free page hit counter
කියවන්නඔබ අනුකම්පාවක් ඇති බවට සංඥා, සහ එය සමඟ කටයුතු...

ඔබ අනුකම්පාවක් ඇති බවට සංඥා, සහ එය සමඟ කටයුතු කරන්නේ කෙසේද

-

- Advertisment -spot_img

අනුකම්පාව යනු තමන් අවට සිටින අය ගැන හැඟෙන සහ බොහෝ විට ඔවුන්ගේ හැඟීම් ඔවුන්ගේ හැඟීම් මෙන් ලබා ගන්නා පුද්ගලයෙකි. මිනිසුන් බොහෝ විට උපදෙස් සහ අනුකම්පාව සඳහා ඔවුන් වෙත යොමු වන්නේ එබැවිනි. කෙසේ වෙතත්, අන් අයගේ ගැටළු කෙරෙහි අවධානය යොමු කරන සෑම කෙනෙකුම සංවේදී නොවේ. ඔබ සංවේදීද නැද්ද යන්න හෙළි කළ හැකි පැහැදිලි ලකුණු කිහිපයක් ඇති අතර ඒවායින් සමහරක් ඔබව පුදුමයට පත් කළ හැකිය.

ඔබ සංවේදී විය හැකි බවට ප්‍රබල ඇඟවීම් 5ක් ඔබට ඉදිරිපත් කිරීමට අපි කැමැත්තෙමු.

  1. 1. ඔබ ශබ්ද සහ ශබ්ද වලට සංවේදී වැඩිය.

සංවේදීතාව හැඟීම් සහ හැඟීම් වලට පමණක් සීමා නොවී, ඝෝෂාකාරී ශබ්ද, ප්රබල සුවඳ සහ බලවත් සංවේදනයන් සඳහාද සීමා වේ. ඔබ අසල සිටින පුද්ගලයින් ඝෝෂාකාරී සංගීතයට සවන් දීම හෝ ඔවුන්ගේ දුරකථනයෙන් ශබ්ද නඟා කතා කිරීම ගැන ඔබ කෝපයට පත් විය හැකිය. එසේම, ඔබ දැඩි ගන්ධයන්ට දැඩි ලෙස අකමැති විය හැකි අතර ඔබට අනපේක්ෂිත හැඟීම් ගෙන එන ශබ්ද මගින් අවුලුවන. අවසාන වශයෙන්, ඔබ එදිනෙදා ජීවිතයේ බහුවිධ දේවල් වලට සංවේදී වන අතර අධික ශබ්ද සහ ශබ්ද සම්බන්ධයෙන් ස්වරය අඩු කිරීමට කැමැත්තක් දක්වයි.

  1. 2. ඔබේ බුද්ධිය ඉතා ශක්තිමත් ය.

ඔබේ බඩවැල් හැඟීම ඉතා ශක්තිමත් වන අතර, ඔබ තීරණයක් ගන්නා සෑම අවස්ථාවකම ඔබ එය විශ්වාස කරයි. සමහර අයට, ඔබ ආවේගශීලී ලෙස පැමිණිය හැකිය, නමුත් යථාර්ථයේ දී, ඔබේ තීරණය නිවැරදි බව ඔබ දන්නවා. කුමන මහල් නිවාසය කුලියට ගත යුතුද යන්න තීරණය කිරීමේ සිට ඇවිදීමට වඩා ආරක්ෂිත වීදිය කුමක්ද, කළ යුතු දේ පිළිබඳව ඔබේ බුද්ධිය ඔබට අනතුරු අඟවයි. මිනිසුන් ඔබ සමඟ වංක ලෙස කටයුතු කරන විට හඳුනා ගැනීමට මෙය ඔබට උපකාර කරයි.

  1. 3. ඔබ ජනාකීර්ණ ස්ථානවල හොඳින් කටයුතු නොකරන අතර ඔබේ තනිව සිටින කාලයට කැමති වේ.

ඝෝෂාකාරී ශබ්ද සහ මිනිසුන්ගේ ශක්තිය සහ සමස්ත අවකාශයේ ශක්තිය ලබා ගැනීම හේතුවෙන් සමූහයන් අතර සිටීම අතිමහත් විය හැකිය. එබැවින්, යමක් අක්‍රිය වී ඇත්නම්, ඔබ ඉවත්ව ගොස් වඩාත් සාමකාමී ප්‍රදේශයක් සොයා ගැනීමට අවශ්‍ය යැයි ඔබට හැඟෙනු ඇත. එයට හේතුව ඔබේ අතිශය සංවේදී මොළය සහ හදවත සෘණාත්මක හෝ අවුලුවාලන ඕනෑම දෙයක් තෝරා ගැනීමයි.

එම හැඟීම් සඳහා විශිෂ්ට ප්‍රතිකාරයක් වන්නේ ඔබට නැවත ආරෝපණය කිරීමට සහ ඔබේ මනස සමඟ සම්බන්ධ වීමට කාලය සහ අවකාශය ලබා දීමයි. බොහෝ දුරට, ඔබ පුද්ගලික කාලය සහ අවකාශය අගය කරන සහ ඒ සඳහා ආයෝජනය කරන අභ්‍යන්තරිකයෙකු විය හැකිය. කෙසේ වෙතත්, ඔබ බාහිර ලෝකයෙන් ඕනෑවට වඩා හුදෙකලා නොවීමට වගබලා ගත යුතුය.

  1. 4. ඔබට සැතපුම් ගණනක් ඈත සිට බොරු හඳුනා ගත හැක.

ඔබේ බුද්ධියට ස්තූතිවන්ත වන්නට, යමෙකු ඔබ සමඟ වංකද හෝ රැවටිලිකාරද යන්න ඔබට දැනිය හැකිය. ඔවුන්ගේ බොරු පිටුපස සැබවින්ම සැඟවී ඇත්තේ කුමක්දැයි ඔබට දැන ගැනීමට නොහැකි වනු ඇත, නමුත් ඔවුන් ඔබෙන් යමක් සඟවන බව ඔබට නිසැකවම වැටහේ. නිසැකවම, මිනිසුන් ඔබව සාර්ථකව රවටන අවස්ථා ඇති අතර අපගෙන් සමහරෙකු බොරු කීමට වඩා හොඳ බැවින් එය සම්පූර්ණයෙන්ම සාමාන්‍ය දෙයකි.

  1. 5. ඔබට සීමා මායිම් සැකසීමට අපහසු වේ.

ඔබ සම්පූර්ණයෙන්ම වෙහෙසට පත් වූ විට පවා ඔබට හැකි පමණින් අන් අයට ලබා දීමට සහ ඔවුන් වෙනුවෙන් සිටීමට ඔබට අවශ්‍යය. සීමා මායිම් සැකසීම යන්නෙන් අදහස් කරන්නේ ඔබ ඒවා නොසලකා හැරීම සහ ඔබට අවශ්‍ය තරම් සැලකිල්ලක් නොදක්වන බවයි. මෙය ඔබට චිත්තවේගීය වශයෙන් වියැකී යන හැඟීමකින් අවසන් විය හැකි අතර අන් අයට පමණක් නොව ඔබ වෙනුවෙන්ම සිටිය යුතුය. එබැවින් ඔබට ගැඹුරින් බලපාන හානිකර සහ නිෂේධාත්මක හැඟීම් වලින් ඔබව ආරක්ෂා කර ගැනීම සඳහා ඔබේ සීමාවන් සකස් කිරීම වැදගත් වේ.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you