free page hit counter
ආදරය විවාහය ගැනප්‍රීතිමත් අඹුසැමියන් නින්දට යාමට පෙර කරන දේවල් 7ක්

ප්‍රීතිමත් අඹුසැමියන් නින්දට යාමට පෙර කරන දේවල් 7ක්

-

- Advertisment -spot_img

ඔබ නින්දට යාමට පෙර ඔබේ සහකරු සමඟ යම් කාලයක් ගත කිරීම ඉතා වැදගත් වේ. ඔබ එකට කොපමණ කාලයක් ගත කළ යුතුද යන්න ගැටළුවක් නොවේ – පැයක් හෝ මිනිත්තු කිහිපයක්. එකිනෙකා සතුටු කරමින්, කතා කරමින් සහ ඔබේ ආදරය පෙන්වන්නේ ඔබ දෙදෙනා පමණක් නම්, ඔබට අවශ්‍ය වන්නේ එපමණයි.

මනෝවිද්‍යාඥයින්ගේ සරල නමුත් ඉතා ඵලදායී උපදෙස් කිහිපයක් ලැයිස්තුවක් සාදන ලදී. අපි අවසානයේ ඔබ වෙනුවෙන් විශේෂ ප්‍රසාද දීමනාවක් ද සූදානම් කළෙමු.

  1. 1. ඔබගේ දුරකථන නිහඬ ප්‍රකාරයට මාරු කර ඒවා ඉවතට දමන්න.

සමාජ මාධ්‍ය යැපීම ඔබේ සිරුරේ ඔක්සිටොසින් මුදා හැරීම වළක්වයි. මෙම හෝමෝනය චිත්තවේගීය සමීපත්වය සහ බැඳීම සඳහා වගකිව යුතුය. මනෝචිකිත්සක කැරොල් කැරී සරල රීතියක් අනුගමනය කිරීමට උපදෙස් දෙයි: ඔබගේ දුරකථන ක්‍රියා විරහිත කරන්න, නැතහොත් රාත්‍රී 9 ට ඒවා ඉවත් කරන්න. තිත මත.

  1. 2. වැඩ ගැන අමතක කරන්න.

වැඩ අමතක කිරීමට උත්සාහ කරන්න, ඔබ ඇඳේ සිටින විට ඔබේ වැඩ ඊමේල් පරීක්ෂා කිරීම නවත්වන්න. එම කාලය එකට ගත කිරීම සහ විවේකයක් ගැනීම වඩා හොඳය, එවිට ඔබට හෙට වැඩ කිරීමේදී ඵලදායී විය හැකිය. කොට්ට කතා ජෝඩු චිත්තවේගීයව සම්බන්ධ කරයි, ගැටළු අමතක කිරීමට සහ ඔබට සැහැල්ලුවක් දැනේ. රැකියාව, මූල්‍ය ගැටලු හෝ ඔබේ සහකරු කනස්සල්ලට පත් කළ හැකි වෙනත් කිසිවක් ගැන කතා කිරීමෙන් වළකින්න.

  1. 3. ඔබේ සහකරු සමඟ එකම වේලාවක නින්දට යන්න.

බොහෝ ජෝඩු මුළු දවසම එකිනෙකා දකින්නේ නැති අතර විවිධ අවස්ථාවලදී නින්දට යාමේ පුරුද්දක් ඇත. මනෝවිද්‍යාඥ කර්ට් ස්මිත් පවසන පරිදි ප්‍රීතිමත් ජෝඩු එකට දත් මදින අතර නින්දට යන්නේ එකම වේලාවකයි. එය ඔවුන්ගේ සම්බන්ධතාවයේ උණුසුම සහ සමීපභාවය පවත්වා ගැනීමට උපකාරී වේ.

  1. 4. පුරුද්දක් අනුගමනය කරන්න.

සෑම දිනකම එකම නින්දට යන දින චර්යාව අනුගමනය කිරීම ඔබට වඩා හොඳින් නිදා ගැනීමට උපකාරී වේ. හුරුපුරුදු දින චර්යාවක් අනුගමනය කරන අතරතුර, ඔබේ මොළයට නින්දට යන වේලාව පිළිබඳ සංඥාවක් ලැබෙන අතර ඔබේ ශරීරය නින්දට සූදානම් කරයි. ඔබ ඔබේ සහකරු සමඟ එකම දින චර්යාව අනුගමනය කරන්නේ නම්, එය ඔබේ සම්බන්ධතාවය වඩාත් සමීප සහ විශ්වාසදායක වනු ඇත.

  1. 5. හදවතින්ම කතා කරන්න.

එකිනෙකාගේ හැඟීම් කෙරෙහි අවධානය යොමු කරන්න. ඔබට උපදෙස් දීමට හෝ ගැටළු වලට ක්ෂණික විසඳුම් සෙවීමට අවශ්ය නොවේ. සමහර විට අපට සරලව කතා කිරීමට අවශ්‍ය වන අතර අපගේ ආදරණීයයන්ගේ සැලකිල්ල සහ සහයෝගය දැනේ.
මනෝවිද්‍යාඥ රයන් හොව්ස් යෝජනා කරන්නේ නින්දට යාමට පෙර මිනිත්තු කිහිපයක් ඔබේ සහකරුට ධනාත්මක හැඟීම් ප්‍රකාශ කිරීමට කැප කරන ලෙසයි. මෙය ධනාත්මක සටහනකින් දවස අවසන් කිරීමට සහ ඔබට වඩා හොඳ හැඟීමක් ඇති කිරීමට උපකාරී වේ. එය ඔබගේ සමස්ත මනෝභාවය කෙරෙහි ද ධනාත්මක බලපෑමක් ඇති කරයි.
එදින සිදු වූ සෑම දෙයක්ම අමතක කිරීමට උත්සාහ කරන්න, ඔබේ සියලු ගැටලු සහ කරදර නිදන කාමරයේ දොරෙන් පිටත තබන්න. ඔබ ඔහුට හෝ ඇයට කොතරම් ආදරය කරනවාද යන්න ඔබේ සහකරුට කියන්න. ඔබ ඔබේ හැඟීම් ප්රකාශ කරන විට බැරෑරුම් හා අවංක වීම ඉතා වැදගත් වේ.

  1. 6. තර්ක නොකරන්න හෝ උණුසුම් සංවාදවලට නොයන්න.

කර්ට් ස්මිත් අපට මතක් කර දෙන්නේ නින්දට යාමට පෙර උණුසුම් වාදවලට සම්බන්ධ නොවී සිටීමට උත්සාහ කරන ලෙසයි. ඇඳේ සටන් කිරීම කිසි විටෙකත් ගැටලුවක් විසඳීමට උපකාරී නොවේ. ඊට අමතරව, ඔබ දෙදෙනාටම නිදා ගැනීමට අපහසු වන අතර, ඊළඟ දවසේ ඔබට මානසික අවපීඩනය දැනෙනු ඇත.

  1. 7. ඔබේ නිදන කාමරය දරුවන් නොමැතිව තබා ගන්න.

මනෝවිද්යාඥ මයිකල් විනර්-ඩේවිස් පවසන පරිදි, ඔබේ දරුවන්ට ඔබේ ඇඳේ නිදා ගැනීමට ඉඩ දිය හැක්කේ ඔවුන් බියකරු සිහිනයක් දකින විට පමණි. අනෙක් සෑම අවස්ථාවකදීම, ඔබේ නිදන කාමරය ඔබේ පෞද්ගලික ඉඩ විය යුතුය. ඔබේ ලෙන්ගතුකම පවත්වා ගැනීමට ඔබ දෙදෙනාට එම අවකාශය තිබිය යුතුය.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you