free page hit counter
කියවන්නඅපි නොදැනුවත්වම අපේ මුළුතැන්ගෙයි විනාශ කරන ක්‍රම 7ක්.

අපි නොදැනුවත්වම අපේ මුළුතැන්ගෙයි විනාශ කරන ක්‍රම 7ක්.

-

- Advertisment -spot_img

ඔබේ මුළුතැන්ගෙයෙහි සිදුවෙමින් පවතින නිමක් නැති ක්‍රියාව සහ නිර්මාණය ඔබ ක්‍රියාවලියේදී කිසියම් වැරැද්දක් කරන්නේ දැයි දැන ගැනීම දුෂ්කර කරයි. එය ඉවුම් පිහුම්, පිරිසිදු කිරීම හෝ ගබඩා කිරීම ගැන වේවා, සෑම කුඩා විස්තරයක්ම ස්ථානය අලුත් ලෙස හොඳ ලෙස තබා ගැනීමට ඉතා වැදගත් වේ. නිදසුනක් වශයෙන්, කඩදාසි තුවායක් පවා හානි කළ හැකිය.

  1. සෑම මතුපිටක්ම පිසදැමීමට කඩදාසි තුවා භාවිතා කිරීම.

සෑම මතුපිටක්ම පිසදැමීමට කඩදාසි තුවා සුදුසු නොවන බව පෙනේ, උදාහරණයක් ලෙස වීදුරු හෝ වාර්නිෂ් කළ ලී මුළුතැන්ගෙයි කවුන්ටර සහ මේස. කඩදාසි තුවා උල්ෙල්ඛ විය හැක, එබැවින් මෙම සියුම් පෘෂ්ඨයන් මත සීරීම් ඇති වීමේ අවදානමක් ඇත. ඒ වෙනුවට, ඔබට කිසිවක් හානි නොවන මෘදු රෙදි භාවිතා කළ හැකිය.

  1. ඔබ ඔබේ පිහි ගබඩා කරන ආකාරය නොසලකා හැරීම.

අපි බොහෝ දෙනෙක් කරන පොදු වැරැද්දක් නම්, පිහි සියල්ලම එකම ලාච්චුවක තැබීමයි. ලාච්චුව නැවත නැවතත් විවෘත කර වසා ඇති බැවින් ඔවුන්ගේ තල නිරන්තරයෙන් එකිනෙකා සමඟ ගැටීමෙන් ආරක්ෂා නොවේ. එය ඔවුන්ගේ මුල් හානියට තුඩු දෙනු ඇත. ඒ වෙනුවට, ඔබේ පිහි පිහි කුට්ටියක ගබඩා කිරීම හෝ ඒවාට සිදුවන හානිය වළක්වා ගත හැකි දෙයකින් සෑම තලයක්ම ආවරණය කිරීම සලකා බැලිය හැකිය.

  1. සෑම දෙයක්ම පිරිසිදු කිරීමට විනාකිරි භාවිතා කිරීම.

ඔබ කළුගල් සහ කිරිගරුඬ කවුන්ටර, ගල් බිම් ටයිල්, ලෝහ මතුපිට හෝ විනාකිරි සමඟ දැවමය බිම් වැනි දෑ අතුල්ලමින් වැළකී සිටිය යුතුය. මෙම ද්‍රවය ඉතා ආම්ලික වන අතර සාමාන්‍ය ප්‍රමාණයට වඩා වේගයෙන් මෙම මතුපිට දිරාපත් වේ. මේ අතර, ඔබේ මයික්‍රෝවේව්, පිඟන් සෝදන යන්ත්‍රය, ශීතකරණය, සින්ක් සහ කරාම පිරිසිදු කිරීම ආරක්ෂිතයි.

  1. බ්ලෙන්ඩරයේ උණුසුම් නිෂ්පාදන මිශ්ර කිරීම.

සංවෘත පියනක් සහිත බ්ලෙන්ඩර් කෝප්පයක උණුසුම් දියර හෝ ආහාර අනතුරුදායක විය හැක. ද්‍රවයට ප්‍රසාරණය විය හැකි අතර නිෂ්පාදනවල උණුසුම වාෂ්ප නිර්මාණය කරයි, කෝප්පය තුළ විශාල පීඩනයක් ඇති කරයි. එක් අවස්ථාවක, ඔබේ මුළුතැන් ගෙය පුරාම සෑම දෙයක්ම පුපුරා යා හැකි අතර, එය කුස්සියට පමණක් නොව, ඔබටත් පිළිස්සුම් ඇති කරයි.

  1. මස් පිසීමට පෙර එය සේදීම.

මෙය ඔබේ සෞඛ්‍යයට සෘජුවම බලපායි. ඔබේ මස් හොඳින් සේදීමෙන් එය මත ඇති බැක්ටීරියා විනාශ නොවේ. ඒ වෙනුවට, ඔබ එය සෝදා ඉවත් කර වෙනත් තැනක පැතිරීම ප්රවර්ධනය කරනු ඇත. උදාහරණයක් ලෙස, ඔබේ බේසම, කවුන්ටර, මේස, ආදිය. මෙය ඔබට අසනීප වීමේ අවදානම වැඩි කරයි. ඔබේ පෑන් හෝ උඳුනෙන් ලැබෙන තාපය ඕනෑම බැක්ටීරියාවක් ඉවත් කිරීමට ප්‍රමාණවත් වේ.

  1. නොඇලෙන පෑන් එකක ඇතැම් ආහාර වර්ග පිසීම.

තක්කාලි හෝ පැඟිරි වැනි ආහාර නොඇලෙන බඳුන්වල පිළියෙළ කිරීමෙන් වැළකී සිටීම වඩා හොඳය. හේතුව ඒවා අධික ආම්ලික වන අතර පෑන් මතුපිටට සම්බන්ධ වූ විට ඒවාට හානි වේ. අවසානයේදී, ඔවුන් ඔබේ නොඇලෙන පෑන් ඉක්මනින් ගෙවී යයි. ඒ වෙනුවට ඔබට වෙනත් පෑන් හෝ සුදුසු බඳුනක් භාවිතා කළ හැකිය.

  1. වීදුරු කැපුම් පුවරු භාවිතා කිරීම.

මෙම කැපුම් පුවරුවේ මතුපිට කෙතරම් ඝන සහ බරද යත්, පිහියකින් පහර දුන් විට, එය ඉක්මනින් අඳුරු වේ. ඔබ සැමවිටම ඔබේ පිහි වලට වඩා මෘදු දෙයක් තෝරා ගත යුතුය. වෙළඳපොලේ විවිධ විකල්ප තිබේ. නිදසුනක් ලෙස, හොඳ ලී කැපුම් පුවරුවක් හෝ ප්ලාස්ටික් පවා ඔබේ මෙවලම් දිගු කල් පවතිනු ඇත.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you