free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්Ponytails දැමීම තුලින් ඔබේ හිසකෙස් වලට කුමක් සිදුවිය හැකිද?

Ponytails දැමීම තුලින් ඔබේ හිසකෙස් වලට කුමක් සිදුවිය හැකිද?

-

- Advertisment -spot_img

Ponytail සමහර විට පහසුම හා වඩාත්ම ප්‍රායෝගික කොණ්ඩා මෝස්තරය වේ. ඔබට එය නිවසේදී, ඔබේ නිවාඩුවට සහ යහළුවන් සමග එලියට යනවිට ඔබට වඩාත් කැපීපෙනෙන කොණ්ඩා මෝස්තරය විය හැකිය. නමුත් ඔබ මේ ආකාරයට ඔබේ කොණ්ඩය කොපමණ වාරයක් සදසන්නේ ද යන්න ගැන සැලකිලිමත් වීම වැදගත්ය. ඔබේ කොණ්ඩය තදින් ඇදගෙන දවස පුරාම මේ ආකාරයට තබා ගැනීමේ පුරුද්දක් ඔබට තිබේ නම්, ඔබට පාරට බැස යන විට සමහර අප්‍රසන්න ගැටළු වලට මුහුණ දීමට සිදුවිය හැකිය.
I Love you හි අපට අවශ්‍ය වන්නේ ඔබ නිරෝගීව සිටීම බැවින් මෙම සුලභ කොණ්ඩා මෝස්තරයේ අතුරු ආබාධ පිළිබඳව අපි ඔබට දන්වන්නේ නම් වඩාත් සුදුසු යැයි අපි සිතන්නට පෙළඹුනා. ඉතිං අද කතාව ඒ ගැනයි.

1. ඔබට ඉරුවාරදය ඇතිවිය හැක.


Ponytail හා හිසරදය අතර ඇති සම්බන්ධය සැබෑ ය. එය ඇලෝඩීනියා වර්ගයකි. එයින් අදහස් කරන්නේ සාමාන්‍ය දෙයක් වේදනාවට හේතු වන බවයි. ඔබේ කොණ්ඩය වේදනාව ගෙන ඒමට තරම් සංවේදී නොවේ. නමුත් ඔබේ කෙස්වල යටින් තදින් ඇදීමෙන් අවුලුවන ස්නායු ඇති අතර, ඔවුන්ට වේදනාව දැනිය හැකිය.

2. ඔබේ හිස්කබල රිදෙන්නට පටන් ගනී.

හරියටම ponytail හිසරදය, අධික ලෙස ඇදගෙන යාමෙන් වේදනාව අවුලුවන ස්නායු ඔබේ හිස්කබල රිදවීම අරඹයි. එය සැබවින්ම පැමිණෙන්නේ සමෙන් සහ ඔබේ හිස්කබලේ පර්යන්ත ප්‍රදේශයෙන් වන අතර එයින් අදහස් වන්නේ එය ඇතිවෙන්නේ එක් එක් හිසකෙස්, සිදුරු හෝ කෙස් වටා ඇති ප්‍රදේශ වලින් බවයි. එබැවින් එක් එක් හිසකෙස් වලට සවි කර ඇති ස්නායු අවසානය සැබවින්ම මෙයට බලපායි. ඔබේ කොණ්ඩය ලිහිල් කළ විගසම එම වේදනාව ඔබට පෙනෙනු ඇත.

3. ඔබට පිටුපස වේදනාව අත්විඳිය හැකිය.


ඔබේ හිස්කබල දැඩි ආතතියකට ලක් විය හැකියි. විශේෂයෙන් ඔබට ඝන හිසකෙස් තිබේ නම්. වේදනාව දිස්වන අතර, එය ඔබේ බෙල්ලට සහ පිටුපසට පැතිර යා හැකිය. මෙය සිදු වන්නේ ඔබ එම හිසකෙස් සියල්ලම රැඳී සිටීමට බල කිරීමෙන් සංවේදක ස්නායු ඊටත් වඩා සක්‍රීය කරන බැවිනි. මේ නිසා හැකිනම් කුඩා හෙයා බෑන්ඩ් එකක් භාවිතා කරන්න.

4. ඔබේ මුහුණේ සම දිගු විය හැක.


ponytails අනිවාර්යයෙන්ම ඔබේ සමට හොඳ නැත. මන්ද එහි ප්‍රත්‍යාස්ථතාව නැති වන බැවිනුයි. කාලයත් සමඟ ඔබ වයස්ගත වෙයි. ඔබ දිනපතා ඔබේ කොණ්ඩය මෙයාකාරව තදින් තබා ගන්නේ නම් ඔබේ සම ද ඊට අනුපාතව කාලයක් ගතවනවිට ඇදීමක් සිදුවෙන අතර ඔබේ මුහුනේ සමට එය බලපෑ හැකිය.

5. ඔබේ හිසකෙස් ගැටගැසීමට ඉඩ ඇත.


දීර්ඝ කාලයක් පුරා තද ponytail එකක් පැළඳීමෙන් ඔබේ කොණ්ඩයේ කැලඹීමක් සහ ගැට ගැසීමක් සිදුවිය හැකිය. ඔබ එසේ ponytail කරන්නේ නම්, නැවත ඔබේ කොණ්ඩය බැඳීම්, හිස්වැසුම් පැලදීම් සහ තවත් දේවලින් බොහෝ කාලයක් වෙන් කර තැබීමට ඔබට සිදුවේවි.

6. ඔබේ හිසකෙස් වඩාත් පහසුවෙන් කැඩී යනු ඇත.


ඔබේ කොණ්ඩය තරමක් බිඳෙනසුලු බැවින් එය නිතරම ඉහළට ඔසවා ප්‍රත්‍යාස්ථතාවයකින් අල්ලා ගැනීමෙන් එය ශක්තිමත් නොවේ. ආතතිය කෙඳි කැඩීමට හේතු විය හැක. ඔබ ඔබේ පොනිටේල් දැමූ කොණ්ඩය සමඟ නිදා ගැනීමට තෝරා ගන්නේ නම් එය වඩාත් නරක පුරුද්දක්දවේ.

7. ඔබට ඇලෝපසියා ඇතිවිය හැක.


කම්පන ඇලෝපසියා යනු හිසකෙස් අතර විශේෂිත වූ හිසකෙස් නැතිවීමකි. ඔබේ හිසේ කුඩා ගැටිති ඇතිනම් ඔබේ හිස්කබල පරීක්ෂා කරන්. වාසනාවකට මෙන්, ඔබ මෙතරම් කාලයක් පොනිටේල් එකක් පැළඳීමේ පුරුද්ද වෙනස් කළහොත් ඔබේ හිසකෙස් සාමාන්‍යයෙන් නැවත වැඩීමට ඔබට හැකි වේවි.

ඔබ මෙම රෝග ලක්ෂණ කිසිවක් අත්විඳ තිබේද? ඔබේ කොණ්ඩය ponytails දමා කොපමණ වාරයක් තබා ගන්නේද? ඔබේ ප්‍රියතම කොණ්ඩා මෝස්තරය කුමක්ද? අපත් සමග අදහස් බෙදාගන්න අමතක

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you