free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්ඔබ දැඩි ලෙස දත් මදින ලකුණු 4ක් සහ ඔබට...

ඔබ දැඩි ලෙස දත් මදින ලකුණු 4ක් සහ ඔබට එය නිවැරදි කළ හැකි ක්‍රම 4ක්

-

- Advertisment -spot_img

සමහර අය සිතන්නේ ඔවුන්ගේ දත්වල ඇති සමරු ඵලකය ඉවත් කිරීම සඳහා, ඔවුන් දැඩි ලෙස මදින්න අවශ්ය බවයි. කෙසේ වෙතත්, සමරු ඵලකය ඉතා මෘදු බැවින් මෙය සත්‍යයෙන් බොහෝ දුරස් වේ, ඔබට එය රෙදි කැබැල්ලකින් ඉවත් කළ හැකිය. ඔබට දත් බුරුසුවක් අවශ්‍ය වීමට හේතුව රෙදි කඩකට ඔබේ මුඛයේ සියලුම කෙළවරට ළඟා විය නොහැකි වීමයි. එබැවින් ඔබට අවශ්‍ය පීඩනය ටොන් ගණනක් නොව, ඔබේ මුඛය වටා සෑම තැනකම හොඳින් දත්මැදීමයි.

  1. 1. ඔබේ විදුරුමස් අඩු වීමට පටන් ගනී.

අපගේ සෑම දත් එකක්ම එනමල් මගින් ආරක්ෂා කර ඇති අතර එය අධික ලෙස මැදීමෙන් දැඩි ලෙස හානි විය හැක. තවද එනමලයට හානි කිරීමෙන් අපගේ දත්වල මුල් විශාල අනතුරකට ලක් කරමින් අපගේ විදුරුමස් පසුබැසීමට පටන් ගනී. ඔබේ දත් එම ස්ථානයට ළඟා වුවහොත්, ඔබට පිරවුම්, මූල ඇල හෝ තවදුරටත් සෞඛ්‍ය සම්පන්න නොවන දත් ​​නිස්සාරණය කිරීමට අවශ්‍ය විය හැකිය. දන්ත වෛද්‍යවරුන්ට අනුව, ලොව පුරා ජනගහනයෙන් 10%-20% අතර ප්‍රමාණයකගේ විදුරුමස් වලට අධික ලෙස දත්මැදීම හේතුවෙන් හානි සිදුවී ඇත.

  1. 2. ඔබේ දත් ඉතා සංවේදී ය.

විදුරුමස් ඉවත් වීම හා සමානව, එනමලය මදින විට දත් සංවේදී විය හැක. එය හුදෙක් ඔබේ දත්වල මුල් අනාරක්ෂිතව ඉතිරි වී ඇති අතර, එම නිසා, ඔවුන්ගේ ස්නායුවලට දැඩි ලෙස පහර වැදී ඇත. ඉතා උණුසුම් හෝ ඉතා සිසිල් බීම පානය කිරීම සහ තද ආහාර අනුභව කිරීම ඔබට ඉතා අපහසු නම්, ඔබ ඔබේ වෛද්‍යවරයා හමුවිය යුතුය. ඔබ වඩාත් සන්සුන් හා මෘදු ආකාරයකින් ඔබේ දත් මදින්න ද ආරම්භ කළ යුතුය.

  1. 3. ඔබේ දත් බුරුසුවේ කෙඳි නරක් වී ඇති බව පෙනේ.

දත් බුරුසු ඝර්ෂණය යනු දන්ත සීරීම් සඳහා වඩාත් පොදු හේතුවයි, එනම් බොහෝ අය වැරදි ආකාරයෙන් දත් මදින බවයි. එය එක්කෝ ඔවුන් ඉතා තදින් මදින නිසා හෝ ඔවුන් තද කෙඳි සහිත දත් බුරුසු භාවිතා කරන නිසා, මෙය දත් වලට හානි කරයි. එබැවින් ඔබේ දත් බුරුසුව සති කිහිපයකට වරක් ප්‍රතිස්ථාපනය කළ යුතු බව පෙනේ නම්, ඔබ එය ඉතා බලහත්කාරයෙන් භාවිතා කරයි. ඔව්, ඔබ එය සෑම මාස 3-4 කට වරක් ප්රතිස්ථාපනය කළ යුතුය, නමුත් එය තවමත් තරමක් සෞඛ්ය සම්පන්න විය යුතුය.

  1. 4. ඔබේ විදුරුමස් අසල ඇති දත් ඉතා දීප්තිමත් හෝ දීප්තිමත් නොවේ.

ඔබේ විදුරුමස් යට දත් තරමක් අඳුරු වීමට හේතුව ඒවා කිසිදු එනමලයකින් ආරක්ෂා නොවීමයි. ඔබේ විදුරුමස් අඩු වීමට පටන් ගත් විට, යටින් පෙනෙන දත් ​​වඩාත් කහ හෝ තද පැහැයක් ගන්නේ එබැවිනි. ඒවා ආරක්ෂා කිරීමට එනමල් නොමැතිව, ඔවුන් සියලු වර්ගවල විෂබීජ හා බැක්ටීරියා වලට නිරාවරණය වේ. මේ අනුව, ගැටලුව වඩාත් ගැඹුරු වන අතර, ඔබේ දත්වල සමස්ත සෞඛ්යයට හානි කරයි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you