free page hit counter
කියවන්නසුදුළූණු වලින් ඔබ කවදාවත් හිතෙන්නේ නැති ප්‍රයෝජන මෙන්න

සුදුළූණු වලින් ඔබ කවදාවත් හිතෙන්නේ නැති ප්‍රයෝජන මෙන්න

-

- Advertisment -spot_img

අපි බොහෝ දෙනෙක් කුඩා කාලයේ සුදුළූණු වලට වෛර කළා. එහි තිත්ත සහ තද රසය නිසා අප බොහෝ දෙනා විශ්වාස කළේ මෙය ආහාර ගැනීමෙන් වැළකී සිටීම වඩාත් සුදුසු බවයි. නමුත් සුදුළූණු ඇත්තෙන්ම අපගේ සෞඛ්‍යයට සහ අපගේ ප්‍රතිශක්තිකරණ පද්ධතියට ඉතා හොඳ බව අපි සියල්ලෝම පසුව ඉගෙන ගත්තෙමු. නමුත් මසුන් ඇල්ලීමේදී සුදුළූණු ප්‍රයෝජනවත් විය හැකි බව හෝ දත් කැක්කුමකින් මිදීමට ඔබට උපකාර කළ හැකි බව ඔබ දන්නවාද?

  1. වීදුරු අලුත්වැඩියා කිරීම.

දැන්, මෙය Garlic-Man හි සුපිරි බලයන් ගැන විහිළුවක් නොවේ, නමුත් අපි සෞඛ්‍යය ගැන කතා කරන විට පමණක් නොව, අපි අවුල් සහගත පුද්ගලයෙකු සහ ඔබේ ප්‍රියතම වීදුරුව ගැන කතා කරන විට සුදුළූණු ප්‍රයෝජනවත් විය හැකි බව පෙනේ. සුදුළූණු යනු ස්වභාවික මැලියම් වර්ගයකි. ඒ කියන්නේ අපිට ඒකෙන් එන ඇලෙන සුළු යුෂ කැඩෙන සුළු දේවල් වලට මැලියම් විදියට පාවිච්චි කරන්න පුළුවන්. අප කළ යුත්තේ බන්ධන කාරකයක් ලෙස හොඳින් ක්‍රියා කරන ඇලෙන සුළු දේවල් ලබා ගැනීම සඳහා කරාබුනැටි තලා දැමීමයි.

  1. කන් ආසාදන නවත්වන්න.

කන් ආසාදන සාමාන්‍යයෙන් ප්‍රතිජීවක ආධාරයෙන් සුව කළ හැකි නමුත් සුදුළූණු සමඟද ඒවා සුව කළ හැකිය. මෙම පිළියම දරුවන්ට විශේෂයෙන් නිර්දේශ කරනුයේ ඔවුන් නිතිපතා ඖෂධ වට්ටෝරු සඳහා කුඩා විය හැකි බැවිනි. නිවසේදී කන් ආසාදනයක් සුව කිරීම සඳහා සුදුළූනු තෙල් ලබා ගැනීම සඳහා සුදුළූනු කරාබුනැටි මිරිකා ගන්න. එය ටිකක් රත් කර, පයිප්පයක් තුළට බිංදු කිහිපයක් එකතු කර කනට දමන්න. පළමුව වෛද්යවරයෙකුගෙන් උපදෙස් ලබා ගැනීම රෙකමදාරු කරනු ලැබේ, නමුත් උණුසුම් සුදුළූනු තෙල් වැඩ කරන බව කියනු ලැබේ.

  1. ස්ප්ලර් ඉවත් කරන්න.

ඒවා කොයිතරම් භයානක විය හැකි දැයි කවදත් කොඳු ඇට පෙළක් ඇති ඕනෑම අයෙක් දනී. ඔබ එය දුටු විගසම එය පිටතට ගැනීම වඩාත් සුදුසුය, නමුත් මෙය සමහර විට අතිශයින් දුෂ්කර හා වේදනාකාරී විය හැකිය. බොහෝ විට, පැල්ලමක් ඉවත් කිරීමට උත්සාහ කිරීම, එය සමට තවත් පහළට තල්ලු කිරීමට හේතු විය හැක, එය බරපතල ප්රතිවිපාකවලට තුඩු දිය හැකිය. මීළඟ වතාවේ ඔබට ඉබේ ගෙඩියක් පෙනෙන විට, සිහින් සුදුළූණු පෙත්තක් ස්ප්ලර් මත තබා එය ප්ලාස්ටර් එකකින් සවි කර ඇඳට යන්න. ඊළඟ දවසේ, ඔබේ සමේ ස්පින්ටර් තවදුරටත් සිරවී නැති බව ඔබට පෙනෙනු ඇත. ඔබ කෝමාරිකා කොළයක් භාවිතා කරන්නේ නම් ඔබට එම ප්රතිඵලය ලැබෙනු ඇත.

  1. මාළු ඇමක්.

අප කලින් කී පරිදි, සුදුළූණු කෘමීන් සඳහා කිසිසේත්ම ආකර්ශනීය නොවේ, නමුත් සුදුළූණු මාළු ආකර්ෂණය කරන බව පෙනී ගියේය. විශේෂයෙන්ම, ඔබ වැවක හෝ ගඟක මසුන් අල්ලනවා නම්, වෙනත් වචන වලින් කිවහොත්, ලුණු වතුර නොමැති ඕනෑම තැනක. බොහෝ දුරට ඉඩ, ඔබ crappies සහ walleyes ලබා ගැනීමට යන්නේ. කෙසේ හෝ ඔවුන් සුදුලූනු වලට කැමති බව තීරණය කළහ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

ඔබට තරුණ සමක් ලබා ගැනීමට ගෙදරදීම සකසාගත හැකි පිපිඤ්ඤා සත්කාරායක් මෙන්න.

අවුරුදු 10කින් තරුණ වෙන්න කැමති ඔයාලට තමා අද මං කියලා දෙන ප්‍රතිකර්මය සුදුසු වෙන්නේ. Wrinkles,Eye Bags,Fine Lines තියන අයට...

කාලය ඉතිරි කරන පරිගණක ෂෝට් කට් කිහිපයක් මෙන්න.

පරිගණක භාවිතා කරන්නන් වර්ග 3 ක් ඇත: ඔවුන්ගේ මූසිකය භාවිතා කරන අය, ඔවුන්ගේ යතුරු පුවරුව භාවිතා කරන අය සහ...

පැරණි දේ අලුත් ලෙසම පෙනෙන්න සාදා ගත හැකි විශිෂ්ට ක්‍රම 6ක්.

ඔබට පැරණි හෝ හොඳින් ආදරය කරන දේවල් නැවත අලුත් ලෙස පෙනෙන පරිදි සහ හොඳ හැඟීමක් ඇති කිරීමට නොහැකි වීම...

මාස 2 කින් දත් නැවත වර්ධනය කිරීමට විද්‍යාඥයින් සොයාගෙන ඇති ක්‍රමයක්

වැඩිහිටියෙකු ලෙස දත් නැතිවීම ගැන සිතීමට බිය විය හැකි නමුත් එය බොහෝ අය මුහුණ දෙන ගැටලුවකි. වැඩිහිටියන්ගෙන් හතරෙන් එකකට...
- Advertisement -spot_imgspot_img

පැහැදිලි පෙනීමක් ලබා ගැනීම සදහා ඔබට කළ හැකි සරල අක්ෂි අභ්යාස 11

සෑම දිනකම අපි බොහෝ තොරතුරු කියවා දකිනවා. මෙය අපගේ ඇස් මත නිරන්තර ආතතියක් ඇති කරයි. ඇස් වෙහෙසට පත් වන්නේ...

ඔබේ පපුවේ රැලි මකා දැමීමට පහසු ක්‍රම 7ක්

ඔබේ පපුවේ සම ඔබේ මුහුණේ සම තරම්ම සංවේදී වන නමුත් බොහෝ කාන්තාවන් සාමාන්‍යයෙන් ඒ ගැන එතරම් අවධානයක් යොමු නොකරයි....

Must read

කාලය ඉතිරි කරන පරිගණක ෂෝට් කට් කිහිපයක් මෙන්න.

පරිගණක භාවිතා කරන්නන් වර්ග 3 ක් ඇත: ඔවුන්ගේ මූසිකය...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you