free page hit counter
කියවන්නඔබේ නිවසට බාධා කරන ගෘහස්ථ වැරදි 6 ක් මෙන්න.

ඔබේ නිවසට බාධා කරන ගෘහස්ථ වැරදි 6 ක් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

අධ්‍යයනයකට අනුව, අපගේ මහල් නිවාසවල අපිරිසිදුම ස්ථානය මුළුතැන්ගෙය වන අතර නරකම කොටස වන්නේ “හානිකර” පිඟන් ස්පොන්ජ් ය. අපගේ සුවපහසු නිවෙස් රැකබලා ගන්නා අතරම, අපි බොහෝ විට බුද්ධිමත්ව දේවල් කරන්නෙමු, අව්ව සහිත දිනයක ජනේල පිරිසිදු කිරීම හෝ කඩදාසි “යටින්” එන පරිදි වැසිකිලි කඩදාසි රෝල් තැබීම වැනි දේ. එමෙන්ම සමහර තීරණවල ප්‍රතිඵලය වන්නේ අපතේ යන උත්සාහයක් හෝ, වඩාත් නරක ලෙස, සමහර බරපතළ සනීපාරක්ෂක වැරදි සිදු වීමයි.

  1. ප්ලාස්ටික් දොර හැන්ඩ්ල් භාවිතා කිරීම.

අද දින විවිධාකාර දොරගුලු ඇත්තෙන්ම සිත් ඇදගන්නා සුළු වන අතර, සෑම කෙනෙකුටම ඔවුන්ගේ රසය අනුව අයිතමයක් තෝරා ගත හැකිය. නමුත් දොරකඩවල් සාදා ඇති ද්රව්ය සම්බන්ධයෙන් ගත් කල, වඩාත්ම සනීපාරක්ෂක එකක් තෝරා ගැනීම ඇත්තෙන්ම වැදගත් වේ. මෙම ද්‍රව්‍යය එහි ස්වයං-විෂබීජ නාශක හැකියාව සඳහා ප්‍රසිද්ධ බැවින් පිත්තල වලින් සාදන ලද ඒවා ආරක්ෂිතම ලෙස සැලකේ. එය වචනාර්ථයෙන් බැක්ටීරියා සහ වෛරස් විනාශ කරයි. ඊට පටහැනිව, මල නොබැඳෙන වානේ සහ ප්ලාස්ටික් බැක්ටීරියා සඳහා හොඳම නිවහන ලෙස සැලකේ.

  1. අව්ව සහිත දිනක ජනෙල් සේදීම.

අව්ව සහිත දිනයක ඔබේ ජනෙල් සේදීම එතරම් හොඳ අදහසක් නොවිය හැකිය. අඳුරු සහ වළාකුළු පිරි දවසක් දක්වා මෙම කාර්යය කල් දැමීම වඩා හොඳය. ඔබේ මෝටර් රථය සේදීම සේම, මෙම කාර්යය අවුල් ජාලයක් බවට පත් වනු ඇත, මන්ද හිරු රශ්මියෙන් ජනේල ඉක්මනින් වියළී ගොස් පැල්ලම් ඇති කරයි, එබැවින් ඔබේ වෙහෙස මහන්සි වී වැඩ කිරීම කාණු බැස යයි.

  1. වැසිකිලි කඩදාසි රෝල් “ඕවර්” වෙනුවට “යටින්” තැබීම.

නිවැරදි වැසිකිලි කඩදාසි ස්ථානගත කිරීම පිළිබඳ ප්‍රශ්නය බොහෝ කාලයක් තිස්සේ මිනිසුන් විවාද කරමින් සිටින අතර “ඉහළ හෝ යට” යන සාකච්ඡාව පුරාවෘත්තයක් දක්වා වර්ධනය වී තිබේ. සමීක්‍ෂණවලින් පෙන්නුම් කරන්නේ “අඩි” ස්ථානයේ පංකා සංඛ්‍යාව “අඩි” වලට වඩා වැඩි බවයි, වැසිකිලි කඩදාසි රෝලයේ නව නිපැයුම්කරු පවා සෑම විටම යෝජනා කර ඇත්තේ කඩදාසි රෝල් එක යට නොව රෝල් එක උඩින් යන ලෙස තැබීමයි. මෙය පිටුපස ඇති තර්කය නම්, ඔබ නාන කාමරයේ සිටින විට සහ වැසිකිලි කඩදාසි අවසන් වූ විට, ඔබ ඔබේ පිටුපස පිසදැමීමට භාවිතා කරන අතින් අවට ප්‍රදේශය අඩුවෙන් ස්පර්ශ කර බලපෑම් කිරීමයි. එසේම, කඩදාසි ම වැසිකිළි බැක්ටීරියා සඳහා අභිජනන භූමියක් වන බිත්ති සමඟ සම්බන්ධ නොවේ.

  1. ඔබේ නිවස තුළ ඔබේ සපත්තු ඉවත් කිරීම.

නිවසකට ඇතුළු වීමට පෙර ඔබේ සපත්තු ගලවා ගැනීම බොහෝ සංස්කෘතීන්වල සිරිතකි. ජපානයේ, වැසිකිළිය සඳහා වෙනම සෙරෙප්පු පවා ඇති අතර, ඔවුන් වැසිකිළිය භාවිතා කිරීමෙන් පසු ඉවත් කරති. ඔබ ඔබේ නිවසට ඇතුළු වීමට පෙර ඔබේ එළිමහන් සපත්තු ඉවත් කිරීමේ සම්ප්‍රදායේ සනීපාරක්ෂක පසුබිම සරල ය: ඔබ ඔබේ නිවස තුළ ඇති බිම් සහ පාපිසි මත අපිරිසිදු හා මඩ නිරීක්ෂණය නොකරන්න. එසේම, ඔබේ සපත්තුවේ යටිපතුල් බෝවන බැක්ටීරියා සඳහා පරිපූර්ණ නිවහනක් වන අතර, ඔබ ඔබේ නිවසට ඇතුළු වීමට පෙර ඔබේ සපත්තු ගලවා ගැනීමෙන්, ඔබ සහ ඔබේ පවුලේ සාමාජිකයන් විවිධ රෝගවලට ගොදුරු වීම වළක්වයි.

  1. ඔබ රික්ත කිරීමෙන් පසු දූවිලි දැමීම.

අපගෙන් සමහරෙකුට, රික්තයෙන් පසු දූවිලි පිස දැමීම දීප්තිමත් නිවසකට යන ගමනේ තාර්කික අවසාන ස්පර්ශයක් ලෙස පෙනේ. කෙසේ වෙතත්, රික්ත කිරීමට පෙර කාමරය දූවිලි කිරීම වඩා හොඳය, එවිට ඔබට පසුව පාවෙන සහ බිම වැටෙන අංශු රික්ත කළ හැකිය. එපමණක්ද නොව, දූවිලි දැමීම නිවැරදිව සිදු කළ යුතුය: ඉහළ මතුපිට සිට පහළට පහළට ගමන් කිරීම. මේ ආකාරයට කිරීමෙන්, ඔබ මුලින්ම දූවිලි විශාල කොටස ඉවත් කර පසුව වැකුම් ක්ලීනර් සමඟ එය ස්පර්ශ කිරීමට හැකි වනු ඇත.

  1. ඔබේ දොරකඩ වැරදි ස්ථානයේ තැබීම.

අපිරිසිදුකම අපගේ නිවස තුළට ඇතුළු වීමට පෙර අපගේ දොරකඩ අමතර බාධකයක් ලෙස සේවය කරයි. දොරකඩ පසු කරන විට, ඔබේ සපත්තු වලින් සැලකිය යුතු අපිරිසිදු ප්‍රමාණයක් එයට ගමන් කරයි. ඔබ සෘජුකෝණාස්‍රාකාර උළුවස්සක් පළලින් නොව දිගට තැබුවහොත්, දොරටුව වෙත ළඟා වීමට ඔබට එය මත තවත් පියවරක් ගත යුතු අතර, දොරකඩ මත වැඩිපුර කුණු රැඳෙනු ඇත.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you