free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්වැඩිපුර කෝපි පානය කළහොත් ඔබේ සම ඉක්මනින් වයසට යන...

වැඩිපුර කෝපි පානය කළහොත් ඔබේ සම ඉක්මනින් වයසට යන බව ඔබ දැන සිටියාද?

-

- Advertisment -spot_img

ඔබ වැඩට යන අතරමගදී උණුසුම් කැපුචිනෝ එකක් තොලගාමින් සිටියත්, විශාල ඉදිරිපත් කිරීමකින් පසු මිහිරි ලැටේ එකක යෙදුණත්, කෝපි නැති දවසක් ගැන සිතීම අපහසුය. එය ඔබට ඉක්මනින් ශක්තිය නැවත ලබා ගැනීමට උපකාරී වන නිසා, අපගෙන් බොහෝ දෙනෙකුට ඉන්ධන පිරවීම සඳහා කෝප්ප කිහිපයක් පානය කිරීමට සහ දවස පුරා අපව තබා ගැනීමට ඇති පෙළඹවීමට එරෙහි විය නොහැක.

1. එය ඔබගේ නියපොතු මත දිස් විය හැක.

ඔබට වික්ෂිප්ත හැඟීමක් ඇති කිරීමට අමතරව, අධික ලෙස කෝපි පානය කිරීම ඔබේ යකඩ අවශෝෂණයට බාධා කර රක්තහීනතාවය ඇති කරයි. මෙම ඉතා සුලභ තත්ත්වය ඔබේ සිරුරේ පටකවලට ඔක්සිජන් රැගෙන යන නිරෝගී රතු රුධිර සෛල ප්‍රමාණයට බලපාන අතර ඔබට දුර්වල සහ තෙහෙට්ටුවක් දැනේ. අඩු ශක්තියට අමතරව, රක්තහීනතාවය ඔබේ නියපොතු වල පෙනුමට බලපෑ හැකි අතර, ඔබේ ඇඟිලිවල චන්ද්‍රයන් අඩුවෙන් දෘශ්‍යමාන වීමට හෝ අතුරුදහන් වීමට පවා හේතු විය හැක.

2. එය ඔබගේ බඩ අවුල් විය හැක.

කෝපි කෝප්ප වැඩි ප්‍රමාණයක් පානය කිරීමෙන් ඔබ නිතර නාන කාමරයට යන බව ඔබට කවදා හෝ හැඟී ඇත්නම්, ඇත්ත වශයෙන්ම එයට විද්‍යාත්මක පැහැදිලි කිරීමක් තිබේ. කෝපි ආම්ලික බැවින්, එය ඔබේ ආමාශයේ ශ්ලේෂ්මල කුපිත කර කැක්කුම ඇති කරයි, එමඟින් පාචනය ඇති විය හැක. ඔබ decaf පානය කළත් ඔබට මෙම අප්‍රසන්න ප්‍රතිවිපාක අත්විඳිය හැකිය, එබැවින් ඔබේ කැෆේන් පරිභෝජනය නැරඹීම සහ ප්‍රංශ රෝස්ට් හෝ එස්ප්‍රෙසෝ වැනි අඩු ආම්ලික ප්‍රභේද තෝරා ගැනීම වඩා හොඳය.

3. එය ඔබට හිසරදයක් විය හැක.

උණුසුම් ජාවා කෝප්පයක් මගින් කරදරකාරී හිසරදය පහව යනු ඇතැයි බොහෝ අය බලාපොරොත්තු වුවද, එය ඇත්ත වශයෙන්ම එය වඩාත් නරක අතට හැරිය හැක. කැෆේන් ඔබට නිතර මුත්‍රා කිරීමට හේතු වන අතර එමඟින් ඔබේ ශරීරය තරමක් විජලනය වන අතර හිසරදය ඇති විය හැක. දිනකට පෙරන ලද කෝපි කෝප්ප හතරක් පමණ සෞඛ්‍ය සම්පන්න පුද්ගලයින් සඳහා ආරක්ෂිත කැෆේන් ප්‍රමාණයක් ලෙස සලකනු ලැබුවද, යථාර්ථයේ දී අපගෙන් බොහෝ දෙනෙකුට වඩා අඩුවෙන් ඉවසා සිටිය හැකි අතර, අධික ලෙස කැෆේන් ගැනීමෙන් ඔබට වේදනාකාරී ඉරුවාරදය ඇති කළ හැකිය.

4. එය ඔබගේ සම ඉක්මනින් වයසට යාමට හේතු විය හැක.

කෝපි වල ප්‍රතිඔක්සිකාරක වලින් පොහොසත් වන අතර එය ඔබේ සම හානිකර නිදහස් රැඩිකලුන්ගෙන් ආරක්ෂා කරයි, එය ඕනෑවට වඩා පානය කිරීමෙන් ඔබේ සෛලවල කොලජන් අඩු කළ හැකිය. තරබාරු සහ තරුණ සමක් ලබා ගැනීම සඳහා කොලජන් අත්‍යවශ්‍ය වන බැවින්, අධික ලෙස කැෆේන් පරිභෝජනය කිරීමෙන් ඔබේ සමේ ප්‍රත්‍යාස්ථතාවය අඩු වන අතර සිහින් රේඛා සහ රැළි වලට ගොදුරු විය හැක.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you