free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්මානසික ආතතිය ඉක්මනින් සමනය කිරීමට ඔබට උපකාර කළ හැකි...

මානසික ආතතිය ඉක්මනින් සමනය කිරීමට ඔබට උපකාර කළ හැකි ස්මාර්ට් ක්‍රම 5ක්

-

- Advertisment -spot_img

එක්සත් ජනපදයේ මිලියන 40 කට අධික වැඩිහිටියන් කාංසාව ආබාධවලින් පෙළෙන අතර, ඔවුන්ගේ ජීවිතවලට සාර්ථකව මුහුණ දීම ඉතා අපහසු වේ. ඊට අමතරව, මිනිසුන්ගෙන් 77% ක් පමණ පවසා ඇත්තේ ඔවුන්ගේ ආතතිය වැඩි වීම ඔවුන්ගේ ශාරීරික සෞඛ්‍යයට අහිතකර ලෙස බලපාන බවයි. මෙම ගැටළු 2 සඳහා අප සතුව ඉන්ද්‍රජාලික විසඳුමක් ඇති බව අපට පැවසිය නොහැක, නමුත් සමහර විට අපට ප්‍රයෝජනවත් උපදෙස් කිහිපයක් තිබේ. ඔබේ ආතතිය සහ කාංසාව සමනය කිරීමට ඔබට උපකාර කළ හැකි එකම පුද්ගලයා ඔබයි

1a. පැරණි ජපන් ක්රමය මෙම තාක්ෂණයට අනුව, අපගේ ඇඟිලි 5 විවිධ හැඟීම් සහ හැඟීම් ප්රකාශ කරයි.

මාපටැඟිල්ල: එය ඔබේ කාංසාව සහ විවිධ කරදරවලින් මිදීමට උපකාරී වේ.
දබර ඇඟිල්ල: එය ඔබගේ බිය නියෝජනය කරයි.
මැද: කෝපය සහ තිත්තකම මෙම ඇඟිල්ල හරහා සටන් කළ හැකිය.
වෙදගිල්ල: ඔබට ශෝකය සහ මානසික අවපීඩනයෙන් මිදිය හැකිය.
සුළැඟිල්ල: ඔබේ ආත්ම අභිමානය පවතින්නේ එයයි, එය ඔබට ජීවිතයේ ශුභවාදී බවක් ලබා දෙයි.

1b. සෑම ඇඟිල්ලක්ම ඔබේ හස්තයෙන් අල්ලා ගන්න.

පළමු පියවර වන්නේ ඔබේ විරුද්ධ අතෙන් එක් එක් ඇඟිල්ල අල්ලාගෙන එය තද හස්තයකින් අල්ලා ගැනීමයි. ඔබ ඔබේ මාපටැඟිල්ලෙන් ආරම්භ කර සෑම ඇඟිල්ලකින්ම නැවත නැවත කරන්න. ඔබ එක් එක් ඇඟිල්ල විනාඩි 1-2 ක් තබා ගත යුතුය. ටික වේලාවකට පසු, ඔබට ඔබේ ස්පන්දනය දැනෙන්නට පටන් ගනී, එවිට තාක්ෂණය සැබවින්ම ක්‍රියාත්මක වන බව ඔබ දැන ගනු ඇත. ඔබට මෙම ව්‍යායාමය දිනපතා නැවත නැවතත් කළ හැකි අතර ඔබේ එදිනෙදා ජීවිතයේදී ඔබ ආතතියට හා කාංසාවට කොතරම් හොඳින් මුහුණ දෙනවාද යන්න ඔබට පෙනෙනු ඇත.

  1. 2. ඔබේ අත්ල මැද පීඩනය යොදන්න.
  2. මෙම පීඩන ක්රමය සමඟ ඉහත සඳහන් කර ඇති ඇඟිලි ව්යායාම ඒකාබද්ධ කළ හැකිය. ඔබ අවම වශයෙන් විනාඩි 1 ක් ප්‍රතිවිරුද්ධ මාපටැඟිල්ලෙන් ඔබේ අත්ල මැදින් සුළු පීඩනයක් යොදන්න. ඔබට මෙම ස්ථානය වාමාවර්තව චලනය කිරීමෙන් සම්බාහනය කළ හැකි අතර ඔබේ වේගවත් හෘද ස්පන්දන වේගය පහත වැටීම ඔබට දැකගත හැකිය.
  3. 3. බඩ හුස්ම ටිකක් කරන්න.

මෙහි පළමු පියවර වන්නේ ඔබ වාඩි වී හෝ වැතිර සිටින විට සුවපහසු ස්ථානයක් සොයා ගැනීමයි. ඊළඟට, ඔබ එක් අතක් ඔබේ පපුව මත තබා අනෙක් අත ඔබේ බඩ මත තැබිය යුතුය. ඔබට ගැඹුරු හුස්මක් ගැනීමට සිදුවනු ඇත, නමුත් ඔබේ පපුව හරහා නොව ඔබේ බඩ හරහා. මේ ආකාරයෙන්, ඔබේ බඩ ඔබේ අත ඉහළට තල්ලු කරයි, නමුත් ඔබේ පපුව කිසිදු චලනයකින් තොරව පවතිනු ඇත. ඔබ විසිල් කිරීමට උත්සාහ කරන්නාක් මෙන්, ඔබේ තොල් සමඟ හුස්ම පිට කළ හැකිය. ඔබේ බඩේ අත ආපසු ඇතුළට යා යුතුය. ඇත්ත වශයෙන්ම, ඔබේ බඩේ ඇති සියලුම වාතය තල්ලු කිරීමට ඔබට එම අත භාවිතා කළ හැකිය. ඔබට මෙම ව්යායාම 3 සිට 10 වතාවක් නැවත නැවතත් කළ හැකිය. එය ඉක්මන් කරන්න එපා, නමුත් ඔබේ හුස්ම ගැනීමට අවශ්ය තරම් කාලයක් ලබා දෙන්න. මෙම ක්‍රමය ඔබට හැඟෙන්නේ කෙසේදැයි ඔබ සැලකිල්ලට ගත යුතු අතර එය ඔබේ හෘද ස්පන්දන වේගය වැඩි දියුණු කරන්නේ නම්, ඔබට එය දිගටම කරගෙන යා හැකිය.

  1. 4. දිගු කිරීම ඔබේ මිතුරා වේ.

  2. ඔබට නිවසේදී පහසුවෙන් පුහුණු කළ හැකි දිගු කිරීමේ ව්‍යායාම බොහොමයක් ඇත, නමුත් අපි ඔබ නොදන්නා 2 ක් බෙදා ගැනීමට සිතුවෙමු. මෙය සිදු කිරීම සඳහා, ඔබ ඔබේ කකුල් අඩි 3-4 ක් දුරින් සහ ඔබේ අත් පිටුපසට තබාගෙන නැගී සිටිය යුතුය. ඔබේ අත තුවායේ කෙළවර 2 මත තබා ගත යුතුය. එවිට ඔබේ හිස බිමට මුහුණ ලා ඉදිරියට නැමිය යුතුය. එවිට ඔබට තුවාය අල්ලාගෙන සිටියදී ඔබේ දෑත් ඉහළට සහ පහළට ගෙනයාමට පටන් ගත හැකිය. ඔබට වාඩි වී සිටින කොඳු ඇට පෙළ ද උත්සාහ කළ හැකිය, ඒ සඳහා ඔබට පුටුවක කෙළවරට කෙළින්ම වාඩි වීමට අවශ්‍ය වනු ඇත. ඉන්පසු ඔබේ දකුණු අත පුටුවේ පිටුපස ද වම් අත ඔබේ දකුණු කලවා මත ද තබන්න. ගැඹුරින් ආශ්වාස කර ඔබේ කොඳු ඇට පෙළ දකුණට කරකවන්න, ඉන්පසු අනෙක් පැත්තෙන් ව්යායාම නැවත කරන්න.
  3. 5. සිහිය පුරුදු කරන්න.
    සිහිකල්පනාව යනු අපගේ සිතුවිලි සහ හැඟීම් කෙරෙහි පූර්ණ අවධානය යොමු කරන පුහුණුවයි. එය වර්තමාන ජීවිතය කෙසේ වෙතත්, එය සම්පූර්ණයෙන්ම අවධානය යොමු කිරීමයි. හුස්ම ගැනීම හරහා ඔබට එය කළ හැකි ක්‍රමයක් තිබේ: පළමුව, ඔබට සන්සුන්ව සිටීමට සහ ඔබේ අභ්‍යන්තර මනස කෙරෙහි අවධානය යොමු කළ හැකි වේලාවක් සහ ස්ථානයක් සොයා ගත යුතුය. එය ඔබ නිවසට යන විට, ස්නානය කිරීමේදී හෝ රාත්‍රී ආහාරය පිළියෙළ කරන අතරතුර උමං මාර්ගයේ විය හැකිය. ආශ්වාස කරන විට සහ පිට කරන විට ඔබේ බඩේ චලනය නිරීක්ෂණය කිරීමෙන් ඔබේ හුස්ම ගැනීම කෙරෙහි අවධානය යොමු කරන්න. ඔබේ මොළයට නින්දා කරන අනෙක් සියල්ල අමතක කරන්න. අවම වශයෙන් මිනිත්තු 5 ක්වත් එම සන්සුන් තත්වයේ සිටීමට උත්සාහ කරන්න, වෙනත් සිතුවිලි ඔබේ මනසට ඇතුළු වීමට ඉඩ නොදෙන්න. ඔබ ඔබේ හුස්ම ගැන පමණක් අවධානය යොමු කළ යුතුය.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you