free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්ඔබ ස්නානය කිරීමේදී ස්පොන්ජියක් භාවිතා කිරීම නැවැත්වුවහොත් ඔබේ ශරීරයට...

ඔබ ස්නානය කිරීමේදී ස්පොන්ජියක් භාවිතා කිරීම නැවැත්වුවහොත් ඔබේ ශරීරයට සිදු විය හැකි දේ

-

- Advertisment -spot_img

දිගු දිනකට පසු උණුසුම් ස්නානය කිරීම තරම් විවේකයක් තවත් නැත. ඔබේ දෛනික ස්වයං රැකවරණ චර්යාවේ කොටසක් ලෙස ඔබ භාවිතා කිරීමට කැමති ප්‍රියතම නිෂ්පාදන කිහිපයක් ඔබ සතුව ඇති අතර, නාන ස්පොන්ජියක් හෝ ලූෆා ඒවා අතර විය හැක. ඒවා ස්වභාවික හා කාබනික ඒවා වුවද, ලූෆා ඇත්ත වශයෙන්ම දිනපතා භාවිතා කිරීමට සම්පූර්ණයෙන්ම ආරක්ෂිත නොවන අතර කාලයත් සමඟ ඒවා යහපතට වඩා හානියක් සිදු කළ හැකිය.

1. ඔබේ සම වඩාත් පැහැදිලි විය හැක.

ලූෆා ස්පොන්ජ් යනු මිය ගිය සමේ සෛල ඉවත් කර ඔබේ සම සිනිඳු හා සිනිඳු කිරීමට අදහස් කළත්, ඒවා ඇත්ත වශයෙන්ම අනෙක් අතට ක්‍රියා කළ හැකිය. ලූෆා ඉතා සිදුරු සහිත බැවින්, එය ඔබ ඔබේ ශරීරයෙන් ඉවත් කරන ලද සමේ සෛල පහසුවෙන් හසු කර, බැක්ටීරියා වර්ධනය වීමට සුදුසු පරිසරයක් බවට පත් කරයි. ඒවා භාවිතා කර තෙත් නාන කාමරයක ගබඩා කර ඇති නිසා, ඒවා කිසි විටෙකත් සම්පූර්ණයෙන්ම වියළී නොයන අතර, සමේ ආසාදනවලට තුඩු දිය හැකි දිලීර ජීවීන් සඳහා පරිපූර්ණ අභිජනන භූමියක් නිර්මාණය කරයි.

2. එය සමේ කෝපයක් වැලැක්වීමට උපකාරී වේ.

නාන පෆ් සහ ලූෆා ඔබේ සම කාර්යක්ෂමව ස්ක්‍රබ් කළ හැකි බවට සැකයක් නැත, නමුත් එය නිතර හා දැඩි ලෙස කිරීමෙන්, ඇත්ත වශයෙන්ම, යහපතට වඩා හානියක් සිදු කළ හැකිය. රළු සහ අස්ථාවර ලූෆා කෙඳි ඔබේ සමට උල්ෙල්ඛ විය හැකි අතර කාලයත් සමඟ එය හානි කළ හැකිය. ඔබ ස්නානය කරන සෑම අවස්ථාවකම ඔබ ඔබේ loofah භාවිතා කරන්නේ නම්, එය ඔබේ සමට කෝපයක් ඇති කර එය වඩාත් සංවේදී බවට පත් කර රතු පැහැයට හැරේ.

3. ඔබේ දැලිපිහි පිළිස්සීම ඉක්මනින් සුව විය හැක.

ඔබේ කකුල් රැවුල කැපීම අනවශ්‍ය රෝම ඉවත් කිරීමට වේගවත්ම සහ පහසුම ක්‍රමයයි, නමුත් එය බොහෝ විට වේදනාකාරී දැලිපිහියක් ඇති කරයි, එය සුව වීමට යම් කාලයක් ගතවේ. ඔබේ සම පිටකිරීමෙන් රෝම වර්ධනය වීම වළක්වා ගත හැකි වුවද, ඔබ රැවුල බෑමෙන් පසු දින කිහිපයක් සඳහා loofah භාවිතා කිරීමෙන් වැළකී සිටීම වඩා හොඳය. සියල්ලට පසු, ඔබේ ලූෆා සිදුරු තුළ බැක්ටීරියා විශාල ප්‍රමාණයක් ඇති අතර, රැවුල බෑමෙන් පසු ඉතිරි වන ක්ෂුද්‍ර කැපීම් හරහා ඒවා ඔබේ සමට ඇතුළු විය හැකිය.

4. එය ඇතැම් අප්‍රසන්න රෝග ලක්ෂණ වළක්වා ගත හැකිය.

ඔබ ස්නානයෙන් බැස එහි වියළීම සඳහා ඔබේ ලූෆා එල්ලන විට, නානකාමරයේ තෙතමනය සහිත පරිසරය හානිකර බැක්ටීරියා ගුණ කිරීම සඳහා පරිපූර්ණ තත්වයන් නිර්මාණය කරයි. ඔබ එය නිසි ලෙස ගබඩා කර වියළා නොගන්නේ නම්, ඔබේ loofah ස්පොන්ජිය E. coli නම් භයානක බැක්ටීරියා වර්ධනය විය හැක. E. coli වලට නිරාවරණය වීමෙන් බඩේ වේදනාව සහ ඔක්කාරය ඇතුළු සමහර බාධාකාරී රෝග ලක්ෂණ ඇති විය හැකි අතර එය වමනය පවා ඇති කරයි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you