free page hit counter
අම්මලා බබාලා ගැනනිවසේදී ළමා ආරක්ෂණය සඳහා ඔබට කරන්න පුළුවන් දේවල් 7ක්

නිවසේදී ළමා ආරක්ෂණය සඳහා ඔබට කරන්න පුළුවන් දේවල් 7ක්

-

- Advertisment -spot_img

අපගේ නිවෙස්වලට නව පවුලේ සාමාජිකයෙකු එක් කර ගැනීමේදී වගකීම් වැඩි වන අතර, අපගේ ළදරුවන්ට වැඩීමට ආරක්ෂිත ස්ථානයක් ඇති බව සහතික කිරීම අප සතුය. වැඩි කල් නොගොස්, අපි වැසිකිලි දොරවල් පුළුල් ලෙස විවෘත කර අපගේ ශීතකරණවල චුම්බක එකතු කළෙමු. අපගේ ළදරුවන් සාදරයෙන් පිළිගැනීම අපට සමහරක් – කුඩා වුවත් – ඵලදායී වෙනස්කම් යෙදීම සඳහා පරිපූර්ණ අවදි කිරීමේ ඇමතුමකි.

  1. 1. ළදරුවෙකුගේ ඇස් පෙනීම ලබා ගන්න

ඔබට ඔබේ නිවස ළමාරක්‍ෂණය කිරීමට සිදු වූ විට, ළදරුවෙකුගේ ඇස් පෙනීම ලබා ගැනීම ඔබට එහෙන් මෙහෙන් කුඩා අනතුරු සොයා ගැනීමට උපකාරී වේ. නිවස පුරා බඩගාමින් ඔබේ දරුවාගේ ආරක්ෂාව සහතික කිරීම සඳහා ඔබට කළ හැකි කුඩා වෙනස්කම් ලියන්න.

  1. 2. වැසිකිලි කඩදාසි පරීක්ෂණය කරන්න.

ඔබ ඔබේ නිවසට ගෙන එන භාණ්ඩ ඔබේ දරුවාට හුස්ම හිරවීමේ අවදානමක් ඇති කළ හැකිදැයි පරීක්ෂා කිරීමට කුතුහලයෙන් යුත් ක්‍රමයක් තිබේ. ටොයිලට් පේපර් ටියුබ් ක්‍රමය පෙනෙන තරම් පහසු ය: සෙල්ලම් බඩුවක් හෝ වෙනත් ඕනෑම වස්තුවක් වැසිකිලි කඩදාසි රෝල් එකක නළය හරහා ගැලපේ නම්, එය ඔබේ දරුවාට ළඟා විය නොහැකි විය යුතුය.

  1. 3. දරුවාගේ තොටිල්ලේ පිරවූ සතුන් හෝ බ්ලැන්කට් ගබඩා නොකරන්න.

සෙල්ලම් බඩු, බ්ලැන්කට් සහ කොට්ට නොමැතිව ආරක්ෂිත ස්ථානයක නිදා ගැනීම ඔබේ දරුවාට ඇත්තෙන්ම වැදගත් වේ. ඔවුන් හුරුබුහුටි විය හැකි බව අපි දනිමු, නමුත් ආරක්ෂක හේතූන් මත, ඔබ සෑම විටම ළදරු තොටිල්ල හිස්ව තැබිය යුතුය. ඔබේ දරුවා වැඩිහිටි හා ඥානවන්ත වන තුරු ඔබට ඇතිරිලි සහ කොට්ට ගබඩා කළ හැකිය.

  1. 4. ඕනෑම පසුම්බි සහ බෑග් උස් ස්ථානවල එල්ලා තබන්න.

ඔබේ දරුවා ඉපදුණු විගස හෝ පසුව පහළට ගියත් අමුත්තන් නිතිපතා පැමිණෙනු ඇත. ඔබේ දෙමාපියන්, ආච්චිලා සීයලා සහ මිතුරන් සියල්ලෝම ඔබේ නිවසට ගොස් ඔබේ වටිනා කුඩා දරුවා බැලීමට කැමති වනු ඇත. ඔබේ දරුවා සෑම විටම ආරක්ෂිත බව සහතික කිරීම සඳහා, බෑග් සහ පසුම්බි ඔවුන්ට ළඟා විය නොහැකි ලෙස තබා ගත යුතුය. ඖෂධ තිබීම සහ සෞඛ්‍ය අවදානමක් ඇති විය හැකි, ඔබේ අමුත්තන්ගේ වටිනා දේ හරහා ඔබේ දරුවා යාම වළක්වා ගැනීමට මෙය ඔබට උපකාර කරයි.

  1. 5. කාමරවල ඕනෑම රේඩියේටර් ආවරණය කර තබන්න.

ඔබේ දරුවා වැඩෙන අතරතුර, ඔවුන්ට තමන්ව ආරක්ෂා කර ගැනීමට නොහැකි විය හැකිය. රේඩියේටර් පහසුවෙන් පිළිස්සුම් ඇති විය හැකි අතර, මෙය වළක්වා ගැනීම සඳහා, ළමා රෝග විශේෂඥයින් ඔබේ නිවස පුරා ඒවා ආවරණය කිරීම නිර්දේශ කරයි.

  1. 6. ඔබේ රූපවාහිනිය බිත්තියට නැංගුරම් ලා ඇති බවට වග බලා ගන්න.

බර ගෘහභාණ්ඩවලට සමාන රූපවාහිනී, ඔබේ දරුවාගේ ආරක්ෂාව සඳහා අවදානමක් ඇති කළ හැකිය. වර්ණවත් රූප සහ සිත් ඇදගන්නා ශබ්ද ඔබේ කුඩා දරුවාට සිත් ඇදගන්නා සුළු විය හැකිය, එබැවින් ඔබ එය ළඟා විය නොහැකි බිත්තියේ එය නැංගුරම් ලා සියලු දෙනාම ආරක්ෂිතව සහ හොඳින් තබා ගැනීමට වග බලා ගන්න.

  1. 7. ඔබේ මේස රෙදි වෙනුවට ප්ලේස්මාට් භාවිතා කරන්න.

ඔබට අමුත්තන් සිටී, එබැවින් ඔබ පිඟන්, බීම සහ වෙනත් ඕනෑම දෙයක් සමඟ මේසය සකසන්න. කුඩා ව්‍යසනයක් ඇති කිරීම සඳහා ඔබේ දරුවාට අවශ්‍ය වන්නේ අධීක්‍ෂණයකින් තොරව ඉතිරිව ඇති තත්පරයක් පමණක් වන අතර ඔවුන් මේස රෙද්ද ඇදගෙන අවුල් ජාලයක් ඇති කරයි, නමුත් වඩා වැදගත් වන්නේ තමන්ම අවදානමට ලක්වීමයි. ඔබේ මේස රෙදි වෙනුවට ප්ලේස්මාට් දැමීමෙන් ඔබට මෙම තත්වය මඟහරවා ගත හැකිය. ඔවුන් ලිස්සන සුළු නොවන අතර, හොඳම දෙය නම්, ඔබේ දරුවාට ඔවුන් වෙත ළඟා වීමට නොහැකි වනු ඇත.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you