරා ගැනීමේ මිත්යාවක් ඇති කරන්න.

ඔබ වෙනුවෙන් යමක් කිරීමට ඔබට යමෙකු අවශ්‍ය නම්, ඔබගේ මුල් ඉල්ලීම පැවසීමට පෙර වඩාත් දුෂ්කර කාර්යයක් කිරීමට ඉල්ලා සිටින්න. විශාල දේවල් ප්‍රතික්ෂේප කිරීමෙන් පසු, මිනිසුන් පහසුවෙන් පෙනෙන ඉල්ලීම පිළිගැනීමට නැඹුරු වෙති. ඔබ යමෙකුට ඒත්තු ගැන්වීමට උත්සාහ කරන විටද මෙය ක්රියාත්මක වේ. ඔවුන්ට එකවර විකල්ප 2ක් දෙන්න: ඔබට අවශ්‍ය දෙය සහ තවත් ඉටුකර ගැනීමට අපහසු කාර්යයක්. මෙමගින් ඔබ සාක්ෂාත් කරගනු ඇත්තේ ඔබගේ සැබෑ ඉල්ලීම අනෙකාට වඩා සරලව පෙනෙන ලෙසයි.

  1. එකඟ නොවීම වාසියට හරවන්න.

ඔබ එකඟ නොවන දේවල් මිනිසුන් ඔබට පවසන විට, ඒවාට තදින් විරුද්ධ නොවන්න. “ඔබ අදහස් කරන දේ මම දකිමි” වැනි වචන වලින් ඔවුන් පවසන දේ පළමුව පිළිගෙන “නමුත් ඔබ එහි මෙම කොටස ගැන කවදා හෝ කල්පනා කර තිබේද?” යනුවෙන් අසමින් ඔබේම මතය දිගටම කරගෙන යන්න. එම ප්‍රවේශය බාධාවකින් තොරව හෝ යමෙකු ඔබට විරුද්ධ වීමකින් තොරව ඔබේ අදහස ඉදිරිපත් කිරීමට උපකාරී වේ.

  1. අම්මා හොඳටම දන්නවා.

ඔබේ පියා හෝ මව ඔබට එය ඉගැන්වූ බව මිනිසුන්ට පැවසීමෙන් ඔබේ වචන කෙරෙහි අවධානය ආකර්ෂණය කර ගත හැකිය. මිනිසුන් සාම්ප්‍රදායික විනය ගරුක චරිතයකට අනුගත වන අතර මවකට හෝ පියෙකුට තම දෙමාපියන් ගැන සංවේදීව සිතමින් ගරු කරනු ඇත. බොහෝ අය තම දෙමාපියන්ගේ වචන මුළු හදවතින්ම විශ්වාස කරන අතර ඔබේ වචන ද මාපියෙකුගෙන් පැමිණෙන බව සඳහන් කරන විට, එය ඔවුන්ගේම පවුලට සමාන බලපෑමක් ඇති කරයි.

  1. ආදර ණයක් ගන්න.

යමෙකු ඔබට අවශ්‍ය තරම් ඔබට කැමති නැති බව ඔබට පෙනෙනු ඇත. ණයට ගැනීමට කුඩා දෙයක් ඔවුන්ගෙන් ඉල්ලා සිටින්න, සමහරවිට ඔබ කැමති පොතක්. එය මුලින්ම ඔබ දෙදෙනා අතර අකමැත්තෙන් සම්බන්ධයක් ඇති කරයි, පසුව ඔබ අයිතමය ආපසු ලබා දීමෙන් පසු එය මත වෙනසක් ඇති කරයි.

  1. විශ්වාසය මිනිසුන් ආකර්ෂණය කරයි.

ඔබ සාකච්ඡා අතරතුර කතා කිරීම අවසන් වූ පසු, හුදෙක් මිනිසුන්ගේ දෑස් දෙස බලා නිහඬව බලා සිටින්න. ඔබේ අධිෂ්ඨානශීලී පෙනුම ඔබ දැන් කී දේ පිළිබඳ අන් අයගේ අවබෝධයට ධනාත්මක ලෙස බලපානු ඇත. මෙම තීව්‍ර අවස්ථාවෙන් පසු ඔබට අක්ෂි සම්බන්ධතා නැති වුවහොත්, කෙටි කාලයකින් පසු උනන්දුව අඩු වීමක් ඔබට පෙනෙනු ඇත.

  1. ඔවුන්ට විශාල හැඟීමක් ඇති කරන්න.

ඔබට උපකාර අවශ්‍ය වූ විට නිවැරදි වචන භාවිත කිරීමෙන් විශාල වෙනසක් සිදු කළ හැක. ඔබ ඒවා අනුග්‍රහයක් ලෙස ඉදිරිපත් කරන්නේ නම්, ඔබේ ඉල්ලීම් සම්බන්ධයෙන් මිනිසුන් ඔබට උදවු කිරීමට නැඹුරු වෙති. මමත්වය වැඩි වන අතර ඔවුන් ඔබට ආශාවක් ලබා දෙන බව ඔවුන්ට හැඟෙනු ඇත. “කරුණාකර මට උදව්වක් කරන්න” හෝ “ඇත්තටම මට ඔබේ උදව් අවශ්‍යයි” වැනි සරල වාක්‍ය ඛණ්ඩ භාවිතා කිරීමට උත්සාහ කරන්න.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

ඔබට තරුණ සමක් ලබා ගැනීමට ගෙදරදීම සකසාගත හැකි පිපිඤ්ඤා සත්කාරායක් මෙන්න.

අවුරුදු 10කින් තරුණ වෙන්න කැමති ඔයාලට තමා අද මං කියලා දෙන ප්‍රතිකර්මය සුදුසු වෙන්නේ. Wrinkles,Eye Bags,Fine Lines තියන අයට...

කාලය ඉතිරි කරන පරිගණක ෂෝට් කට් කිහිපයක් මෙන්න.

පරිගණක භාවිතා කරන්නන් වර්ග 3 ක් ඇත: ඔවුන්ගේ මූසිකය භාවිතා කරන අය, ඔවුන්ගේ යතුරු පුවරුව භාවිතා කරන අය සහ...

පැරණි දේ අලුත් ලෙසම පෙනෙන්න සාදා ගත හැකි විශිෂ්ට ක්‍රම 6ක්.

ඔබට පැරණි හෝ හොඳින් ආදරය කරන දේවල් නැවත අලුත් ලෙස පෙනෙන පරිදි සහ හොඳ හැඟීමක් ඇති කිරීමට නොහැකි වීම...

මාස 2 කින් දත් නැවත වර්ධනය කිරීමට විද්‍යාඥයින් සොයාගෙන ඇති ක්‍රමයක්

වැඩිහිටියෙකු ලෙස දත් නැතිවීම ගැන සිතීමට බිය විය හැකි නමුත් එය බොහෝ අය මුහුණ දෙන ගැටලුවකි. වැඩිහිටියන්ගෙන් හතරෙන් එකකට...
- Advertisement -spot_imgspot_img

පැහැදිලි පෙනීමක් ලබා ගැනීම සදහා ඔබට කළ හැකි සරල අක්ෂි අභ්යාස 11

සෑම දිනකම අපි බොහෝ තොරතුරු කියවා දකිනවා. මෙය අපගේ ඇස් මත නිරන්තර ආතතියක් ඇති කරයි. ඇස් වෙහෙසට පත් වන්නේ...

ඔබේ පපුවේ රැලි මකා දැමීමට පහසු ක්‍රම 7ක්

ඔබේ පපුවේ සම ඔබේ මුහුණේ සම තරම්ම සංවේදී වන නමුත් බොහෝ කාන්තාවන් සාමාන්‍යයෙන් ඒ ගැන එතරම් අවධානයක් යොමු නොකරයි....

Must read

කාලය ඉතිරි කරන පරිගණක ෂෝට් කට් කිහිපයක් මෙන්න.

පරිගණක භාවිතා කරන්නන් වර්ග 3 ක් ඇත: ඔවුන්ගේ මූසිකය...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you