free page hit counter
අම්මලා බබාලා ගැනදරුවෙකු අපේක්ෂා කරන ඔබට මුදල් ඉතිරි කරගැනීමට හැකි ක්‍රම...

දරුවෙකු අපේක්ෂා කරන ඔබට මුදල් ඉතිරි කරගැනීමට හැකි ක්‍රම 7ක්

-

- Advertisment -spot_img

දරුවන් ඇති දැඩි කිරීම මිල අධික වන අතර, ළදරුවෙකුගේ උපත සඳහා සූදානම් වීම නිසැකවම උද්යෝගිමත් වන අතර, එය විශාල මිලක් සමඟ පැමිණේ. බොහෝ මව්වරුන්ට අත්‍යවශ්‍ය යැයි හැඟෙන බොහෝ දේ ඇත, නමුත් කුඩා නිර්මාණශීලීත්වයකින්, ඔබට ඔබේ ගැබ් ගැනීම වඩාත් අයවැය හිතකාමී කර ගත හැකිය.

බොහෝ දෙමව්පියන්ට සතුටුදායක ආරංචිය ලැබුණු විගස අලංකාර ළදරු ඇඳුම් සහ මිල අධික ස්ට්‍රෝලර් සඳහා විශාල මුදලක් වැය කිරීමට ඇති ආශාවට එරෙහි විය නොහැකි බව I Love You හි අපි තේරුම් ගනිමු. වාසනාවකට මෙන්, ඔබේ දරුවාගේ පැමිණීම සඳහා මූල්‍යමය වශයෙන් සූදානම් වීමට ඔබට මාස 9 ක් ඇති අතර, ඒ සඳහා ඔබට උපකාර කළ හැකි උපදෙස් කිහිපයක් අපි රැස් කළෙමු.

1. විශේෂ එකක් වෙනුවට සාමාන්‍ය කොට්ටයක් භාවිතා කරන්න.

ඔබේ බඩ විශාල වන විට, ඔබට උකුල් හෝ පිටුපස වේදනාව වැනි අප්රසන්න රෝග ලක්ෂණ අත්විඳිය හැකිය. අමතර කොට්ට භාවිතා කිරීම අත්‍යවශ්‍ය ආධාරකයක් සපයන අතර මෙම වේදනාකාරී සංවේදනයන් සමනය කළ හැකිය. ගර්භණී කොට්ටයක් භාවිතා කිරීම පරිපූර්ණ විසඳුම වනු ඇති බවට සැකයක් නැත, නමුත් බොහෝ මාතෘ නිෂ්පාදන මෙන්, මෙම කොට්ට තරමක් මිල අධිකය. ඔබේ පාද අතර නිතිපතා කොට්ටයක් තැබීම ඵලදායී වන අතර ඉදිමීම සහ පාදයේ වේදනාව සමනය කිරීමට උපකාරී වේ.

2. ස්ට්‍රෙච් මාර්ක් ක්‍රීම් වෙනුවට ඉවුම් පිහුම් තෙල් තෝරා ගන්න.

ඔබ ගැබ්ගෙන සිටින විට, ඔබේ ශරීරය ඇදහිය නොහැකි පරිවර්තනයක් හරහා ගමන් කරන අතර, ඔබේ උදරයේ සම දිගින් දිගටම දිගු වන විට, ඔබට දිගු පටු රේඛා වර්ධනය විය හැකිය, එය දිගු ලකුණු ලෙසද හැඳින්වේ. මෙම දම් පාට හෝ සුදු ඉරි ඉවත් කිරීම පහසු නොවන අතර, ක්‍රියාශීලී වීම ඒවා වළක්වා ගැනීමට උපකාරී වේ. ස්ට්‍රෙච් මාර්ක් සම්පූර්ණයෙන් මකා දමන බව පවසන සම ආරක්ෂණ නිෂ්පාදන බොහොමයක් වෙළඳපොලේ ඇත, නමුත් ඒවායින් බොහොමයක් ඉතා මිල අධිකය. ඔලිව් තෙල් වැනි ප්‍රතිඔක්සිකාරක වලින් පොහොසත් සහ රුධිර සංසරණය ප්‍රවර්ධනය කරන, ස්ට්‍රේච් මාර්ක් අවම කර ගැනීමට උදව් වන ඔලිව් තෙල් වැනි ඔබේ පැන්ට්‍රියේ ඇති තෙල් වර්ග කිහිපයක් භාවිතා කිරීමට උත්සාහ කරන්න.

3. ඔබේ සාමාන්‍ය ඇඳුම් මාතෘ ඇඳුම් බවට පත් කරන්න.

මාතෘ ඇඳුම් ආකර්ශනීයයි, නමුත් ඔබ සාපේක්ෂව කෙටි කාලයක් සඳහා පැළඳ සිටින ඉහළ ඇඳුම් සහ ඇඳුම් මිලදී ගැනීම ඔබේ මුදල් පසුම්බියට පහසු නොවනු ඇත. ඕනෑම ප්‍රමාණයේ බ්ලේසර් හෝ ලිහිල් ඇදුම් ඔබේ ශරීර ප්‍රමාණය සැඟවීමට පවා ඔබට උදවු කළ හැක. මාතෘ තනපටයක් මිල දී ගැනීම වෙනුවට, ඔබේ නව ප්‍රමාණයට ඔබේ බ්‍රා එක සකස් කර ගැනීමට උදවු කළ හැකි මිල අඩු බ්‍රා විස්තාරක කිහිපයක් ඔබේ දේශීය රෙදි සාප්පුවෙන් ගන්න.

4. එදිනෙදා “හදිසි ස්නැක්” බෑගයක් සාදන්න.

සෑම ගැබිනි කාන්තාවක්ම දන්නා පරිදි, ඔබ සුලු කෑමක් නොමැතිව නිවසින් පිටව ගියහොත්, ඔබට පිස්සු හැදෙන්නට ඉඩ ඇති අතර, කුසගින්න හීලෑ කර ගැනීම සඳහා ළඟම ඇති වෙළඳසැලකින් සෞඛ්‍යයට අහිතකර යමක් මිලදී ගනු ඇත. ඔබේ මුදල් පසුම්බියේ ඇට වර්ග හෝ ශක්ති තීරු වලින් පුරවා ඇති කුඩා ස්නැක් බෑගයක් තිබීම ඔබට කුසගින්න දැනීමකින් තොරව කටුක දවසක් ගත කිරීමට උපකාරී වේ. ඔබේ ස්නැක් බෑගයට තවත් විශිෂ්ට එකතු කිරීමක් වන්නේ අඳුරු චොකලට්, එය ඔබේ හදවතට හොඳ සහ තන්තු සහ යකඩ වලින් පොහොසත් ය.

5. නොමිලේ ලබාගන්න.

ඔබට ඔබගේ සියලුම ගැබ් ගැනීම් සහ ළදරු සැපයුම් නොමිලේ ලබා ගත නොහැකි වුවද, ඩයපර් කිහිපයක් හෝ කුඩා ප්‍රමාණයේ නිෂ්පාදන පවා ඔබට මුල් මාස කිහිපය තුළ මුදල් ඉතිරි කර ගත හැක. බොහෝ සමාගම් ඔබට සහ ඔබේ දරුවාට අවශ්‍ය විය හැකි භාණ්ඩවලින් පිරුණු අනාගත මව්වරුන් සඳහා පිළිගැනීමේ කට්ටල සහ පෙට්ටි පිරිනමයි.

6. අලුත උපන් ඇඳුම් මිලදී ගැනීමට ඇති ආශාවට එරෙහි වන්න.

අලුත උපන් කුඩා ඇඳුම් ඉතා හුරුබුහුටියි, ඒවා දෙස බැලීමෙන් ඔබට ළදරු උණ ඇති විය හැක. නමුත් ඔබ ඔබේ ප්‍රීතිමත් පුවත් ඔබේ මිතුරන් හා සම-සේවකයින් සමඟ බෙදාගත් පසු, ඔබ වචනාර්ථයෙන් තෑගි සහ පාවිච්චි කළ ළදරු ඇඳුම් වලින් පිරී යනු ඇත. ඔබේ අලුත උපන් බිළිඳා ඒවායින් වැඩෙන තුරු ඔබට ප්‍රමාණවත් ඇඳුම් තිබෙනු ඇත, එබැවින් ඔබේ දරුවා වැඩිහිටි වූ විට සහ අඩු තෑගි ඇති විට සාප්පු සවාරි ඉතිරි කර ගැනීමට උත්සාහ කරන්න.

7. ළමයා පෙන්වීම සඳහා ඔව් කියන්න.

දරුවෙකු අපේක්ෂාවෙන් ඇති බොහෝ ප්‍රතිලාභවලින් එකක් වන්නේ ඔබේ මිතුරන් සහ පවුලේ සාමාජිකයින්ට තවමත් ඉපදී සිටින ඔබේ දරුවා සඳහා තෑගි මිලදී ගැනීමට අවශ්‍ය වීමයි. ඔබේ සම-සේවකයින්ට හෝ අසල්වාසීන්ට ඔබගේ දරුවා බැලීමට අවශ්‍ය විය හැකි අතර, ළදරු ලේඛනයක් නිර්මාණය කිරීම ඔබේ කුඩා දරුවාට අවශ්‍ය අයිතම හඳුනා ගැනීමට හොඳ ක්‍රමයකි.

ගර්භණී සමයේදී ඔබට මිලදී ගත යුතු වඩාත්ම මිල අධික දේවල් මොනවාද? ඔබ අපේක්ෂා කරන විට මුදල් ඉතිරි කිරීමට වෙනත් ක්‍රම ඔබ දන්නවාද?

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you