free page hit counter
කියවන්නඔබ නිවසේ නැති වෙලාවට ඔබේ පැලවලට වතුර දැමීමට හොඳ...

ඔබ නිවසේ නැති වෙලාවට ඔබේ පැලවලට වතුර දැමීමට හොඳ ක්‍රම 5ක්.

-

- Advertisment -spot_img

ගෘහස්ථ ශාක අපගේ නිවෙස්වල ක්ෂුද්‍ර ක්ලයිමයට ඇදහිය නොහැකි බලපෑමක් ඇති කරන බව දන්නා කරුණකි. නිදසුනක් වශයෙන්, ඔවුන් වැඩි ඔක්සිජන් සපයයි, පිරිසිදු වායුගෝලය නිර්මාණය කරයි, සහ වාතයේ ආර්ද්රතාවය ස්ථාවර කරයි. ශාක සඳහා අපෙන් ස්ථිර රැකවරණයක් අවශ්‍ය වන අතර, අප නිවසේ නොමැති විට පවා එය කිරීමට අපට උපකාර කළ හැකි ක්‍රම කිහිපයක් තිබේ.

  1. ජලාපවහන සැකැස්මක් ලෙස පීරිසියක් භාවිතා කිරීම.

විශේෂ සැලකිල්ලක් අවශ්ය නොවන සරල ශාක සඳහා මෙය හොඳ විසඳුමක් විය හැකිය. ඔබට අවශ්‍ය වන්නේ ජලාපවහන බඳුනක් සහ පීරිසියක් පමණි. සුදුසු ප්රමාණයේ පීරිසියක් තෝරන්න – එය බඳුනට වඩා සමාන හෝ ටිකක් විශාල විය යුතුය. එය වතුරෙන් පුරවා ඔබේ ශාකය ඒ මත තබන්න. ශාකය ජලයට ළඟා විය හැකි පරිදි ජලාපවහන බඳුනක තබා ඇති බවට වග බලා ගන්න. කාලය: දින 2-3.

  1. වතුර බෝතලයක් සෑදීම.

දිනපතා වතුර දැමිය යුතු ශාක සඳහා මෙම ක්රමය විශිෂ්ට ලෙස ක්රියා කළ හැකිය. පහත සඳහන් දෑ සිදු කිරීම සඳහා ඔබට ඇලුමිනියම් පියනක් සහිත බෝතලයක් අවශ්ය වනු ඇත: නියපොත්තක් ගෙන තොප්පිය හරහා එය මිටියක් හරහා කුඩා සිදුරු 5 ක් සාදන්න. තොප්පිය මැද සිට එය ප්රවේශමෙන් කරන්න. බෝතලය වතුරෙන් පුරවන්න. ඔබේ ශාකයේ පසෙහි සිදුරක් හාරා බෝතලය තොප්පිය පහළට දමන්න. කාලය: දින 5 ක් පමණ.

  1. ඔබේ ශාකය සඳහා ස්නානය සූදානම් කිරීම.

ඔබේ ශාකය නාන කාමරයේ තැබීමට අවශ්‍ය වන බැවින් වැඩි හිරු එළියක් අවශ්‍ය නොවන සහ වැඩි ජල ප්‍රමාණයක් අවශ්‍ය වන ශාක සඳහා මෙය හොඳම වේ. එබැවින් මෙම පියවර අනුගමනය කරන්න: ඔබේ ශාකවලට අවශ්‍ය යැයි ඔබ සිතන තරම් ජලයෙන් ඔබේ නාන තටාකය පුරවන්න. ඔබේ ටබ් එක සීරීම් නොකිරීමට තුවායක් වතුර මත තබන්න. බඳුනට නිසි ජලාපවහනය ඇති බවට වග බලා ගන්න, බඳුනේ පැල තබන්න. කාලය: සති 1 යි.

  1. නූල් බිංදු පද්ධතියක් සෑදීම.

මෙම විසඳුම දිගු කාලයක් සඳහා හොඳයි. ඔබට ශාක කිහිපයකට වතුර දැමීමට පවා එය භාවිතා කළ හැකිය. ඔබ කළ යුත්තේ: කපු කඹයක් ලබා ගන්න – එය කපු බවට වග බලා ගන්න, මන්ද මෙය පස තුලට ජලය මාරු කිරීම සඳහා වඩාත්ම අවශෝෂක ද්රව්යය වේ. කඹයේ එක් කෙළවරක් පසෙහි සහ දෙවන එක වතුර වීදුරුවක තබන්න. ශාකයට වතුර දමන්න, භාජනය වතුරෙන් පුරවන්න. කාලය: සති 1-3.

  1. ප්ලාස්ටික් බෑග් හරිතාගාරයක් සෑදීම.

මෙම ක්‍රමය ඉතා පහසු එකක් වන අතර ඇත්ත වශයෙන්ම දිගුකාලීන විසඳුමක් විය හැකිය. සෑම දෙයක්ම නිවැරදිව කිරීමට මෙම පියවර ප්රවේශමෙන් අනුගමනය කරන්න: හරිතාගාර සඳහා පදනම සාදන්න: බඳුනේ සෑම කොනකටම ලී කූරු 4 ක් දමන්න. ඔබේ ශාකයට සුපුරුදු පරිදි වතුර දමන්න, වැඩි නොවේ. එය උනුසුම් වීම වළක්වා ගැනීම සඳහා සෘජු හිරු එළියෙන් එය ඉවත් කිරීමට වග බලා ගන්න. ඔබේ ශාකය ප්ලාස්ටික් බෑගයක ඔතා. කොළ මල්ලට ස්පර්ශ නොවන පරිදි බෑගය ප්රමාණවත් තරම් විශාල විය යුතුය. කාලය: මාස 6-8.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you