free page hit counter
කියවන්නඔබේ නාන කාමරය පිරිසිදුව තබා ගත හැකි තත්පර 30ක...

ඔබේ නාන කාමරය පිරිසිදුව තබා ගත හැකි තත්පර 30ක උපක්‍රම මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

නොකැළැල් නානකාමරයකට වඩා හොඳ එක් දෙයක් තිබේ: කුඩා අයවැයකින් සහ අවම උත්සාහයකින් පිරිසිදු කරන ලද නොකැළැල් නාන කාමරයක්. මෙය යථාර්ථයක් කරන්නේ කෙසේදැයි අපි දනිමු – එය ඔබට ළඟම ඇති ඖෂධ ගබඩාවෙන් මිලදී ගත හැකි සුප්‍රසිද්ධ ඇමෝනියා සහ හයිඩ්‍රජන් පෙරොක්සයිඩ් සංයෝගයකි.

  1. හයිඩ්‍රජන් පෙරොක්සයිඩ් යනු මැජික් ප්‍රති-ක්ෂුද්‍ර ජීවී මෙවලමකි.

හයිඩ්‍රජන් පෙරොක්සයිඩ් කැපුම් හා තුවාල වලට ප්‍රතිකාර කිරීම සඳහා ප්‍රසිද්ධ වන අතර එය ඇත්ත වශයෙන්ම නිවස වටා විශිෂ්ට සහායකයෙකු විය හැකිය. එහි ඇති ප්‍රති-දිලීර සහ ප්‍රති-ක්ෂුද්‍ර ජීවී ගුණාංග නිසා එය බැක්ටීරියා, කෝණාකාර සහ නරක ගන්ධයන් විනාශ කරයි. එය පිසූ භාණ්ඩ, බුමුතුරුණු සහ ටයිල් පිරිසිදු කිරීමට භාවිතා කළ හැකිය; නිවසේ රෙදිපිළි සහ ඇඳ ඇතිරිලි සුදු කිරීමට; සහ සින්ක්, නාන සහ වැසිකිළි වලින් හුණු සහ කහ සලකුණු ඉවත් කිරීමට.

  1. ඇමෝනියා ග්‍රීස් සහ තෙල් පැල්ලම් දිය කරයි.

ගෘහස්ථ ඇමෝනියා සෛල ප්‍රෝටීන බිඳ දැමීමෙන් ග්‍රීස් සහ තෙල් ඉවත් කරන බැවින් ශක්තිමත් පිරිසිදුකාරකයක් ලෙස හැඳින්වේ. බොහෝ ටබ්, බිම සහ ජනෙල් පිරිසිදු කරන්නන් එය ක්රියාකාරී අමුද්රව්යයක් ලෙස අඩංගු වේ. නමුත් එය ඉතා ඵලදායී පිරිසිදු කාරකයක් වන අතර, එය විෂ සහිත වන අතර, එය ඇස් හෝ සම සමඟ සම්බන්ධ වුවහොත් හෝ එය ආශ්වාස කළහොත් එය ඉතා භයානක වේ. ඇමෝනියා ඉතා හානිකර විය හැකි බැවින් වෙනත් රසායනික ද්‍රව්‍ය සමඟ කිසි විටෙකත් ඒකාබද්ධ නොකළ යුත්තේ එබැවිනි.

  1. එය ගබඩාවෙන් මිලදී ගත් ගෘහස්ථ රසායනික ද්රව්ය වලට වඩා ලාභදායී සහ ආරක්ෂිතයි.

ගෘහස්ථ රසායනික ද්රව්ය ඉතා ඉක්මනින් අවසන් වන බැවින්, විශේෂයෙන්ම විශාල පවුල්වල මිල අඩු නොවේ. එබැවින් ඔබට වැඩිපුර ගෙවීමට හෝ සංකීර්ණ ද්‍රව්‍ය සහිත නිෂ්පාදන භාවිතා කිරීමට අවශ්‍ය නැතිනම් (විශේෂයෙන් ඔබේ නිවසේ අසාත්මිකතා ඇති පුද්ගලයින් සිටී නම්), ඔබේම පිරිසිදු කිරීමේ නිෂ්පාදනයක් සාදන්න! ඔබ නිවැරදි සමානුපාතිකයන් සහ ආරක්ෂක පූර්වෝපායන් අනුගමනය කරන්නේ නම් එය අඩු වියදම් සහ හානිකර නොවේ.

  1. හොඳ වාතාශ්‍රයක් සහ වෙස් මුහුණක් අනිවාර්ය වේ.

ඇමෝනියා විෂ සහිත විය හැක, එබැවින් එය නිවසේදී භාවිතා කිරීම සඳහා, ඔබ සියලු ජනේල විවෘත කළ යුතුය, වෙස්මුහුණක් සහ රබර් අත්වැසුම් පැළඳ, ඉක්මනින් මිශ්‍රණය නාන තටාකයට, බේසමට හෝ වැසිකිළියට ආලේප කර කාමරයෙන් පිටව යා යුතුය (ඔබට කළ හැකිය. වෙනත් කාමරයකට, බැල්කනියකට හෝ පිටත) ගොස් අනෙකුත් පවුලේ සාමාජිකයන් සහ සුරතල් සතුන් නාන කාමරයෙන් ඈත් කරන්න. මිශ්රණය හොඳින් සෝදාගත් පසු, නිවස හොඳින් වාතාශ්රය කිරීම සැමවිටම හොඳ අදහසකි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you