free page hit counter
කියවන්නහැකි ඉක්මනින් ඔබේ දුරකථන බැටරිය charge කිරීමට උපක්‍රම 6ක්

හැකි ඉක්මනින් ඔබේ දුරකථන බැටරිය charge කිරීමට උපක්‍රම 6ක්

-

- Advertisment -spot_img

ස්මාර්ට් ෆෝන් අපගේ ජීවිත වඩාත් කාර්යක්ෂම කර ඇත, නමුත් ස්මාර්ට්ෆෝන් අපට ගෙන එන සියලු හොඳ සමඟ, අවාසියක් තිබිය යුතුය: එය ආරෝපණය කිරීම. බිලියන 5.13 ක ජනතාවක් අද පමණක් ඔවුන්ගේ දුරකථන ආරෝපණය කරනු ඇත. ඔබගේ දුරකථනය ආරෝපණය කිරීමේ ලෞකික ක්‍රියාකාරකම් ටිකක් ඉක්මන් කිරීමට ක්‍රමයක් තිබේ නම් කුමක් කළ යුතුද?

1. රැහැන් රහිත ආරෝපණය සමඟ කරදර නොවන්න

රැහැන් රහිත ආරෝපණය යනු ඔබගේ දුරකථනය ආරෝපණය කිරීමේ සාපේක්ෂව නව ක්‍රමයකි. රැහැන් රහිත ආරෝපණය සිසිල් සහ අනාගතවාදී බවක් පෙනෙන්නට තිබුණද, එය ඇත්ත වශයෙන්ම කාර්යක්ෂම ආරෝපණ ක්රමයක් නොවේ. රැහැන් රහිත චාජරයක් භාවිතා කරන විට, සම්ප්‍රදායික ක්‍රමවලට සාපේක්ෂව ඔබගේ දුරකථනය සම්පූර්ණයෙන්ම ආරෝපණය කිරීමට දෙගුණයක් ගත විය හැක. සරලව කිවහොත්, සාමාන්‍යයෙන් කේබලයක් භාවිතා කරන විට බලය කෙලින්ම ඔබේ දුරකථනයට යයි, නමුත් රැහැන් රහිතව, එම බලයෙන් විශාල ප්‍රමාණයක් තාපය ආකාරයෙන් නැති වී යයි. එමනිසා, ඔබගේ දුරකථනය කේබලයකින් ආරෝපණය කිරීම වඩා බලශක්ති කාර්යක්ෂම සහ වේගවත් වේ.

2. වේගවත් චාජරයක ආයෝජනය කරන්න.

වේගවත් ආරෝපණය ක්‍රියා කරන්නේ ඔබේ දුරකථනය ඉක්මනින් යම් ප්‍රතිශතයකට යුෂ කර පසුව සාමාන්‍ය ආරෝපණ අනුපාතයකට මන්දගාමී වීමෙනි. සම්මත USB 2.0 එකක බල ප්‍රතිදානය 2.5W වන අතර නව, වේගවත් ආරෝපණ 18W සිට 100W දක්වා බල ප්‍රතිදානයන් ඇත. වැඩි බල ප්‍රතිදානයක් යනු ඔබේ දුරකථනය කෙටි කාලයක් තුළ සම්පූර්ණ ආරෝපණයට ළඟා වන බවයි. කෙසේ වෙතත්, වේගවත් ආරෝපණ කේබලයක් ක්‍රියා කරන්නේ වේගවත් ආරෝපණය හැසිරවීමට නිර්මාණය කර ඇති දුරකථනයක් සමඟ පමණි, එබැවින් කේබලයකට ආයෝජනය කිරීමට පෙර ඔබේ දුරකථනය ගැළපෙන දැයි පරීක්ෂා කිරීමට වග බලා ගන්න.

3. බලශක්ති ඉතිරිකිරීමේ මාදිලිය සක්රිය කරන්න.

මිනිසුන් වශයෙන්, අපගේ හදවත් ස්පන්දනය වන්නේ අප කිසිදු සවිඥානක චින්තනයක් ලබා නොදී ය. අපගේ දුරකථන බොහෝ දුරට සමාන වේ, මන්ද ඒවා අප ඒවා භාවිතා කරන අතරතුර පසුබිමේ සියලු ආකාරයේ කාර්යයන් ඉටු කරයි. බලශක්ති ඉතිරිකිරීමේ මාදිලිය ඔබගේ ආරෝපණ කාලයෙන් මිනිත්තු කිහිපයක් අඩු කළ හැක්කේ එබැවිනි. විවිධ දුරකථන වල විවිධ බලශක්ති ඉතිරිකිරීමේ සැකසුම් ඇත. කෙසේ වෙතත්, එහි සාරාංශය මෙයයි: බලශක්ති ඉතිරිකිරීමේ මාදිලිය තිරයේ දීප්තිය, CPU ක්‍රියාකාරිත්වය සහ දත්ත භාවිතය වැනි දේ අඩු කරනු ඇති අතර, එම නිසා, ඔබේ දුරකථනය ක්‍රියාත්මක කිරීම වෙනුවට ආරෝපණය කිරීම සඳහා වැඩි ශක්තියක් යා හැකිය.

4. ඔබගේ යෙදුම් සහ බාගැනීම් කළමනාකරණය කරන්න.

සමහර යෙදුම් ඔබගේ අනුදැනුමකින් තොරව තවමත් පසුබිමේ ධාවනය විය හැක. කෙසේ වෙතත්, බහුකාර්ය මෙනුව තුළ ඔබගේ සියලුම යෙදුම් වසා දැමීමට ඔබට බල කළ යුතු බව මින් අදහස් නොවේ. මෙම යෙදුම් බලහත්කාරයෙන් වසා දැමීම ඇත්ත වශයෙන්ම වැඩි බලයක් භාවිතා කළ හැකිය. ඒ වෙනුවට, ඔබේ බැටරි සැකසීම් වෙත යන්න, එහිදී ඔබට වැඩිපුරම බැටරිය භාවිතා කරන යෙදුම් ලැයිස්තුවක් සොයා ගත හැකි අතර, ඒවා වසා දැමීම හෝ සීමා කරන්න. කිසියම් යෙදුමක් යාවත්කාලීන බාගත කරන්නේ දැයි පරීක්ෂා කිරීම ද නුවණට හුරු ය, මෙය ද බැටරිය බැස යාමට ඉඩ ඇත. අනවශ්‍ය යාවත්කාලීන කිරීම් සහ මෙහෙයුම් බැටරිය භාවිතා නොකරන බැවින් ඔබගේ යෙදුම් ක්‍රියාකාරකම් කළමනාකරණය කිරීම ඔබගේ දුරකථනය වේගයෙන් ආරෝපණය කිරීමට උපකාරී වේ.

5. ඔබේ ආරෝපණ වරාය පිරිසිදු කරන්න.

ඔබ කවදා හෝ ඔබේ ආරෝපණ වරාය තුළ බැලීමට සිතුවාද? කාලයත් සමඟ ඔබේ ආරෝපණ තොටේ දූවිලි, ලින්ට් සහ අපිරිසිදු එකතු විය හැකි අතර ඔබේ දුරකථනය අවශ්‍ය තරම් වේගයෙන් ආරෝපණය නොවීමට හේතුව විය හැකිය. මෙයට හේතුව දූවිලි, ලින්ට් සහ අපිරිසිදුකම සන්නායක නොවන අතර එම නිසා කේබලයෙන් අඩු බලයක් ඔබේ දුරකථන බැටරියට යොමු කිරීමයි. ඔබට සම්පීඩිත වාතය සමඟ ඔබේ ආරෝපණ වරාය පිරිසිදු කළ හැකිය. දන්තාලේපයක් ක්‍රියා කළ හැකි වුවද, එය ඇත්ත වශයෙන්ම අවදානම වටින්නේ නැත, මන්ද ඔබේ ආරෝපණ වරායට තියුණු වස්තූන් ඇලවීම බරපතල හානියක් විය හැකිය. මුලින්ම දූවිලි හා ලින්ට් සෑදීම වැළැක්වීම වඩා හොඳය. ආරෝපණ වරාය

ආවරණයක් මිලදී ගැනීමෙන් ඔබට මෙය කළ හැකිය.

6. ඔබගේ දුරකථනය ඉතා උණුසුම් වීමට ඉඩ නොදෙන්න

ඔබේ දුරකථනය තුළ තාප පාලන පද්ධතියක් ඇත. මෙය ඔබගේ දුරකථනයේ උෂ්ණත්වය නියාමනය කරයි. එය ඔබගේ දුරකථනය අධික උනුසුම් වීම වැලැක්වීමට ආරක්ෂාවක් ලෙසද ක්‍රියා කරයි. උදාහරණයක් ලෙස, ඔබ ඔබේ දුරකථනය හිරු එළියේ තැබුවහොත් හෝ ආරෝපණය කිරීමේදී කවරය ක්‍රියාත්මක කළහොත්, ඔබේ දුරකථනය තාපය අඩු කිරීමට වෙහෙස මහන්සි වී ක්‍රියා කරන අතර එම නිසා ආරෝපණය මන්දගාමී වේ. ඔබගේ දුරකථනය සිසිල්ව තබා ගැනීමට, ඔබට කළ හැකි දේවල් ගණනාවක් තිබේ. මෙයට ඔබේ දුරකථනය සෘජු හිරු එළියෙන් පිටත තබා ගැනීම, ආරෝපණය කිරීමේදී එය ක්‍රියා විරහිත කිරීම, සිසිල් කාමරයක එය ආරෝපණය කිරීම හෝ විදුලි පංකාවක් අසල තැබීම ඇතුළත් වේ.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you