free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්කෝපි වෙනුවට ඔබ Decaf පානය කරන කෙනෙක්නම් ඔබේ ශරීරයට...

කෝපි වෙනුවට ඔබ Decaf පානය කරන කෙනෙක්නම් ඔබේ ශරීරයට සිදු විය හැකි විශාලම දේ

-

- Advertisment -spot_img

ඔබේ කෝපි කෝප්පයක් ඔබව නොසන්සුන් කරයි නම්, decaf වෙත මාරු වීම පරිපූර්ණ විසඳුම ලෙස පෙනෙනු ඇති නමුත් decaf වල සාමාන්‍ය කෝපි වලට වඩා කැෆේන් අඩුමට්ටමකින් අඩංගු වුවද එය අවශ්‍යතාවයට වඩා සෞඛ්‍ය සම්පන්න විකල්පයක් නොවේ. ඔබේ decaf කෝපි කෝප්පයේ ඔබ නොසිතූ අනතුරුදායක අතුරු ආබාධ රාශියක් ඇති බව දන්නවාද?
අපි මෙහි දී decaf වෙනුවට සාමාන්‍ය කෝපි තෝරා ගැනීම වඩා හොඳ බව දැනගැනීමෙන් ඔබ පුදුමයට පත් වෙන අතර එම decaf කෝප්පයේ ඇති අතුරු ආබාධ මොනවාදැයි සොයා බැලීමට අපි යම් පර්යේෂණයක් කළෙමු.

1. ඔබ හානිකර රසායනික ද්‍රව්‍යවලට නිරාවරණය වෙනවා විය හැක.


කෝපි ඇට වල ස්වභාවිකවම කැෆේන් අඩංගු වන අතර එය ඉවත් කිරීම සඳහා බොහෝ විට ඔබේ සෞඛ්‍යයට බෙහෙවින් හානි කරන රසායනික ද්‍රව්‍ය භාවිතා කිරීම අවශ්‍ය වේ. කෝපි ඇට වලින් කැෆේන් ඉවත් කිරීම සඳහා බොහෝ සමාගම් තීන්ත ස්ට්‍රිපර්වල ඇති දරුණු රසායනික ද්‍රව්‍යයක් වන මෙතිලීන් ක්ලෝරයිඩ් භාවිතා කරයි. එය ඔබේ ශරීරයට ඇතුළු වූ විට මෙතිලීන් ක්ලෝරයිඩ් ඔබේ හදවතට සහ අක්මාවට හානි කළ හැකි අතර ඔබේ ප්‍රජනක සෞඛ්‍යයට පවා බලපායි.

2. එය ඔබගේ කොලෙස්ටරෝල් මට්ටම ඉහල නැංවිය හැක.


ඔබේ කොලෙස්ටරෝල් මට්ටම පාලනය කර ගැනීම සඳහා decaf වෙත මාරු වීමට ඔබ සිතන්නේ නම් ඔබට එහි භාවිතා කරන ඇට වර්ගය දෙස සමීපව බැලීමට අවශ්‍ය විය හැකිය. පර්යේෂණයකින් පෙන්නුම් කර ඇත්තේ decaf පානය කිරීමෙන් ඔබේ ශරීරය තුළ කොලෙස්ටරෝල් මට්ටම සැලකිය යුතු ලෙස වැඩි කළ හැකි අතර එයට හේතුව ඇට තෝරා ගැනීමයි. බොහෝ decaf කෝපි සෑදී ඇත්තේ ඉහළ මේද අන්තර්ගතයක් ඇති සහ ඔබේ කොලෙස්ටරෝල් වැඩි කළ හැකි රොබස්ටා ඇට වලිනි. ඔබ සාමාන්‍ය කෝපි වෙනුවට decaf පානය කිරීමට අධිෂ්ඨාන කරගෙන සිටින්නේ නම් අරාබිකා ඇට භාවිතා කරන වෙළඳ නාම සොයා බලන්න.

3. සාමාන්‍ය කෝපි වල සියලුම සෞඛ්‍ය ප්‍රතිලාභ ඔබට නොලැබේ.


අධික ලෙස කෝපි පානය කිරීම සෞඛ්‍ය අවදානම් රාශියක් ඇති කළද එය මධ්‍යස්ථව භුක්ති විඳීමෙන් තරුණ පෙනුමක් සහ කුරුලෑ වලින් තොර සමක් ඇතුළුව සමහර ප්‍රතිලාභ ලබා දේ. Decaf ඊට පටහැනිව decafeination හි ස්වභාවික ජෛව සක්‍රීය අමුද්‍රව්‍ය බොහොමයක් නැති කරන අධික ලෙස සැකසූ පානයකි. ඒවායින් එකක් වන්නේ ක්ලෝරොජනික් අම්ලය වන අතර එය ඔබේ ප්‍රතිශක්තිකරණ පද්ධතිය වැඩි දියුණු කළ හැකි අතර සමේ වයසට යාම මන්දගාමී කරයි.

4. එය වැඩිපුර පානය කිරීම පහසුය.

බොහෝ ගර්භනී කාන්තාවන් ඔවුන්ගේ කැෆේන් ප්‍රමාණය අඩු කිරීම සඳහා සාමාන්‍ය කෝපි වලට වඩා decaf තෝරා ගන්නා නමුත් decaf වල ඉතා කුඩා ප්‍රමාණයක කැෆේන් අඩංගු වූ පමණින් එය විශාල වශයෙන් පානය කිරීම ආරක්ෂිත යැයි අදහස් නොවේ. ගර්භනී කාන්තාවන් දිනකට පෙරන ලද කෝපි කෝප්පයක් පානය කිරීම සම්පූර්ණයෙන්ම ආරක්ෂිත බව වෛද්‍ය විශේෂඥයින් විශ්වාස කරයි. නමුත් ඔබ decaf තෝරා ගන්නේ නම් එය වැඩිපුර පානය නොකිරීමට වග බලා ගන්න.

decaf තවමත් කෝපි අඩංගු බව අමතක කිරීම පහසු වන අතර, ඔබේ අක්මාවට එය බිඳ දැමීමට හැකි වුවද ඔබේ දරුවාගේ ශරීරයට එය කිරීමට නොහැකි වනු ඇත. decaf වල සාමාන්‍ය කෝපි වලට වඩා අඩු කැෆේන් අඩංගු වුවද ගර්භනී කාන්තාවන්ට දිනකට එය කෝප්පයකට වඩා පානය කිරීම තවමත් නිර්දේශ කෙරේ.

5. එය ආතරයිටිස් අවුලුවාලිය හැක.

අනෙකුත් විභව සෞඛ්‍ය අවදානම් වලට අමතරව decaf වෙත මාරු වීමෙන් ඔබේ අස්ථි වලට හානි විය හැක. දිනකට decaf කෝප්ප 4ක් හෝ ඊට වැඩි ප්‍රමාණයක් නිතිපතා පානය කරන පුද්ගලයින් කිසි දිනක decafeinated කෝපි පානය නොකළ අයට වඩා rheumatoid arthritis ඇතිවීමේ අවදානම වැඩි බව පර්යේෂණයකින් හෙළි වී ඇත.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you