free page hit counter
කියවන්නඅයිතිකරු දුප්පත් බව පෙන්විය හැකි නිවසේ ඇති දේවල් 10ක්...

අයිතිකරු දුප්පත් බව පෙන්විය හැකි නිවසේ ඇති දේවල් 10ක් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

නිවසේ පරිසරය එහි වෙසෙන මිනිසුන්ගේ යහපැවැත්මට බලපානවා පමණක් නොව, ඔවුන්ගේ පුරුදු, කෝපය සහ ජීවන රටාව ගැන බොහෝ දේ ඔබට පැවසිය හැකිය. යමෙකුගේ කාමරය දෙස බැලීමෙන් ඔබට කොපමණ තොරතුරු දැනගත හැකිද යන්න ඔබ දැක ඇති. ඒවගේම සමහර දේවල් වලින් කෙනෙක් නිර්මාණශීලී කෙනෙක් කියල පෙන්නුවත් තවත් සමහර දේවල් වලින් පෙන්නන්න පුලුවන් එයා දුප්පත් කියල.

  1. ශාලා වල බුමුතුරුණු සහ පැදුරු.

බුමුතුරුණුවලින් අපිරිසිදු ගොඩක් එකතු කරනවා පමණක් නොව, ඒවා ඉතා දිගු කාලයක් භාවිතා කළ නොහැක. පරම්පරා ගණනාවක් තිස්සේ මිනිසුන් දැක ඇති බුමුතුරුණු සහ පැදුරු ඕනෑම ස්ථානයක් භයානක පෙනුමක් ලබා දිය හැකිය. වසර 20-30 කට පෙර, ඔවුන් විශිෂ්ට හා සරල ශබ්ද ආරක්ෂණ විසඳුම් නිසා කාපට් අතිශයින් ජනප්රිය විය. ඒවා අලුත්වැඩියා කිරීමේදී ඉතිරි කිරීමට ද භාවිතා කරන ලදී. ලස්සන නවීන මහල් නිවාසයක පවා විවිධ කාපට් රසයෙන් තොර සහ ලාභදායී පෙනුමක් ඇත්තේ එබැවිනි.

  1. දොරකඩ තිර.

අතීතයේ බොහෝ අය දොරකඩවල නූල්, පබළු සහ වෙනත් අලංකාර අංග වලින් සාදන ලද තිර රෙදි එල්ලා තිබේ. ඔවුන්ට කිසිදු ප්‍රායෝගික යෙදුමක් නොමැති අතර, මෑත වසරවලදී, ඒවා මූලික වශයෙන් ප්‍රති-ප්‍රවණතාවයක් බවට පත්ව ඇත.

  1. දැවැන්ත රාමු වල ඡායාරූප.

සිතුවම් සම්පූර්ණයෙන්ම අවශ්ය නොවන නිසා, ඔවුන් මිනිසුන්ගේ පෞද්ගලිකත්වය සහ ඔවුන්ගේ නිවෙස් අලංකාර කිරීමට ඇති ආශාව පිළිබිඹු කරයි. නමුත් ප්‍රසිද්ධ සිතුවම් මිල අධික ලෙස පෙනුනද, විනෝදකාමී රාමු වල ඇති ලාභ ඡායාරූප හොඳම නිවාස පවා ලාභදායී ලෙස පෙනේ. මෙම ඡායාරූප සඳහා හොඳ විකල්පයක් වන්නේ මිල අධික නොවන අභ්යන්තර පෝස්ටර්, නමුත් ලාභ නොලබන බවයි.

  1. යහනට සමාන ද්රව්ය වලින් සාදන ලද කොට්ට.

ගෘහ භාණ්ඩවල වර්ණයට සමාන උපාංග ලාභදායී හා කම්මැලි ලෙස පෙනේ. එසේම, ඔවුන් ගෘහ භාණ්ඩවල හැඩය දෘශ්යමය ලෙස විකෘති කරයි. ඔබට දැනටමත් ඇති කොට්ට සඳහා හොඳ පෙනුමැති අලංකාර කොට්ට හෝ හැඩකාර ආවරණ මිලදී ගත හැකිය. ගෘහ භාණ්ඩවල ද්රව්ය සමඟ වර්ණ පරස්පරතාවයක් තිබීම ඔවුන්ට වැදගත් වේ.

  1. සේද වලින් සාදන ලද ඇඳ ඇතිරිලි.

සිල්ක් ඉතා මිල අධික නිසා, බොහෝ අය නරක පෙනුමක් ඇති සහ ඉතා අපහසුතාවයට පත්වන මිල අඩු පොලියෙස්ටර් ඇඳ ඇතිරිලි මිලදී ගනී. නමුත් සැබෑ සේද පවා ධනයේ දර්ශකයක් නොවේ. සිල්ක් මිලදී ගන්නේ “තරුණ සෙල්ලම් කරන්නන්” පමණක් බව ආචාර විධි විශේෂඥ සහ සමාජ විචාරක විලියම් හැන්සන් ප්‍රකාශ කරයි. ධනවත් අය කපු හෝ ලිනන් වලින් සාදන ලද ඇඳ ඇතිරිලි මිලදී ගනී.

  1. නරක පෙනුමක් ඇති ගෘහ භාණ්ඩ.

පැච්, සිදුරු සහ දත් සහිත පැරණි තාලයේ ගෘහභාණ්ඩ නව ගෘහ භාණ්ඩ සඳහා අයිතිකරුට ප්රමාණවත් මුදලක් නොමැති බව පෙනේ. මිනිසුන් තම ගෘහ භාණ්ඩ දෝෂයක් ඇති වූ වහාම එය ඉවත දැමිය යුතු බව එයින් අදහස් නොවේ. ඔවුන්ට ගෘහ භාණ්ඩ අලුත් තරම් හොඳ කිරීමට ආවරණ වෙනස් කිරීමට හෝ අලුත්වැඩියා කිරීමේ ක්‍රම කිහිපයක් භාවිතා කළ හැකිය.

  1. නුසුදුසු ආලෝකය.
  • මල් සහ වෙනත් විවිධ අලංකාර අංග සහිත පහන් කූඩුවක් සමහර විට මහල් නිවාසයක් අලංකාර පෙනුමක් ඇති කළ හැකිය, විශේෂයෙන් මිනිසුන් විලාසිතාවෙන් බැලීමට උත්සාහ කරන්නේ නම්. අද, සරල අයිතමයක් වඩා හොඳ තේරීමක්. මූලික විදුලි පහන් වර්ණවත් අංග රාශියක් ඇති ඒවාට වඩා හොඳ පෙනුමක්. ඔබට ඇත්තටම කාමරයක් ආලෝකමත් කිරීමට අවශ්‍ය නම්, වඩා හොඳ අදහසක් වන්නේ කාමරය වටා විවිධ ආකාරයේ ආලෝකයන් තිබීමයි.

8. කෘතිම මල්.

සැබෑ මල් අපව සතුටු කරයි, අපගේ මනෝභාවය යහපත් කරයි, සහ අපගේ ආතතිය අඩු කරයි. දූවිලි එකතු කිරීම සහ මුළු ස්ථානයම ලාභ පෙනුමක් ලබා දීම හැර කෘතිම මල් කරන්නේ කුමක්ද? ඔබට කෘතිම මල් භාවිතා කළ හැකිය, නමුත් ඒවා ඇදහිය නොහැකි තරම් යථාර්ථවාදී විය යුතුය.

  1. අවුල් සහගත එකතු කිරීම්.

පැරණි දේවල් සහ දුර්ලභ කලා කෘති එකතුවක් හැඩකාර සහ අවුල් සහගත ලෙස පෙනෙන අතර, තැටිවල අපිරිසිදු ගොඩවල් තැනීම අවුල් සහගත පෙනුමක් ඇති කරයි. එය බලහත්කාරයෙන් ගබඩා කිරීමේ ලකුණක් පවා විය හැකිය. මේ දේවල් ඔබට ඇත්තටම වටිනවා නම්, ඒවා එකතුවක් ලෙස දිස්විය යුතු අතර, අවුල් ජාලයක් මෙන් නොවේ. තැටි සහ වයිනයිල් එකතු කිරීම් සංවිධානය කිරීමේ ක්‍රම තිබේ, ඒවා ඇත්තෙන්ම සිසිල් පෙනුමක් ලබා ගත හැකිය.

  1. කෑන් විවෘත කරන්නා.

වසර කිහිපයකට පෙර, කාන්තාවක් කියා සිටියේ තම සහෝදරිය යමෙකු දුප්පත් බවට නව දර්ශකයක් සොයාගත් බවයි. එය කෑන් විවෘත කරන්නා ලෙස හඳුන්වන කුස්සියට උපකරණයකි. ඇය සිතන්නේ දුප්පත් මිනිසුන් පමණක් විවෘත කිරීමට වළලු නොමැති කෑන් මිලදී ගන්නා බවයි. ධනවත් අය වළලු සහිත කෑන් මිලදී ගනී, එබැවින් ඔවුන්ට කෑන් විවෘත කරන්නන් අවශ්‍ය නොවේ. මේ ගැන ඔබ මොනවද හිතන්නේ?

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you