free page hit counter
තව තව දේවල්ඔබට වඩාත්ම අවශ්‍ය වූ විට ඔබේ මොළය අවදියෙන් තැබීමට...

ඔබට වඩාත්ම අවශ්‍ය වූ විට ඔබේ මොළය අවදියෙන් තැබීමට උපක්‍රම 7ක්

-

- Advertisment -spot_img

කෝපි කෝප්පයක් නොමැතිව ජීවත් විය නොහැකිද? ඔබ නිතරම ශක්තිජනක බීම සමඟ තෙහෙට්ටුවට එරෙහිව සටන් කිරීමට උත්සාහ කරනවාද? කඩා වැටීමට පෙර අවදියෙන් සිටීමට උත්සාහ කිරීම විෂම චක්‍රයක් බවට පත්විය හැකි නමුත් ඔබේ මොළය අවදියෙන් සහ තියුණුව තබා ගැනීමට වඩාත් නිර්මාණාත්මක ක්‍රම භාවිතා කිරීමෙන් ඔබට එය බිඳ දැමිය හැකි බව ඔබ දන්නවාද. උදාහරණයක් වශයෙන් ඔබ කෙඳිරිගෑමට බල කිරීම තත්පර කිහිපයකින් ඔබව අවදි කළ හැකි යැයි ඔබ කිසි විටෙකත් නොසිතූ බව අපිට ස්ථීරවම කිවහැකියි. ඔබ ඔබේ කෝපි කෝප්පය ඇබ්බැහිය අත්හැරීමට කැමති නම් මෙම ලිපිය කියවන්න. I Love You හි අපි ශක්ති මට්ටම් ඉහළ මට්ටමක තබා ගැනීමට සහ නීති විරෝධී ද්‍රව්‍ය භාවිතය හෝ අසීමිත කෝපි පානය කිරීම අවශ්‍ය නොවන මුල්ම ඉඟි 7ක් ඔබ බෙදා ගැනීමට මෙම ලිපිය රැගෙන පැමිනි බැවින් ඒවා අනුගමනය කිරීමට සූදානම් වන්න.

1: ලෙමන් ගෙඩියක් සපාකන්න .


ඔබ කැමති වුවත් නැතත් රසවත් රසය ඔබට මත්කුඩු අතිශයින් අවශ්‍ය වන අවස්ථාවට කම්මුල් පහරක් එල්ල කලාක් මෙන් දැනෙනු ඇත.

2: ඔබේ මුහුණට සීතල වතුර ඉසින්න.


ඔබේ ඇසිපිය බරින් වැඩෙන්නට පටන් ගත් විට අයිස්-සීතල වතුර අතලොස්සක් ගෙන ඒවා ඔබේ මුහුණට ඉසින්න. ඇඟිල්ලක් ගැසූ සැණින් ඔබ අවදි වී ජවයෙන් සිටීමට මෙය කදිම උපක්‍රමයකි. තවත් ක්රමයක් නම් අයිස් පැකට්ටුවක් ශීතකරණය තුළ තබා ගැනීමයි. ඔබට තරමක් උදාසීන බවක් දැනෙන විට එය ඔබේ බෙල්ලේ පිටුපසට තබන්න.

3: ඔබේ මැණික් කටුව මත සීතල වතුර වත් කරන්න.


මෙම ක්‍රමය මුහුණේ ඉසිලීමේ ක්‍රමයට සමාන බලපෑමක් ඇති කරයි.

4: කන් සම්බාහනය උත්සාහ කරන්න.


මෙය භාවනා කරන අතරතුර නිදිමත වළක්වා ගැනීම සඳහා පැරණි බෞද්ධ භික්ෂූ ක්‍රමයකි. ඔබේ කන් පෙත්ත ඉතා තදින් තද කරන්න. කන් පෙත්තෙහි සක්‍රිය ලක්ෂ්‍ය එබීමෙන් ඔබව අවධි කර තබාගැනීමට හැකියාව ඇත.

5: බලෙන් ඈනුම් යැවිම.


කිවිසුම් යාම අපගේ මොළය සිසිල් කරන ස්වභාවික ක්‍රමයකි. අපි වෙහෙසට පත් වූ විට හෝ කම්මැලි වූ විට, අපගේ මොළයේ උෂ්ණත්වය ඉහළ යයි එබැවින් මෙම බලපෑම් වලට ප්‍රතිරෝධය දැක්වීමට එක් ක්‍රමයකි. ඔබට ස්වභාවිකවම එය කිහිප වතාවක් කිරීමට අවශ්ය විය හැකි නමුත් පසුව 7-10 බලහත්කාරයෙන් පුනරාවර්තනය කරන්න. එය නිසැකවම ඔබේ මොළය ප්‍රහේලිකාවක් සහ පිබිදීමක් ඇති කරයි.

6: යමක් හපන්න.


ශක්තිමත් මින්ට් රසයක් සහිත යමක් හපමින් ඔබේ මුඛය කාර්යබහුල කර ගන්න. මෙම උපක්රමයේ ඵලදායීතාවය ඔබව අවදි කිරීමේදී ආශ්චර්යමත් විය හැකි නිසා වඩා ශක්තිමත් සහ වඩා සුදුසුය. ඔබ කලාපකරණයේ අද්දර සිටින්නේ නම් මෙන්තෝල් ලබා ගැනීම ගැන සලකා බලන්න. ඒවා කෙතරම් ශක්තිමත්ද යත් ඒවා නළුවන්ට බොරු කඳුළු ගෙන ඒමට උදව් කරයි. කෙසේ වෙතත් ඔබට බඩගිනි නම් සහ සුලු කෑමක් (සලාදයක් හෝ සැන්ඩ්විච් එකක් වැනි) ගැනීමට තීරණය කරන්නේ නම් ළූණු ස්වභාවික අවසාදිතයක් වන බැවින් එය අමු ළූණු නොමැතිව ඇණවුම් කරන්න. එය අනුභව කිරීමෙන් ප්‍රතිවිරුද්ධ බලපෑමක් ලබා දෙන අතර නින්ද ප්‍රකාරය සක්‍රිය කළ හැකිය.

7: ඔබේ මාංශ පේශි තද කරන්න.


තල්ලු කිරීම් 20 ක් කිරීම හෝ තත්පර 30 ක් සඳහා ඔබේ ශරීරයේ සෑම මාංශ පේශියක්ම හැකිතාක් තදින් තද කිරීමට උත්සාහ කිරීම අවදි වීමට තවත් හොඳ ක්‍රමයකි. නිසැකවම එය තවත් කෝපි කෝප්පයක් තොලගාන තරම් සංකීර්ණ බවක් නොපෙනේ.

වැඩිපුර:


නිරපේක්ෂ ආකර්ෂණීය පෙනුමක් සඳහා ජවසම්පන්න වීම ප්රමාණවත් නොවේ. කඳුළු සහ අවසාදිත බලපෑම හැරුණු විට ළූණු ඒවායේ ඉහළ පෝෂක අන්තර්ගතය නිසා දැවැන්ත සම රැකවරණයක් සපයයි. එබැවින් ළූණු භාවිතයෙන් ඔබේ සම විශේෂයෙන් ශීත ඍතුවේ දී (විශේෂ ප්‍රතිකාර අවශ්‍ය වූ විට) ඔබේ සම ප්‍රබෝධමත් කරයි. ඔබේ අත්වල මෘදු සම පෝෂණය කිරීමට සහ ඒවා අතිශයින් මෘදු කිරීමට උපකාර කිරීමට මෙම විශේෂ සුපිරි වේගවත් අත් ආවරණ උත්සාහ කරන්න.
වට්ටෝරුව: ළූණු බල්බ 1 කුඩා කැබලිවලට කපා, එය මිරිකා ගත් යුෂ, මී පැණි සමඟ මිශ්රකරන්න. ඔබේ අත් මත අයදුම් කරන්න. විනාඩි 10 ක් ඉන්න. සීතල වතුරෙන් එය සෝදා හරින්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you