free page hit counter
හැඩට ඉන්නකාන්තා ඔබේ ශරීරයේ බර වැඩිවීමට හේතුවෙන ඔබ විසින් සිදුකරන...

කාන්තා ඔබේ ශරීරයේ බර වැඩිවීමට හේතුවෙන ඔබ විසින් සිදුකරන වැරදි 05 ක්.

-

- Advertisment -spot_img

ඔබ දිගු කලක් තිස්සේ ක්ෂණික ආහාර සහ රසකැවිලි අනුභව කරන්නේ නැති තරම්. ඔබ නිතිපතා ව්‍යායාම කරන අතර බර අඩු කර ගැනීමට ඔබ දැඩි උත්සාහයක් දරන නමුත් ඒමගින් අමතර බර පවුම් වලින් නිකම්ම වැඩිවී ඇති බව පෙනේ. ඇත්ත වශයෙන්ම බොහෝ මිනිසුන්ට ඔවුන්ගේ සුපුරුදු උදෑසන චාරිත්ර මගින් ඔවුන් සිහින දකින්නාවූ ශරීරය ලබා ගැනීමෙන් වළක්වා ගත හැකි බව නොදන්නා කරුණකි. I Love You හි අපි අද ඔබ දැනගෙන අත්හැරිය යුතු උදෑසන පුරුදු 5ක් ඔබ වෙත එකතු කර ඇත.

1. ඔබ ඕනෑවට වඩා නිදාගැනීම


අඩු නින්දක් සමඟ ඔබේ ශරීරය ඔබේ ආහාර රුචිය වැඩි කරන ආතතියට ප්‍රතිචාර දක්වන හෝර්මෝන කෝටිසෝල් නිපදවීමට වැඩි ඉඩක් ඇත. කෙසේ වෙතත් අධික ලෙස නිදා ගැනීම ද ඔබගේ ශරීරයට වඩා හොඳ නොවනු ඇත. එක්තරා සඟරාවක් විසින් සිදු කරන ලද නවතම අධ්‍යයනයකට අනුව රාත්‍රියේ පැය 10 කට වඩා නිදාගැනීම ඉහළ ශරීර ස්කන්ධ දර්ශකයකට හේතු වී ඇත. සෑම දිනකම පැය 7 සිට 9 දක්වා නිදා ගැනීමට වෛද්යවරුන් නිර්දේශ කිරීම පුදුමයක් නොවේ.

2. ඔබ අදුරේ සිට දවස ආරම්භ කිරීම


අවදි වූ වහාම ජනෙල් දොරවල් මත ඇති තිර රෙදි විවෘත කරන්න. එක්තරා අධ්‍යයනයකින් හෙළි වූයේ හිමිදිරි උදෑසන හිරුගේ නිල් ආලෝක තරංග ඔබේ පරිවෘත්තීය ක්‍රියාවලිය ඉහළ නංවන අතර ඔබේ ශරීරය අවදි කිරීමට ඒවා උපකාරී වන බවයි. ඔබේ ශරීර ස්කන්ධ දර්ශකයට බලපෑම් කිරීමට සූර්ය ආලෝකය මිනිත්තු 20 සිට 30 දක්වා ප්‍රමාණවත් වේ.

3. ඔබ ඔබේ ඇඳ සාදන්නේ නැත


එය අමුතු දෙයක් විය හැකි නමුත් එය සත්යයකි. එක්සත් ජනපද ජාතික නින්ද පදනම විසින් කරන ලද අධ්‍යයනයකින් හෙළි වූයේ තම ඇඳන් සෑදීම වාර්තා කළ පුද්ගලයින් සමස්තයක් ලෙස වඩා හොඳ නින්දක් වාර්තා කරන බවයි. ඇත්ත වශයෙන්ම සෞඛ්ය සම්පන්න නින්ද සෞඛ්ය සම්පන්න බරක් සඳහා ප්රශස්ත මාර්ගයකි.

4. ඔබට බර කිරා බැලීමට අමතක වේ


Cornell විශ්ව විද්‍යාලයේ පර්යේෂකයන් විසින් දිනපතා බර කිරීම බර අඩු කර ගැනීමට දිරිගන්වන සාර්ථක ක්‍රමයක් බව ඔප්පු කර ඇත. උදෑසන ආහාර ගැනීමට හෝ යමක් පානය කිරීමට පළමුව පරිමාණය මත පියවර තැබීමට වඩා සුදුසුයි. ඔබ එක රැයකින් ශරීරයේ ඇති ජල බර අඩු කර ගන්නා බැවින් ඔබට වඩාත් නිවැරදි අංකයක් මේ මගින් ලැබෙනු ඇත.

5. ඔබ උදේ ආහාරය සඳහා ඉතා අඩුවෙන් අනුභව කරයි


ටෙල් අවිව් විශ්ව විද්‍යාලයේ පර්යේෂකයන් අවධාරණය කරන්නේ ඔබ උදේට රසවත් ආහාර වේලක් සමඟ විනෝද විය යුතු බවයි. ඇත්ත වශයෙන්ම ප්‍රෝටීන්, කාබෝහයිඩ්‍රේට් සහ සමහර අතුරුපස කැලරි 600 ක් අඩංගු සමබර උදෑසන ආහාරය ඔබේ දෛනික ආහාර සැලැස්ම අනුගමනය කිරීම පහසු කරයි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you