free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්ඔබ දිනපතා ස්නානය කිරීමට පටන් ගන්නේ නම් කුමක් සිදුවිය...

ඔබ දිනපතා ස්නානය කිරීමට පටන් ගන්නේ නම් කුමක් සිදුවිය හැකිද?

-

- Advertisment -spot_img

අපගේ සිරුරු 60% ජලයෙන් සමන්විත වන අතර, ජල තටාකයක කාලය ගත කිරීමෙන් සෞඛ්‍යමය ප්‍රතිලාභ ලැබෙන බව ස්වාභාවිකය. එය නිතිපතා පුරුද්දක් බවට පත් කිරීමට ඔබට කාලය හෝ ආශාවක් නොමැති වුවද, ස්නානය කිරීමෙන් මානසික සහ ශාරීරික වාසි ඇත. සතියකට 2-3 වතාවක් ඔබේ නාන තටාකයේ කාලය ගත කිරීම ඉතා යෝග්‍ය වේ. කෙසේ වෙතත්, ඔබට සමේ රෝග හෝ අසාත්මිකතා තිබේ නම්, ඔබේ පුරුදු වෙනස් කිරීමට පෙර පළමුව ඔබේ වෛද්‍යවරයා හමුවන්න.

1. එය ඔබට පහසුවෙන් හුස්ම ගැනීමට උපකාර කළ හැක.

ස්නානයක කාලය ගත කිරීම ඔබේ පෙණහලුවලට ධනාත්මක බලපෑමක් ඇති කරන අතර ඔබ කොපමණ ඔක්සිජන් ලබා ගනීද, ජලය උණුසුම් සහ සුවපහසු නම්, ඊටත් වඩා හොඳය. මෙයට හේතුව උණුසුම් ජලය ඔබේ පපුව මත ඇති කරන පීඩනයයි – වාෂ්ප ඔබේ මාර්ග සහ කෝඨරක ඉවත් කරන අතර, ප්රතිඵලයක් වශයෙන්, හුස්ම ගැනීම පහසු කරයි.

2. එය ඔබට තරුණ පෙනුමක් ලබා දිය හැක.

ප්‍රමාණවත් තෙල් නොමැති නිසා ඔබේ සම වියළි යැයි ඔබ සිතනු ඇත, නමුත් මෙය එසේ නොවේ. ඔබේ සම ජලය පවත්වා ගැනීමට ක්‍රම සොයනවා, විශේෂයෙන් සීතල මාසවලදී – ඒ නිසා ස්නානය කිරීම ඔබේ සම තෙතමනය පොඟවා ගැනීමට උපකාරී වේ. ස්නානය වියළි සමට උපකාරී වනවා පමණක් නොව, සමේ නම්‍යතාවය වැඩි දියුණු කිරීම, එය සිනිඳු කිරීම සහ ඔබේ මුහුණේ රැලි සහ රේඛා ඇතිවීමේ සම්භාවිතාව අඩු කිරීම වැනි වයස්ගත වීම වැළැක්වීමේ ගුණාංග ද එහි ඇත.

3. එය මානසික අවපීඩනයට උපකාර විය හැක.

නූතන ලෝකයේ මානසික අවපීඩනයට ප්‍රතිකාර කිරීමට බොහෝ ක්‍රම තිබුණද, ප්‍රමිතිගත ක්‍රම හරහා උපකාර ලබා ගැනීමේ අවස්ථා අඩු වන අතර සමහර අතුරු ආබාධ ඇති විය හැකිය. විකල්ප සහ ස්වභාවික ක්රමයක් උත්සාහ කිරීම ඥානවන්ත වන්නේ එබැවිනි. උණුසුම් ස්නාන 5ක් ගැනීමෙන් පසුව පවා ඔබට සුවයක් දැනෙන්නට පුළුවනි!

4. එය ඔබට වඩා හොඳින් නිදා ගැනීමට උපකාරී වේ.

ඔබ නින්දට යාමට පැයකට හෝ 2කට පෙර ස්නානය කරන්නේ නම්, එය ඔබේ නින්ද වැඩි දියුණු කිරීමට උපකාරී වේ, විශේෂයෙන් නින්ද නොයෑමෙන් පෙළෙන හෝ වැඩිහිටි පුද්ගලයින් සඳහා. උණුසුම් ස්නානය කිරීම ඔබට ලිහිල් කිරීමට සහ අඩු ආතතියක් දැනීමට උපකාරී වේ, විශේෂයෙන් ඔබේ නිදි නැති රාත්‍රීන් කාංසාව නිසා බලපායි. ඔබේ මාංශ පේශි ලිහිල් කිරීමට සහ ඕනෑම තද පටක සැහැල්ලු කිරීමට ස්නාන හොඳයි. අධ්‍යයනවලින් පෙනී යන්නේ ස්නානය කිරීමේදී සංගීතයට සවන් දීමෙන් ඔබේ හුස්ම ගැනීම මන්දගාමී වන අතර ඔබේ රුධිර පීඩනය අඩු කළ හැකි බවයි.

5. එය මාංශ පේශිවල වේදනාව සමනය කළ හැකිය.

ඔබේ මාංශ පේශි වේදනාව සමනය කළ හැකි එකම ක්‍රමය අයිස් ස්නානය කිරීම බව ඔබ සිතනු ඇත, නමුත් උණුසුම් ස්නානය කිරීමද සාර්ථක විය හැකිය. ඔබේ මාංශ පේශී රිදෙන විට ඔබේ ශරීරය තාපයට නිරාවරණය කිරීම ඔවුන්ට ලිහිල් කිරීමට හොඳ ක්‍රමයක් වන අතර, එප්සම් ලවණ කිහිපයක් එකතු කිරීමෙන් වේදනාව සමනය කිරීමේ ක්‍රියාවලිය වැඩිදියුණු කළ හැකිය. උණුසුම් ස්නාන මඟින් ඔබේ ව්‍යායාමයෙන් පසු ප්‍රකෘතිමත් වීම ඉහළ නැංවිය හැකි බව සත්‍යයක් වුවද, දිගු කිරීම සහ සිසිලනය ස්නානයකින් ප්‍රතිස්ථාපනය නොකිරීමට උත්සාහ කරන්න – ඔබට එය අමතර ආධාරකයක් ලෙස එක් කළ හැක.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you