free page hit counter
කියවන්නඔබේ නාන කාමරය පිරිසිදුව තබා ගත හැකි තත්පර 30ක...

ඔබේ නාන කාමරය පිරිසිදුව තබා ගත හැකි තත්පර 30ක උපක්‍රම මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

නොකැළැල් නානකාමරයකට වඩා හොඳ එක් දෙයක් තිබේ: කුඩා අයවැයකින් සහ අවම උත්සාහයකින් පිරිසිදු කරන ලද නොකැළැල් නාන කාමරයක්. මෙය යථාර්ථයක් කරන්නේ කෙසේදැයි අපි දනිමු – එය ඔබට ළඟම ඇති ඖෂධ ගබඩාවෙන් මිලදී ගත හැකි සුප්‍රසිද්ධ ඇමෝනියා සහ හයිඩ්‍රජන් පෙරොක්සයිඩ් සංයෝගයකි.

  1. හයිඩ්‍රජන් පෙරොක්සයිඩ් යනු මැජික් ප්‍රති-ක්ෂුද්‍ර ජීවී මෙවලමකි.

හයිඩ්‍රජන් පෙරොක්සයිඩ් කැපුම් හා තුවාල වලට ප්‍රතිකාර කිරීම සඳහා ප්‍රසිද්ධ වන අතර එය ඇත්ත වශයෙන්ම නිවස වටා විශිෂ්ට සහායකයෙකු විය හැකිය. එහි ඇති ප්‍රති-දිලීර සහ ප්‍රති-ක්ෂුද්‍ර ජීවී ගුණාංග නිසා එය බැක්ටීරියා, කෝණාකාර සහ නරක ගන්ධයන් විනාශ කරයි. එය පිසූ භාණ්ඩ, බුමුතුරුණු සහ ටයිල් පිරිසිදු කිරීමට භාවිතා කළ හැකිය; නිවසේ රෙදිපිළි සහ ඇඳ ඇතිරිලි සුදු කිරීමට; සහ සින්ක්, නාන සහ වැසිකිළි වලින් හුණු සහ කහ සලකුණු ඉවත් කිරීමට.

  1. ඇමෝනියා ග්‍රීස් සහ තෙල් පැල්ලම් දිය කරයි.

ගෘහස්ථ ඇමෝනියා සෛල ප්‍රෝටීන බිඳ දැමීමෙන් ග්‍රීස් සහ තෙල් ඉවත් කරන බැවින් ශක්තිමත් පිරිසිදුකාරකයක් ලෙස හැඳින්වේ. බොහෝ ටබ්, බිම සහ ජනෙල් පිරිසිදු කරන්නන් එය ක්රියාකාරී අමුද්රව්යයක් ලෙස අඩංගු වේ. නමුත් එය ඉතා ඵලදායී පිරිසිදු කාරකයක් වන අතර, එය විෂ සහිත වන අතර, එය ඇස් හෝ සම සමඟ සම්බන්ධ වුවහොත් හෝ එය ආශ්වාස කළහොත් එය ඉතා භයානක වේ. ඇමෝනියා ඉතා හානිකර විය හැකි බැවින් වෙනත් රසායනික ද්‍රව්‍ය සමඟ කිසි විටෙකත් ඒකාබද්ධ නොකළ යුත්තේ එබැවිනි.

  1. එය ගබඩාවෙන් මිලදී ගත් ගෘහස්ථ රසායනික ද්රව්ය වලට වඩා ලාභදායී සහ ආරක්ෂිතයි.

ගෘහස්ථ රසායනික ද්රව්ය ඉතා ඉක්මනින් අවසන් වන බැවින්, විශේෂයෙන්ම විශාල පවුල්වල මිල අඩු නොවේ. එබැවින් ඔබට වැඩිපුර ගෙවීමට හෝ සංකීර්ණ ද්‍රව්‍ය සහිත නිෂ්පාදන භාවිතා කිරීමට අවශ්‍ය නැතිනම් (විශේෂයෙන් ඔබේ නිවසේ අසාත්මිකතා ඇති පුද්ගලයින් සිටී නම්), ඔබේම පිරිසිදු කිරීමේ නිෂ්පාදනයක් සාදන්න! ඔබ නිවැරදි සමානුපාතිකයන් සහ ආරක්ෂක පූර්වෝපායන් අනුගමනය කරන්නේ නම් එය අඩු වියදම් සහ හානිකර නොවේ.

  1. හොඳ වාතාශ්‍රයක් සහ වෙස් මුහුණක් අනිවාර්ය වේ.

ඇමෝනියා විෂ සහිත විය හැක, එබැවින් එය නිවසේදී භාවිතා කිරීම සඳහා, ඔබ සියලු ජනේල විවෘත කළ යුතුය, වෙස්මුහුණක් සහ රබර් අත්වැසුම් පැළඳ, ඉක්මනින් මිශ්‍රණය නාන තටාකයට, බේසමට හෝ වැසිකිළියට ආලේප කර කාමරයෙන් පිටව යා යුතුය (ඔබට කළ හැකිය. වෙනත් කාමරයකට, බැල්කනියකට හෝ පිටත) ගොස් අනෙකුත් පවුලේ සාමාජිකයන් සහ සුරතල් සතුන් නාන කාමරයෙන් ඈත් කරන්න. මිශ්රණය හොඳින් සෝදාගත් පසු, නිවස හොඳින් වාතාශ්රය කිරීම සැමවිටම හොඳ අදහසකි.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

ඔබට අඩු කාලයකින් හොද නින්දක් ලබා ගැනීමට උපකාර වන සාක්ෂි සහිත උපදෙස් 6ක්

මෙ පසුගිය මාස 6 තුළ පැය 03 කට වඩැ අඩු කාලයක් නිදාගත් කෙනෙකුන් විසින් කළ ප්‍රකාශයකි. ඔහුගේ අම කාලය...

අපි අපේ දරුවන්ට නිතර දෙන ඒ අයට අහිතකර ආහාර වර්ග 7ක්

බොහෝ දරුවන් ඉතා කුඩා අවධියේදී සීනි ගොඩක් අඩංගු ආහාර අනුභව කිරීමට පටන් ගනී. මෙය දරුවාගේ රස අංකුර ඔවුන්ගේ සංවේදීතාව...

ඔබේ ඇස් කොතරම් හොඳදැයි පරීක්ෂා කරන්න දෘෂ්ටි පරීක්ෂණ කිහිපයක්.

වර්තමානයේ අප අවට ගැජට් විශාල ප්‍රමාණයක් ඇත. අපි දවස පුරා සෑම දිනකම අපගේ පරිගණක සහ ජංගම දුරකථන දෙස බලා...

හැමදාම රෑට එකම වෙලාවට ඔබ නින්දෙන් ඇහැරෙනවනම් මෙන්න එයට හේතු 07 ක්

ආචාර්ය ජෝස් කොලොන්ට අනුව සාමාන්‍ය පුද්ගලයෙකුට නිශාචර අවදිවීම් 4-6ක් පමණ සාමාන්‍ය දෙයක් ලෙස සැලකේ. මෙය අපගේ ආරක්ෂාව සහතික කිරීම...
- Advertisement -spot_imgspot_img

ඔබේ මුහුණ ටෝනර් කිරීම පිළිබද සියලු දේ දැන ගමු.

සෑම කාන්තාවක්ම කැමැතියි තවත් කෙනෙක් තමන්ව වර්ණනා කරනවා නම්. එහෙම වර්ණනා කරන තත්ත්වයට ලස්සන වෙන්න තමයි හැම කෙනෙක්ම උත්සාහ...

ඔබගේ සමට සුදුසු රූපලාවණ්‍ය නිශ්පාදන තෝරාගනිමු.

අපි ලස්සන වෙන්න කියලා බලාපොරොත්තුවෙන් විවිධ රූපලාවණ්‍ය නිශ්පාදනයන් එදිනෙදා ජීවිතේ දී භාවිතා කරනවා. අද අප මෙම ලිපියෙන් ඔබ වෙත...

Must read

- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you