free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්ඔබේ සමට වැදගත් වෙන ඔබ සැලකිලිමත් නොවන නමුත් දේවල්...

ඔබේ සමට වැදගත් වෙන ඔබ සැලකිලිමත් නොවන නමුත් දේවල් 09 ක්

-

- Advertisment -spot_img

අද I Love You හි අපි ඔබට සැමවිටම අවශ්‍ය පැහැදිලි සහ දීප්තිමත් සමක් ලබා ගැනීම සඳහා සරල නමුත් අත්‍යවශ්‍ය සම ආරක්ෂණ නීති කිහිපයක් සකස් කර තිබේ.

01.ඔබේ ස්මාර්ට් ජංගම දුරකතනයේ තිරය නිතිපතා පිරිසිදු කරන්න


ඔබේ කම්මුල්වල කැක්කුමක් ඔබ කවදා හෝ දැන තිබේද? එසේ නම් ඔබේ කම්මුල් අසල කැසීම, රතු පැහැය හෝ ඉදිමීමට ඔබේ ජංගම දුරකථනය හේතුවක් විය හැකි බැවින් ඒ සමඟ ප්‍රවේශම් වන්න. ඔබගේ උපාංගයේ තිරය වැසිකිලි ආසනයකට ඇති බැක්ටීරියා වලින් 10 ගුණයකින් වැඩි ආවරණය කළ හැකි බව නවතම පර්යේෂණයකින් ඔප්පු වී ඇත. එම සියලුම විෂබීජ ඔබේ මුහුණට ඇතුළු වීම සහ අවට පැතිරීම වැළැක්වීම සඳහා විශේෂ පිරිසිදු කිරීමේ පිසදැමීම් ක්‍රමයක් සමඟ ඔබේ ස්මාර්ට් ජංගම දුරකතනයේ තිරය පිරිසිදු කිරීම රීතියක් බවට පත් කරන්න.

02.ඔබේ Makeup brushs එක නිතිපතා සෝදන්න


Makeup brush එක නුසුදුසු ලෙස භාවිතා කළහොත් කුරුලෑ, අසාත්මිකතා සහ වෙනත් සමේ ගැටළු ඇති විය හැකිය. ඔබේ බුරුසු, ස්පොන්ජ්, පෆ් සහ වෙනත් වේශ නිරූපණ මෙවලම් සේදීම ඔබේ රූපලාවන්‍ය දින චර්යාවේ නිතිපතා කොටසක් විය යුත්තේ එබැවිනුයි. මෙම කාර්යය සඳහා ඔබට නිතිපතා විෂබීජ නාශක සහ ප්රතිබැක්ටීරීය පිරිසිදු කිරීමේ පිසදැමීම් ක්‍රම භාවිතා කළ හැකිය. කෙසේ වෙතත් ඔබට ඔබේ වේශ නිරූපණ බුරුසු ගැඹුරින් පිරිසිදු කිරීමට අවශ්‍ය නම් හොඳම ක්‍රමය ෂැම්පූ හෝ මෘදු ෆෝම් ක්ලෙන්සර් වැනි සියුම් රෙදි සෝදන දියර භාවිතා කිරීමයි.

03.ඔබේ ආහාර වේල නිරීක්ෂණය කරන්න


සීනි සහ මේද ආහාර නිරෝගී සමේ අංක එකේ සතුරන් ලෙස දැකිය හැකිය. කෙසේ වෙතත් කිසියම් හේතුවක් නිසා දැඩි ආහාර වේලක් තබා ගැනීම ද හානිකර බව මිනිසුන් බොහෝ විට අමතක කරයි. දැන් ජනප්‍රිය මොනොඩියට් වැනි දැඩි ආහාර සීමා කිරීම්, වියළි, රැලි වැටීම් සහ විඩාපත් සමට හේතු විය හැක. ඔබේ ආහාර වේල අත්‍යවශ්‍ය විටමින් සහ ඛනිජ ලවණ බහුලව එක් කිරීමට වග බලා ගන්න.

04.ඔබේ මුහුණට ස්ක්‍රබ් වැඩිපුර භාවිත නොකරන්න


මුහුණ ස්ක්‍රබ් කිරීම ඔබේ සමට නැවුම්, පිරිසිදු, සිනිඳු සහ සියලු අපිරිසිදු හා කළු ලප වලින් තොර බවක් දැනේ. කෙසේ වෙතත් අධික ලෙස ස්ක්‍රබ් කිරීම මුහුණේ සම මත දැවිල්ල ඇති විය හැකි කරුනකි. ඔබේ සම වියළි වීමට සහ කුරුලෑ ඇතිවීමේ ප්‍රවණතාවක් තිබේ නම් ස්ක්‍රබ් භාවිතයෙන් තත්වය තවත් නරක අතට හැරෙනු ඇත. මෘදු පිටකිරීමේ දියරයක් සමඟ ඒවා ප්රතිස්ථාපනය කරන්න. තෙල් සහිත සමක් ඇති අය ස්ක්‍රබ් එක සතියකට වරක් පමණක් භාවිත කළ යුතුයි.

05.තටාකයේ පිහිනීමට පෙර සහ පසු ඔබේ මුහුණේ ක්රීම් යොදන්න


පිහිනුම් තටාකයේ ඇති රසායනික ද්‍රව්‍ය ඔබේ සම වියළී බවට පත්කරයි. එය විජලනය සහ ඉරිතැලීම් ඇති කරයි. ක්ලෝරීන් නිරාවරණයෙන් ඔබේ සම ආරක්ෂා කර ගැනීම සඳහා ඔබ තටාකයට ඇතුළු වන සෑම අවස්ථාවකදීම පෝෂණීය ක්රීම් භාවිතා කරන්න. පිහිනීමෙන් පසු ඔබ ඔබේ මුහුණ හොඳින් සෝදා මොයිස්චරයිසින් නිෂ්පාදන කිහිපයක් යෙදිය යුතුය.

06.ව්‍යායාමයකින් පසු වහාම ස්නානය කරන්න


ව්‍යායාම් ශාලාවේ ස්නානය කිරීම ලෝකයේ වඩාත් සුවපහසු ස්ථාන නොවිය හැකි නමුත් ව්‍යායාමයක් අවසන් වූ වහාම ඔබ දහඩිය සෝදා නොගන්නේ නම් එය අවහිර වූ සිදුරු වලට, කළු ලප සහ කුරුලෑ වලට නිසැකවම නරක ය. එබැවින් කම්මැලි නොවී ඔබ සමඟ ව්‍යායාම් ශාලාවට සබන් හෝ ෂවර් ජෙල් ටිකක් ගෙන ගොස් පුහුණුවෙන් පසු වහාම දහඩිය සෝදා හරින්න.

07.ඔබේ ශරීරය ඔබට එවන සංඥා කෙරෙහි අවධානය යොමු කරන්න


මුහුණේ ඇතිවන කෝපය, රතු පැහැය සහ ඉදිමීම වැනි පොදු රූපලාවණ්‍ය ගැටළු වඩාත් බරපතල සෞඛ්‍ය ගැටළු වල රතු සංඥා විය හැකිය. එබැවින් ඔබේ ශරීරය ඔබට එවන සංඥා කෙරෙහි දැඩි අවධානයක් යොමු කරන්න. ඒවා නොසලකා හරින්න එපා.

08.අධික උණුසුම් ජලය ස්නානයෙන් වළකින්න


ඉතා උණුසුම් ස්නාන සමේ ගැඹුරු ස්ථරවල තෙතමනය රඳවා ගැනීමට උපකාර වන ලිපිඩවල සමේ ආරක්ෂිත ස්ථරය විනාශ කරයි. උණු වතුරෙන් සේදීමේ පුරුද්ද නිසා සමේ අකලට රැලි වැටීම සහ වියළි බව ඇති විය හැක.

09.ප්රමාණවත් තරම් ජලය පානය කරන්න


සජලනය වීම ඇත්තෙන්ම වැදගත් වේ. ඔබ කිසි විටෙකත් දිවා කාලයේදී ප්‍රමාණවත් තරම් ජලය පානය නොකරන්නේ නම්, පානය කිරීම ගැන සිතීමට ඔබට බල කරන විශිෂ්ට හක්කක් වන්නේ ඔබේ මේසය මත ඔබේ දුරකථනයට ඉහළින් වතුර බෝතලය තැබීමයි. එබැවින් ඔබට ඔබේ පණිවිඩ හෝ ෆේස්බුක් පරීක්ෂා කිරීමට අවශ්‍ය යැයි හැඟෙන සෑම විටම ඔබට පානයක් ගත යුතු බව ඔබට මතක් කර දෙනු ඇත.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you