free page hit counter
කියවන්නඔබේ මෝටර් රථය සොරකම් වලින් ගලවා ගත හැකි ක්‍රම...

ඔබේ මෝටර් රථය සොරකම් වලින් ගලවා ගත හැකි ක්‍රම මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

ඔබ සතුව මෝටර් රථයක් තිබේ නම්, GPS-ට්රැකර්, සුක්කානම් ලොකර් සහ අනෙකුත් සම්මත සොරකම්-විරෝධී අයිතම ගැන ඔබ සමහරවිට දන්නවා ඇති. නමුත් ඕනෑම දෙයක් සඳහා සූදානම් වීම සඳහා, ඔබේ මෝටර් රථය සොරුන්ට අඩු ආකර්ශනීය කිරීමට ලබා ගත හැකි අතිරේක ආරක්ෂාව ගැන ඉගෙන ගැනීම වඩා හොඳය. සොරකම් කිරීමේ සාමාන්‍ය ක්‍රම දැන ගැනීම සහ යමෙකු ඔබේ මෝටර් රථය සොරකම් කිරීමට සැලසුම් කරන ලකුණු හඳුනා ගැනීමට ප්‍රයෝජනවත් වේ.

  1. වීදුරුව සලකුණු කරන්න.

වීදුරු, ජනෙල් සහ දර්පණ VIN අංකයකින් සලකුණු කළ හැකිය, එය වාහනයේ හඳුනාගැනීමේ අංකය ලෙසද හැඳින්වේ. මෙම සේවාව සඳහා විශාල මුදලක් වැය නොවන අතර සොරකම් කිරීමේ අවදානම සැලකිය යුතු ලෙස අඩු කරයි. සලකුණු කරන ලද වීදුරුව වෙනස් කිරීම සඳහා වැරදිකරුවෙකුට කාලය සහ මුදල් වැය කිරීමට සිදුවනු ඇත. එය සොරකමේ ලාභය අඩු කරයි.

  1. මෝටර් රථයේ ළදරු මොනිටරයක් ​​ස්ථාපනය කරන්න.

මෙම අනපේක්ෂිත සොරකම්-විරෝධී උපකරණය ඉතා ප්‍රයෝජනවත් විය හැක, මන්ද ඔබට මෝටර් රථය තුළ සිදුවන සෑම දෙයක්ම ඇසීමට හැකි වනු ඇත. අපරාධකරුවන්ට නොපෙනෙන ලෙස දොර විවෘත කිරීමට සහ අවධානය ආකර්ෂණය කර නොගෙන එන්ජිම ආරම්භ කිරීමට නොහැකි වනු ඇත. දෘශ්‍ය කැමරාවක් තිබීම සොරුන් වහාම බිය ගැන්විය හැකිය. යම් කාලයක් සඳහා එහි අයිතිකරුවන්ට අනතුරු ඇඟවීමක් නොකරන වාහනයක් සොරකම් කිරීම වඩා සරල ය. එසේම, කුඩා චලනයකට ප්‍රතික්‍රියා කරන ඉතා ඝෝෂාකාරී සයිරන් රථයක් මෝටර් රථයේ සවි කිරීමෙන් ඔබට සොරුන් බිය ගැන්විය හැකිය.

  1. ඔබේ පැරණි දුරකථනය මෝටර් රථය තුළ සඟවන්න.

ඔබට මෝටර් රථය අසාමාන්‍ය ස්ථානයක තැබීමට සිදුවන බව ඔබ දන්නේ නම් සහ එහි ආරක්ෂාව පිළිබඳව ඔබට විශ්වාස නැතිනම්, පැරණි ස්විචයක් දුරකථනයක් හෝ ටැබ්ලටයක් එහි සඟවන්න. එය ඔබගේ Google ගිණුම සමඟ කල්තියා සමමුහුර්ත කිරීමට මතක තබා ගන්න: ඔබට විද්‍යුත් තැපැල් පෙට්ටියක් තිබේ නම්, ඔබේ පරිගණකයෙන් හෝ දුරකථනයෙන් එයට ලොග් වන්න. ඔබට වාහනයේ පිහිටීම නිරීක්ෂණය කිරීමට අවශ්‍ය නම්, ටැබ්ලටය හෝ දුරකථනය අන්තර්ජාලයට සම්බන්ධ කර ඇත්නම් “මගේ දුරකථනය සොයන්න” ශ්‍රිතය එය විනාඩියකටත් අඩු කාලයකින් සිදු කරනු ඇත.

  1. නවතා ඇති විට ඔබේ රෝද මායිම දෙසට හරවන්න.

ඔබේ උද්‍යානය කොතැනක සිටියත් රෝද මායිම දෙසට හරවන ලෙස පොලිස් නිලධාරීන් නිර්දේශ කරයි. එය ඇදගෙන යන ට්‍රක් රථයක් සමඟ මෝටර් රථ සොරකම් කරන අය සඳහා ස්වයංක්‍රීයව ඇදගෙන යාම සංකීර්ණ කරනු ඇත. මෝටර් රථයක් සොරකම් කිරීම සඳහා, අපරාධකරුවෙකුට අතිරේක උපාමාරු කිරීමට සිදුවනු ඇත – මේ සියල්ලට කාලය ගතවනු ඇති අතර එම නිසා, මෝටර් රථය කෙරෙහි ඔවුන්ගේ උනන්දුව අඩු වේ.

  1. ඔබේ යතුරු තීරු තුළ තබා ගන්න.

යතුරක් නොමැතිව මෝටර් රථ සොරකම් කිරීම සඳහා අපරාධකරුවන් විසින් බහුලව භාවිතා කරන සංඥා අල්ලා ගන්නා උපකරණ තිබේ. නිදසුනක් වශයෙන්, මෝටර් රථය පෞද්ගලික නිවසක ගරාජයක හෝ බහු මහල් ගොඩනැගිල්ලක ජනේල යට නවතා තිබේ නම්, යතුරු රේඩියෝ උපාංගය හරහා ප්රවේශ විය හැකිය. සොරුන්ට පහසුවෙන් සංඥාව බාධා කළ හැකි අතර, මෝටර් රථයේ හිමිකරු කිසිවක් නොදකිනු ඇත. විශේෂඥයන් පවසන පරිදි, “රිලේ” ප්රහාරයන්ගෙන් ඔබේ යතුරු ආරක්ෂා කිරීම සඳහා, ලෝහ සංඥා අවහිර කරන බැවින් ඔබ ලෝහමය යමක් භාවිතා කළ යුතුය.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

ඔබට තරුණ සමක් ලබා ගැනීමට ගෙදරදීම සකසාගත හැකි පිපිඤ්ඤා සත්කාරායක් මෙන්න.

අවුරුදු 10කින් තරුණ වෙන්න කැමති ඔයාලට තමා අද මං කියලා දෙන ප්‍රතිකර්මය සුදුසු වෙන්නේ. Wrinkles,Eye Bags,Fine Lines තියන අයට...

කාලය ඉතිරි කරන පරිගණක ෂෝට් කට් කිහිපයක් මෙන්න.

පරිගණක භාවිතා කරන්නන් වර්ග 3 ක් ඇත: ඔවුන්ගේ මූසිකය භාවිතා කරන අය, ඔවුන්ගේ යතුරු පුවරුව භාවිතා කරන අය සහ...

පැරණි දේ අලුත් ලෙසම පෙනෙන්න සාදා ගත හැකි විශිෂ්ට ක්‍රම 6ක්.

ඔබට පැරණි හෝ හොඳින් ආදරය කරන දේවල් නැවත අලුත් ලෙස පෙනෙන පරිදි සහ හොඳ හැඟීමක් ඇති කිරීමට නොහැකි වීම...

මාස 2 කින් දත් නැවත වර්ධනය කිරීමට විද්‍යාඥයින් සොයාගෙන ඇති ක්‍රමයක්

වැඩිහිටියෙකු ලෙස දත් නැතිවීම ගැන සිතීමට බිය විය හැකි නමුත් එය බොහෝ අය මුහුණ දෙන ගැටලුවකි. වැඩිහිටියන්ගෙන් හතරෙන් එකකට...
- Advertisement -spot_imgspot_img

පැහැදිලි පෙනීමක් ලබා ගැනීම සදහා ඔබට කළ හැකි සරල අක්ෂි අභ්යාස 11

සෑම දිනකම අපි බොහෝ තොරතුරු කියවා දකිනවා. මෙය අපගේ ඇස් මත නිරන්තර ආතතියක් ඇති කරයි. ඇස් වෙහෙසට පත් වන්නේ...

ඔබේ පපුවේ රැලි මකා දැමීමට පහසු ක්‍රම 7ක්

ඔබේ පපුවේ සම ඔබේ මුහුණේ සම තරම්ම සංවේදී වන නමුත් බොහෝ කාන්තාවන් සාමාන්‍යයෙන් ඒ ගැන එතරම් අවධානයක් යොමු නොකරයි....

Must read

කාලය ඉතිරි කරන පරිගණක ෂෝට් කට් කිහිපයක් මෙන්න.

පරිගණක භාවිතා කරන්නන් වර්ග 3 ක් ඇත: ඔවුන්ගේ මූසිකය...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you