free page hit counter
කියවන්නපැරෆින් ඉටි භාවිතා කර සිදුකළ හැකි ඔබ නොදන්නා දේවල්...

පැරෆින් ඉටි භාවිතා කර සිදුකළ හැකි ඔබ නොදන්නා දේවල් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

ඔබ “පැරෆින් ඉටි” ඇසෙන විට, ඔබට ඇති පළමු සහ බොහෝ විට එකම සංගමය වන්නේ ඉටිපන්දම් සමඟය. ඔබ බොහෝ විට සිතන්නේ, “හොඳයි, එය ඉටි පමණි – එතරම් අලංකාර කිසිවක් නැත.” එය ඔබව පුදුමයට පත් කළ හැකිය, නමුත් පැරෆින් ඉටි ලිහිසි කිරීම සහ පරිවරණය සඳහා විශිෂ්ට බැවින් එය විවිධ ආකාරවලින් භාවිතා කළ හැකි අතර එය රූපලාවණ්‍ය ප්‍රතිකාරයක් ලෙස භාවිතා කළ හැකිය.

1. ජෑම් කල් තබා ගන්න.

ඔබට බොහෝ පලතුරු සහ බෙරි නිපදවන ඔබේම වත්තක් තිබිය හැකිය, නැතහොත් ඔබ ඔබේම ජෑම් සෑදීමට කැමති විය හැකිය. ඕනෑම ආකාරයකින්, ගෙදර හැදූ ජෑම් සාමාන්‍යයෙන් අඩු සීනි ඇති අතර වාණිජ ඒවාට සාපේක්ෂව වෙනත් කල් තබා ගන්නා ද්‍රව්‍ය නොමැති අතර ඒවා ඉතා ඉක්මනින් නරක අතට හැරිය හැක්කේ එබැවිනි. එය වළක්වා ගත හැකි මාර්ගය එය වාතයට නිරාවරණය නොවන පරිදි එය මුද්රා කිරීමයි. ආහාර ශ්රේණියේ ඉටි පමණක් භාවිතා කරන්න; ඉටි උණු කරන්න; ඔබේ තදබදය මත උණු කළ ඉටි සෙමින් වත් කර පැරෆින් එය සම්පූර්ණයෙන්ම මුද්‍රා කරන බවට වග බලා ගැනීම සඳහා භාජනය කරකවන්න.

2. සීල් බෝතල්.

ඔබ ඔබේම වයින්, තෙල් හෝ බෝතල්වල ගබඩා කිරීමට අවශ්‍ය වෙනත් දෙයක් සාදා ගන්නේ නම්, ඔබට එය මුද්‍රා කිරීමට ඉටි භාවිතා කළ හැකිය. ඉටි උණු කරන්න; බෝතලයේ බෙල්ලට සේලෝටේප් ටිකක් දමන්න. මෙය ඔබට ඉටි මුද්‍රාව කැඩීමට සහ ඔබට අවශ්‍ය විට පහසුවෙන් බෝතලය විවෘත කිරීමට ඉඩ සලසයි; බෝතලය උණු කළ ඉටිවල ගිල්වා ඉටි සෑම පැත්තක්ම ආවරණය වන පරිදි කරකවන්න.

3. ලිහිසි ලාච්චු.

ලාච්චුවල ලී කට්ටල ඉතා ලස්සනයි. නමුත් කාලය ගෙවී යන විට, ලාච්චු ඇලෙන සුළු වන බැවින් ඒවා භාවිතා කිරීම පාහේ කළ නොහැක්කකි. ධාවකයන් ලිහිසි කිරීමට, ඔවුන් මත ඉටි තීරුවක් අතුල්ලන්න.

4. ඉටි දොරවල් සහ ජනෙල්.

කවුළු සහ දොරවල් ඉතා ඇලෙන සුළු විය හැක. ඒවා සුමටව විවෘතව හා වැසීමට සහ ස්ලයිඩින් දොරවල් ලිස්සා යාමට තබා ගැනීමට, ධාවන පථ සහ රාමු මත ඉටි තීරුවක් ධාවනය කරන්න.

5. සිපර් අලුත්වැඩියා කරන්න.

ඔබට සිරවී ඇති සිපර් එකක් තිබේ නම්, පැරෆින් ඉටි නිසැකවම ඔබේ හොඳම විසඳුමයි. සිපර් පිරිසිදු කරන්න; සිපර් එක උඩ සහ පහළට ඉටි තීරුවක් සැහැල්ලුවෙන් අතුල්ලන්න; ඔබට මෙම ක්‍රියාවලිය කිහිප වතාවක් නැවත කිරීමට අවශ්‍ය විය හැකිය.

6. හිම සවල සඳහා භාවිතා කරන්න.

ඔබ ජීවත් වන ප්‍රදේශයට හිම වැටෙන්නේ නම්, ඔබට නිතරම හිම වලින් ධාවන පථ පිරිසිදු කිරීමට සිදුවනු ඇත. සමහර විට හිම සවලට ඇලී සිටිය හැක, මෙම කාර්යය වඩාත් දුෂ්කර හා වැඩි කාලයක් ගත වේ. මෙම ව්යසනය සමඟ කටයුතු කිරීමට පැරෆින් ඉටි ඔබට උපකාර වනු ඇත. ස්කීස් යුගලයක් හෝ හිම පුවරුවක් මෙන් හිම සවල ඉටි කරන්න.

7. ලී කපන පුවරුවක් නඩත්තු කරන්න.

කැපුම් පුවරු ආහාර කැපීමට සහ සකස් කිරීමට භාවිතා කරන අතර ඒවා පිරිසිදු කිරීමට පහසු වීමට අපට අවශ්‍යය. පැරෆින් ඉටි ප්‍රතිකාරයක් උපකාර කළ හැකි ස්ථානය එයයි. ආහාර ශ්රේණියේ ඉටි භාවිතා කරන්න; පිරිසිදු රෙදි කඩකට ඉටි කුඩා ප්‍රමාණයක් යොදන්න; පුවරුව අතුල්ලන්න, ඔබ මුළු පුවරුවම ආවරණය කරන බවට වග බලා ගන්න; ඉටි අවශෝෂණය කිරීමට ඉඩ දෙන්න; වියළි පිරිසිදු රෙදි කඩකින් ඉටි ඉතිරි ඉවත් කරන්න; අවශ්ය පරිදි නැවත අයදුම් කරන්න.

8. අත් ප්‍රතිකාර.

අපි සෑම දෙයකටම අපගේ දෑත් භාවිතා කරන අතර ඒවා ජලයට, සීතලට සහ තාපයට නිරන්තරයෙන් නිරාවරණය වේ. එබැවින් ඔබේ අත්වල සම ඉතා ඉක්මනින් හා පහසුවෙන් වියළී යා හැකි බව පුදුමයක් නොවේ. පැරෆින් ඉටි ප්‍රතිකාරය එය සුමට හා මෘදු කිරීමට විශිෂ්ටයි. අඩු උෂ්ණත්වයේ උණු කළ ඉටි තුළ ඔබේ අත ගිල්වන්න. හොඳ ආලේපනයක් ලබා ගැනීම සඳහා ඔබට මෙම ක්රියාවලිය කිහිප වතාවක් නැවත කිරීමට අවශ්ය විය හැකිය; ඔබේ අත ප්ලාස්ටික් බෑගයක තබන්න; ඔබේ අත රෙදි අත්වැසුම් බවට පත් කරන්න; මිනිත්තු 10-15 ක් රැඳී සිටින්න, ඉන්පසු ඔබේ අතේ ඇති ඉටි මෘදු ලෙස ඉවත් කරන්න; ඔබේ අනෙක් අතින් ක්රියාවලිය නැවත කරන්න.

9. පාද ප්‍රතිකාර.

මෙම ක්රියාවලිය අතින් ප්රතිකාර කිරීමට බෙහෙවින් සමාන ය. ඔබේ පාද අඩු උෂ්ණත්වයේ උණු කළ ඉටි වල ගිල්වන්න. හොඳ ආලේපනයක් ලබා ගැනීම සඳහා ඔබට මෙම ක්රියාවලිය කිහිප වතාවක් නැවත කිරීමට අවශ්ය විය හැකිය; ඔබේ පාද ප්ලාස්ටික් බෑගයක තබන්න හෝ පැහැදිලි ප්ලාස්ටික් එතුම භාවිතා කරන්න; ඔබේ පාද තුවා වලින් ඔතා; මිනිත්තු 10-15 ක් රැඳී සිටින්න, ඉන්පසු ඔබේ පාදවල ඉටි මෘදු ලෙස ඉවත් කරන්න.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

ඔබට තරුණ සමක් ලබා ගැනීමට ගෙදරදීම සකසාගත හැකි පිපිඤ්ඤා සත්කාරායක් මෙන්න.

අවුරුදු 10කින් තරුණ වෙන්න කැමති ඔයාලට තමා අද මං කියලා දෙන ප්‍රතිකර්මය සුදුසු වෙන්නේ. Wrinkles,Eye Bags,Fine Lines තියන අයට...

කාලය ඉතිරි කරන පරිගණක ෂෝට් කට් කිහිපයක් මෙන්න.

පරිගණක භාවිතා කරන්නන් වර්ග 3 ක් ඇත: ඔවුන්ගේ මූසිකය භාවිතා කරන අය, ඔවුන්ගේ යතුරු පුවරුව භාවිතා කරන අය සහ...

පැරණි දේ අලුත් ලෙසම පෙනෙන්න සාදා ගත හැකි විශිෂ්ට ක්‍රම 6ක්.

ඔබට පැරණි හෝ හොඳින් ආදරය කරන දේවල් නැවත අලුත් ලෙස පෙනෙන පරිදි සහ හොඳ හැඟීමක් ඇති කිරීමට නොහැකි වීම...

මාස 2 කින් දත් නැවත වර්ධනය කිරීමට විද්‍යාඥයින් සොයාගෙන ඇති ක්‍රමයක්

වැඩිහිටියෙකු ලෙස දත් නැතිවීම ගැන සිතීමට බිය විය හැකි නමුත් එය බොහෝ අය මුහුණ දෙන ගැටලුවකි. වැඩිහිටියන්ගෙන් හතරෙන් එකකට...
- Advertisement -spot_imgspot_img

පැහැදිලි පෙනීමක් ලබා ගැනීම සදහා ඔබට කළ හැකි සරල අක්ෂි අභ්යාස 11

සෑම දිනකම අපි බොහෝ තොරතුරු කියවා දකිනවා. මෙය අපගේ ඇස් මත නිරන්තර ආතතියක් ඇති කරයි. ඇස් වෙහෙසට පත් වන්නේ...

ඔබේ පපුවේ රැලි මකා දැමීමට පහසු ක්‍රම 7ක්

ඔබේ පපුවේ සම ඔබේ මුහුණේ සම තරම්ම සංවේදී වන නමුත් බොහෝ කාන්තාවන් සාමාන්‍යයෙන් ඒ ගැන එතරම් අවධානයක් යොමු නොකරයි....

Must read

කාලය ඉතිරි කරන පරිගණක ෂෝට් කට් කිහිපයක් මෙන්න.

පරිගණක භාවිතා කරන්නන් වර්ග 3 ක් ඇත: ඔවුන්ගේ මූසිකය...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you