free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්ඔයත් නින්දට යන්න කලින් මේ දේවල් ගලවන්න.

ඔයත් නින්දට යන්න කලින් මේ දේවල් ගලවන්න.

-

- Advertisment -spot_img

අප බොහෝ දෙනෙකුට අපගේ හදවතට සමීප වූ විශේෂ ආභරණයක් තිබේ, එය කිසි විටෙකත් ගලවා ගැනීමට අපට අවශ්‍ය නැත. අපගෙන් බොහෝ දෙනෙක් අපගේ ස්වර්ණාභරණ පැළඳ නිදාගැනීමේ වරදකරුවන් වුවද, අපගේ රාත්‍රී විවේකයේදී එය පැළඳීමේ බරපතල අවාසි කිහිපයක් තිබේන බව ඔබ දන්නවාද?

I Love You හි සිටින අපට නින්දට යාමට පෙර අපගෙන් බොහෝ දෙනෙකුට මෙය සිදුවිය හැකිය.  එබැවින් ඔබේ ආභරණ පැළඳ නිදා ගැනීම ඔබේ සෞඛ්‍යයට ආරක්ෂිත නොවන්නේ මන්දැයි සොයා බැලීමට අපි තීරණය කළෙමු.

1. උදෑසන ඔබේ මුද්ද ඉවත් කිරීමට අපහසු වනු ඇත.

උදෑසන ඔබේ අත් සහ ඇඟිලි තරමක් විශාල වන බව ඔබ දැක ඇති. මෙය සිදු වන්නේ, අපි රාත්‍රියේදී නිශ්චලව සිටින විට, පටක ඇතුළත තරල ගොඩනඟා, තරමක් ඉදිමුණු දෑත් සමඟ අවදි වීමට හේතු වන බැවිනි. ඔබ මුද්දක් පැළඳ නිදා ගන්නේ නම්, උදෑසන එය ඉවත් කිරීම වඩා දුෂ්කර වනු ඇත. ඉදිමුණු ඇඟිලිවලින් ඔබේ මුද්ද ඉවත් කිරීම සඳහා, එය ලිස්සා යාමට උදව් කිරීමට දියර සබන් හෝ එළවළු තෙල් භාවිතා කිරීමට ඔබට අවශ්‍ය වනු ඇත, නැතහොත් ඉදිමීම අඩු කිරීම සඳහා අයිස් සහිත ජලය තුළ ඔබේ අත තැබිය යුතුය.

2. එය ඔබගේ නින්දට බාධාවක් විය හැක.

මාලයක් පැළඳ නිදාගැනීම ඔබේ රාත්‍රී විවේකය අවදානමට ලක් කළ හැකිය, විශේෂයෙන් දම්වැල් ඔබේ හිසකෙස්වල පැටලී හෝ ඔබේ ගෙල වටා එතී ඔබේ නින්දට බාධා කළ හැකිය. රාත්‍රියේදී ඔබේ හැඟීම්බර ආභරණ කැබැල්ලෙන් වෙන්වීම ඔබට සිතාගත නොහැකි නම්, මෘදු සහ නම්‍යශීලී ද්‍රව්‍යවලින් සාදන ලද මාල වැනි ඔබේ නින්දට බාධාවක් නොවන මෝස්තර තෝරාගන්න.

3. එය ඔබේ සම අවුස්සන්න පුළුවන්.

නිකල් වැනි ආභරණ සෑදීමට භාවිතා කරන සමහර ද්‍රව්‍ය අසාත්මිකතා ඇති කළ හැකි අතර ඔබේ සම කැසීම සහ රතු පැහැයට හැරේ. රන් සහ රිදී ආරක්ෂිත විකල්පයක් ලෙස පෙනෙන්නට තිබුණද, ඒවා බොහෝ විට වෙනත් ලෝහ අඩංගු වේ. ඔබට සංවේදී සහ අසාත්මිකතා ඇති විය හැකි සමක් තිබේ නම්, ඔබේ ආභරණ 14k රන් හෝ ඊට වැඩි රන් වලින් සාදා ඇති බවට වග බලා ගන්න. කැරට් ඉහළ යන්නෙන් අදහස් කරන්නේ රත්‍රන් පිරිසිදු වන අතර ප්‍රතික්‍රියාවක් ඇති කිරීමට ඇති ඉඩකඩ අඩුය.

4. ඔබේ කන් පෙති එල්ලා වැටීමට ඉඩ ඇත.

ඔබ කරාබු පැළඳ නිදා ගැනීම අපහසුතාවයක් ඇති කළ හැකි අතර, විශාල හා බර කරාබු පැළඳ නින්දට වැදීමෙන් ඔබේ කන් පෙති වයසට ගොස් දිගු විය හැක. වසර ගණනාවක් පුරා Earlobes නම්‍යතාවය නැති වී යන අතර, ඔබ ඔවුන්ට රාත්‍රියේදී විවේක ගැනීමට සහ හුස්ම ගැනීමට යම් කාලයක් ලබා නොදෙන්නේ නම්, ඒවා එල්ලා වැටීමට ඉඩ ඇත. රාත්‍රියේදී ඔබේ කරාබු පැළඳීමෙන් දුර්ගන්ධයක් ද ඇති විය හැක. ඔබේ සමෙන් ස්‍රාවය වන සේබම් මිය ගිය සමේ සෛල හා බැක්ටීරියා සමඟ මිශ්‍ර වූ විට, එය ඔබේ සිදුරු ඉතා දුගඳවත් කරයි.

5. එය බැක්ටීරියා ගොඩනැගීමට හේතු විය හැක.

ඔබ ඔබේ ආභරණ නිසි ලෙස පිරිසිදු කිරීම සඳහා ඉවත් නොකළහොත්, ඔබේ ප්රියතම කෑලි අපිරිසිදු හා බැක්ටීරියා සඳහා අභිජනන භූමියක් බවට පත් විය හැකිය.

6. එය ඔබේ ආභරණ සඳහා හොඳ නැත.

බොහෝ දෙනෙකුට ඔවුන්ගේ විවාහ ගිවිස ගැනීමේ මුද්දක් හෝ මංගල පටියක් පැළඳ නිදා ගැනීමේ පුරුද්දක් තිබුණද, ඔවුන්ගේ හොඳම හැඩය තබා ගැනීම සඳහා නින්දට යාමට පෙර ඒවා ඉවත් කිරීම වඩා හොඳයි. ඔබ නොසන්සුන් ලෙස නිදාගන්නෙකු නම්, ඔබ ඔබේ ඇඳට හෝ ලෑල්ලට පහර දී එය බිඳ දැමිය හැකිය. ඔබ නින්දේදී පෙරළෙන විට, රෙදි මතට හසු විය හැක, ඒවා දිරාපත් විය හැක. ඔබේ ආභරණ පැළඳගෙන නිදාගැනීමෙන් ද එය කැළැල් විය හැක, අපගේ නින්දේදී අපි දහඩිය දමනවා සේම, ස්වර්ණාභරණ මතට වැටෙන දහඩිය නිසා ඒවායේ දීප්තිය අඳුරු කළ හැකිය.

ඔබ නිදා සිටින විට ඔබේ ආභරණ පැළඳ සිටිනවාද? ඔබ මෙම ලැයිස්තුවට තවත් එකතු කරන්නේ කුමක්ද?

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you