free page hit counter
කියවන්නඑදිනෙදා ජීවිතයේදී දොඩම් ලෙලි වලින් ඇති ප්‍රයෝජන කිහිපයක් මෙන්න

එදිනෙදා ජීවිතයේදී දොඩම් ලෙලි වලින් ඇති ප්‍රයෝජන කිහිපයක් මෙන්න

-

- Advertisment -spot_img

එක්සත් ජනපදයේ වැඩිම ඉල්ලුමක් ඇති පලතුරු වලින් මුල් 5 අතර වේ. බොහෝ අය යුෂ පානය කරන අතර අනෙක් අය දොඩම් සම්පූර්ණයෙන්ම අනුභව කරයි, නමුත් අවස්ථා දෙකේදීම, කිසිවෙකු ලෙල්ල භාවිතා නොකරන අතර එය සාමාන්‍යයෙන් කුණු කූඩයට යයි. නමුත් සෑම දෙයක්ම කුණු කසළවලට වැටීමට සුදුසු නොවන බැවින්, ඔබේ දෛනික ජීවිතයේදී දොඩම් ලෙලි භාවිතා කළ හැකි ඉතා ප්‍රයෝජනවත් ක්‍රම කිහිපයක් අපි එකතු කර ඇත්තෙමු.

1. ඔවුන් ගොළුබෙල්ලන් ඔබේ ගෙවත්තෙන් ඈත් කරනවා.

ගොළුබෙල්ලන් සහ හම්බෙල්ලන් තමන්ගේම එළවළු වගා කරන අයගේ වඩාත්ම වෛරයට ලක් වූ සතුරන් වේ. ඒවා ඔබේ පසෙන් ඉවත් කිරීමට හොඳම ක්‍රමය වන්නේ ඔබේ ගෙවත්ත පුරා තැඹිලි ලෙලි කිහිපයක් තැබීමයි. ගොළුබෙල්ලන් දොඩම් වලට බෙහෙවින් ආකර්ෂණය වන අතර ඔබේ ගෝවා සහ සලාද කොළ වෙනුවට ඒවා අනුභව කිරීමට පටන් ගනී. ඔබ ඔවුන් එම පීල් මත මිරිකන බව ඔබ දුටු විගස ඒවා ඉවත් කළ හැකි වන පරිදි ඔබ අවධානයෙන් සිටිය යුතුය.

2. අච්චුව අඩු කිරීම සඳහා පිරිසිදු කරන්නෙකු සාදන්න.

පුස් යනු ඔබේ නිවසේ දිස්විය හැකි නරකම දේවලින් එකක් වන අතර ස්වාභාවික විකර්ෂකයකට වඩා එයට එරෙහිව සටන් කිරීමට වඩා හොඳ දෙයක් නොමැත. ඔබට විශාල භාජනයක් තැඹිලි ලෙලි වලින් පුරවා සුදු වයින් විනාකිරි වලින් දාරය දක්වා ආවරණය කළ හැකිය. ඔබ මුලින්ම විනාකිරි රත් කළහොත් ඉන්ෆියුෂන් ක්‍රියාවලිය වඩාත් වේගයෙන් ඉදිරියට යනු ඇත. ඔබට විකර්ෂකය සති 2-4 ක් අඳුරු ස්ථානයක තැබීමට අවශ්‍ය වනු ඇති අතර, ඊට පසු, ඔබට ඕනෑම පුස් ලප මත එය භාවිතා කිරීමට නිදහස් විය හැකිය.

3. බළලුන් ඈත් කිරීම සඳහා ශාක මත ඒවා අතුල්ලන්න.

බොහෝ බළලුන්ට ගෘහස්ථ ශාකවල කොළ සපා කෑමට හා සීරීමට නරක පුරුද්දක් ඇත. මෙය වළක්වා ගැනීම සඳහා ඔබට කළ හැකි දෙය නම් තැඹිලි ලෙලි කිහිපයක් ගෙන ඒවා පැල මත අතුල්ලන්න. කොළ සහ කඳන් මත ඉතිරි වන තෙල් ඔබේ බළලාට කරදරයක් වනු ඇත, ඔවුන් බොහෝ විට ඔවුන්ට කරදර නොකර ඔවුන් පසුකර යයි.

4. සීනි පැකේජයේ පීල් ගබඩා කරන්න.

බ්‍රවුන් ෂුගර් අල්මාරියේ ටික වෙලාවක් තනියම තිබ්බොත්, එහෙමත් නැත්නම් තෙතමනයක් හිර උනොත් සැර වෙන හැටි බේක් කරන අය හොඳට දන්නවා.මේක වළක්වා ගන්න අඟල් 3ක් දිග දොඩම් ලෙල්ලක් සීනි පැකේජය ඇතුලේ තියන්න පුළුවන්. . ලෙල්ල සීනිවල තෙතමනය තද නොකර හෝ ගැටිති ඇති නොවීමට වග බලා ගනී.

5. ලී මතුපිට ඔප දැමීම සඳහා ඒවා භාවිතා කරන්න.

ලොව පුරා සෑම නිවසකම පාහේ යම් ආකාරයක ලී මතුපිටක් ඇති අතර, බොහෝ ද්රව්ය මෙන් දැව, කාලයත් සමඟ එහි දීප්තිය නැති වී යයි. එම බැබළීම යථා තත්ත්වයට පත් කිරීම සඳහා එක් දක්ෂ හා ලාභදායී ක්‍රමයක් නම් තැඹිලි ලෙල්ලක් ගෙන ලී මතුපිට අතුල්ලීමට සුදු පැත්ත භාවිතා කිරීමයි. එය සීරීම් සහ කුඩා බිඳීම් විසඳන්නේ නැත, නමුත් එය එහි පෙනුම වැඩි දියුණු කරන අතර ලීයේ තත්වයටද උපකාරී වේ.

6. ඔබේ කසළ බැහැර කිරීමට පීල් කිහිපයක් විසි කරන්න.

කසළ බැහැර කිරීම ඔබේ නිවස වටා ඇති අපිරිසිදුම ස්ථානවලින් එකක් විය යුතු අතර, සෑම කෙනෙකුම එය කළ යුතු තරම් නිතර එය පිරිසිදු නොකරයි. ඔබට කළ හැක්කේ අයිස් කැට බඳුනක් සහ තැඹිලි ලෙලි කෝප්පයක් ධාවන ඉවතලීමට වත් කර තත්පර 30-45 අතර කාලයක් සීතල වතුර සක්‍රිය කිරීමයි. එවිට ඔබට ඉවතලීම නිවා දමා තත්පර 15 ක් උණු වතුර ටිකක් ධාවනය කළ හැකිය. සුවඳ වඩාත් ප්රසන්න හා නැවුම් බවට පත් වන ආකාරය ඔබට පෙනෙනු ඇත. බොහෝ අය තම සින්ක් සඳහා මල නොබැඳෙන වානේ තෝරා ගන්නා අතර නිවැරදිව පිරිසිදු නොකළ හොත් මෙම ද්රව්ය ඉතා අඳුරු විය හැක. එහි දීප්තිය යථා තත්ත්වයට පත් කිරීමට එක් හොඳ ක්‍රමයක් නම් තැඹිලි ලෙල්ලක බාහිර කොටස සමඟ එය අතුල්ලමින් සිටීමයි. ඔබට කරාම, දොර හැන්ඩ්ල්, ශීතකරණ සහ ලිප සඳහා පවා ඔබේ ඉතිරි පොත්ත භාවිතා කළ හැකිය.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you