free page hit counter
හැඩට ඉන්නඔබත් එකටම මේදය අඩු කරගැනීමට සිහින මවන යුවළක්නම් මේ...

ඔබත් එකටම මේදය අඩු කරගැනීමට සිහින මවන යුවළක්නම් මේ දේවල් ටික ඔබට අනිවාර්යෙන්ම වැදගත්වෙයි.

-

- Advertisment -spot_img

බොහෝ ගැටලු තනිවම කරනවා වෙනුවට එකට විසඳා ගැනීම පහසුයි. ශාරීරික යෝග්‍යතාව සම්බන්ධයෙන්ද එය එසේම වෙන අවස්ථා බොහෝමයක් තිබේ. ඔබ එකට ව්‍යායාම කරන්නේ නම් ඔබ එකිනෙකාට සහයෝගය දැක්වීම සහ පෙළඹවීම සහ ඔබේ සම්බන්ධතාවය ශක්තිමත් කිරීමට තවත් රුකුලක් වෙනවා නියතයි.
I Love You හි අපි විසින් තම සහකරුවන් සමඟ එක්ව ව්‍යායාම කිරීමට කැමති අය සඳහා ඵලදායී ව්‍යායාම 9ක් සොයාගෙන එකතු කිරීමට තීරණය කළා.

01. Squats Back to Back

ඔබ පුහුණු කරන මාංශ පේශී: උකුල්, කකුල් සහ තට්ටම්. එය කරන්නේ කෙසේද: ඔබේ සහකරු සමඟ පිටුපසට පිටුපස තබා සිටගෙන ඔබේ දෑත් පටලවාගන්න. පියවරක් ඉදිරියට තබා ගැඹුරු squats කිරීමට පටන් ගන්න. කොපමණ: කට්ටල 3 ක්, වරකට squats 10 බැගින් කරන්න.

02. Squats with a Moving Leg Mack

ඔබ පුහුණු කරන මාංශ පේශී: කළවා, hip biceps සහ තට්ටම්. එය කරන්නේ කෙසේද: ඔබේ සහකරු සමඟ මුහුණට මුහුණ සිටගන්න. අත් දෙක අල්ලාගෙන පියවරක් පසුපසට ගෙන, squats කිරීමට පටන් ගන්න. 1 පුද්ගලයා සුපුරුදු පරිදි squat කරන අතර, 2 පුද්ගලයා සෑම squat එකකදීම තම පාදයක් පසුපසට මාරුවෙන් මාරුවට ගෙන යායුතුයි. ඉන්පසු ස්ථාන මාරු කරන්න. කට්ටල 2 ක් එක් එක් කකුල සඳහා squats 10 ක්.

03.Double Push-up

ඔබ පුහුණු කරන මාංශ පේශී: පපුව, ට්‍රයිසෙප්, උරහිස් සහ උදරය. එය කරන්නේ කෙසේද: පිරිමි ළමයා ඔහුගේ පිටුපසින් ගැහැණු ළමයා සමඟ ආරම්භක ස්ථානය ගනී. ගැහැණු ළමයාගේ දෑත් ඇගේ සහකරුගේ කකුල් මත සහ පිරිමි ළමයාගේ පිටුපස ඇගේ කකුල් පිහිටිය යුතුයි. මිනිහා තම සහකරුවා පිටේ තබාගෙන push-ups කල යුතු වෙනවා. පිරිමි ළමයා නැවත ආරම්භක ස්ථානයට පැමිණි විට, ගැහැණු ළමයා Push Up කිරීමක් කරයි. කට්ටල 2 ක්, එක් එක් Push-Up කිරීම් 10 ක්.

04.High Five

ඔබ පුහුණු කරන මාංශ පේශී: ඩෙල්ට් සහ ට්රයිසෙප්ස්. එය කරන්නේ කෙසේද: හවුල්කරුවන් දෙදෙනාම එකිනෙකා ඉදිරියෙන් Push-Up කිරීමේ ස්ථානය ගෙන දෙදෙනා සමානව Push-Up කරයි. ඔවුන් මෙසේ කරන විට උඩට පැමිණෙන අවස්ථාවේදී එකිනෙකාට පහක් දැමිය යුතුයි. එක් එක් Push-Up කිරීමෙන් පසු අත් වෙනස් කිරීමට අවශ්‍යයි. කට්ටල 2 ක්, එක් එක් පුනරාවර්තන 10 ක්.

05.Twists

ඔබ පුහුණු කරන මාංශ පේශී: උදරය. එය කරන්නේ කෙසේද: හවුල්කරුවන් එකිනෙකා ඉදිරිපිට වාඩි වී ඔවුන්ගේ කකුල් පටලවා ඉස්සිය යුතු අතර එම අවස්ථාවේ එකිනෙකා මුහුණ දෙන සෑම විටම එකිනෙකාගේ දෑත් ස්පර්ශ කරමින් ශරීරය එසවිය යුතුයි. කට්ටල 2 ක්, එක් එක් පුනරාවර්තන 10 ක්.

06.Vertical Twists

ඔබ පුහුණු කරන මාංශ පේශී: Abs සහ උකුල්. එය කරන්නේ කෙසේද: පිරිමි පාර්ශවය කෙළින් සිටගෙන සිටින අතර ගැහැණු ළමයා පිරිමි ළමයාගේ ඉණ වටා තම කකුල් දමා එලලී උඩට ඒම සහ පහතට යෑම කළ යුතුයි. කට්ටල 2 ක්, එක් එක් කරකැවීම් 10 ක්.

07. Pull-Up

ඔබ පුහුණු කරන මාංශ පේශී: පිටුපස මාංශ පේශී, ඩෙල්ටොයිඩ් සහ බයිසප්. කරන්නේ කෙසේද: හවුල්කරුවන් දෙදෙනාගේම දෑත් බාර්එකක් මත තැබිය යුතු අතර ගැහැණු ළමයා අමතර බරක් ලෙස තම කකුල් පිරිමි ළමයා වටා තබයි. හවුල්කරුවන් එකට පුල්-අප් කිරීමට පටන් ගනී. මෙය ඉතා උද්යෝගයෙන් කිරීමට සෑම අවස්තාවකම මුහුණට හමුවන විට හාදුවක් දෙන්න. කට්ටල 2 ක්, එක් එක් පුනරාවර්තන 10 ක්.

08.Pulling Up Legs

ඔබ පුහුණු කරන මාංශ පේශී: පහළ උදරීය මාංශ පේශි. කරන්නේ කෙසේද: පිරිමි ළමයෙකු සිටගෙන සිටින අතර ගැහැණු ළමයා බිම වැතිරී ඇගේ සහකරුගේ වළලුකර අල්ලාගෙන ඇගේ කකුල් ඔසවයි. පිරිමි ළමයා ගැහැණු ළමයාගේ කකුල් තල්ලු කරයි. පසුව හවුල්කරුවන් ස්ථාන මාරු කරයි. කට්ටල 3 ක්, එක් එක් පුනරාවර්තන 10 ක්.

09.Arm Swings

ඔබ පුහුණු කරන මාංශ පේශී: ඩෙල්ටොයිඩ් සහ පිටුපස. එය කරන්නේ කෙසේද: ගැහැණු ළමයා උකුල දිගේ දෑත් තබා සිටගෙන සිටින අතර පිරිමි ළමයා ඇගේ පිටුපසට වී ඇගේ දෑත් මත ඔහුගේ අත් තබා සිටින විට ගැහැණු ළමයා ඇගේ දෑත් එසවිය යුතුයි. කට්ටල 3 ක්, එක් එක් පුනරාවර්තන 10 ක්.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you