free page hit counter
කියවන්නඔබේ නාන කාමරය විශිෂ්ට සුවඳින් තබා ගැනීමට ක්‍රම 8ක්...

ඔබේ නාන කාමරය විශිෂ්ට සුවඳින් තබා ගැනීමට ක්‍රම 8ක් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

අපගේ නිවෙස් නොකැළැල්ව තබා ගැනීම අතිශයින් වැදගත් නමුත් දුෂ්කර කාර්යයකි. ඒ සඳහා නිරන්තර උත්සාහයක් අවශ්‍ය වන අතර, ඔබ අවසානයේ ඔබ අවසන් යැයි සිතන විට, යම් අමුතු ස්ථානයක් හෝ සුවඳක් දිස්වේ. නාන කාමරය සාමාන්‍යයෙන් කිසිවෙකුට පිරිසිදු කිරීමට අවශ්‍ය නොවන ස්ථානයකි, කෙසේ වෙතත්, එය ඇත්ත වශයෙන්ම පහසුම එකක් විය හැකිය – ඔබ යම් හැක් භාවිතා කරන්නේ නම්, එනම්. ඇත්ත වශයෙන්ම, එය නැවත පිරිසිදු කිරීමට සිදු වීම ගැන කිසිවකු කිසිදා මැසිවිලි නඟන්නේ නැති ප්රසන්න හා විශිෂ්ට සුවඳක් සහිත කාමරයක් බවට පත් විය හැකිය.

  1. ඔබේ තුවා වියළිව තබා ගන්න.

තුවා තවමත් තෙත් වූ විට නිවසේ ඕනෑම කාමරයක ගබඩා කිරීම නරක අදහසකි. නමුත් ඔබ නාන කාමරය තුළ එය කරන්නේ නම්, එය ඉතා තෙතමනය සහිත කාමරයක් ලෙස විශේෂයෙන් නරක ය. තුවා භාවිතයෙන් පසු ඒවා අව්වේ වියළා ගැනීමට උපදෙස් දෙනු ලැබේ. එවිට ඔබට ඒවා ටිකක් වියළී ගිය විට නැවත නාන කාමරයේ එල්ලා තැබිය හැකිය, නමුත් ඔබ ඒවා වඩාත් වියලි තැනක තබා ගන්නේ නම් වඩා හොඳය. ඊට අමතරව, ඒවා නිතර සේදීම සහ ඒවා ගබඩා කිරීමේදී ඒවා නැමීම වෙනුවට එල්ලා තැබීම ද ඉතා වැදගත් වේ.

  1. ලෙමන් වල ආම්ලික බලයෙන් ප්‍රයෝජන ගන්න.

පිරිසිදු කිරීම සහ නරක සුවඳ ඉවත් කිරීම සම්බන්ධයෙන් ලෙමන් ඔබේ හොඳම මිතුරන්ගෙන් එකකි. ප්‍රසන්න සුවඳක් ඉතිරි කිරීම සහ නරක ගන්ධයන් උදාසීන කිරීමට අමතරව, එය ප්‍රබල ස්වාභාවික පිරිසිදුකාරකයකි. මෙම ගුණාංග පැමිණෙන්නේ එහි අඩංගු සිට්රික් අම්ලය ඉහළ මට්ටමකිනි. ඉතා මැනවින්, ඔබ ලෙමන් භාවිතා කළ යුතු ආකාරය වන්නේ ඔබේ එදිනෙදා ගෘහස්ත ඩිටර්ජන්ට් සමඟ දේවල් පිරිසිදු කිරීමෙන් පසු එය ඔබේ නාන කාමරය පුරා අතුල්ලීමයි. මේ ආකාරයෙන්, එහි බලපෑම පෘෂ්ඨයන් මත දිගු කාලයක් පවතිනු ඇති අතර එය කාර්යය ඉටු කරනු ඇත.

  1. තෙල්වලින් ඇරෝමැටික කරන්න.

ඇරෝමැටික තෙල් ඔබේ නිවසේ සුවඳ විලවුන් කිරීම සහ නරක ගන්ධයන් වළක්වා ගැනීමේදී විශිෂ්ට මිත්‍රශීලී වේ. පැහැදිලිවම, මේවා ඔබේ නාන කාමරයටද අදාළ වේ. මෙම විශේෂිත කාමරය තුළ ඇරෝමැටික තෙල් භාවිතා කිරීමේ යතුර වන්නේ ළදරු තෙල් – හෝ ඔබ කැමති වෙනත් අත්යවශ්ය තෙල් – කපු බෝලයක් පොඟවා ගැනීම සහ උපායශීලීව නාන කාමරය වටා තැබීමයි. උදාහරණයක් ලෙස, ඔබට ලයිනර් එකක් දැමීමට පෙර අපද්‍රව්‍ය කූඩය තුළට එකක් තැබිය හැකිය, එවිට ඔබ එය විවෘත කරන සෑම අවස්ථාවකම මුළු කාමරයම හොඳ සුවඳකින් පිරී යයි. තවත් හොඳ ස්ථානයක් වන්නේ ඔබ ඔබේ දත් බුරුසුව තබා ඇති වැසිකිළි කඩදාසි රෝල් හෝ මග් හෝ වීදුරුවයි.

  1. ජලය සහ මෘදුකාරකය ඒකාබද්ධ කරන්න.

මෙන්න ඔබේ තුවා සෑම විටම හොඳ සුවඳක් ඇති බව සහතික කිරීමට තවත් හොඳ හැක් එකක්, විශේෂයෙන් ඔබ බොහෝ විට භාවිතා කරන (අත් තුවා සහ එවැනි). මෙම තුවා නිරන්තරයෙන් ඔබේ සමෙන් නරක සුවඳ සහ බැක්ටීරියා වලට නිරාවරණය වන බැවින්, ඔබට ඒවා මත ජලය සහ රෙදි මෘදුකාරක මිශ්‍රණයක් ඉසිය හැක. ජලය, ෙබ්කිං සෝඩා සහ රෙදි මෘදුකාරක මිශ්‍රණයක් DIY කාමර නැවුම්කාරකයක් ලෙසද භාවිතා කළ හැකිය.

  1. ෙබ්කිං සෝඩා මත රඳා සිටින්න.

අපට සැමවිටම විශ්වාසය තැබිය හැකි තවත් ගෘහස්ථ පිරිසිදු කිරීමේ නිෂ්පාදනයක් වන්නේ ෙබ්කිං සෝඩා ය. පිළිකුල් සහගත හා දැඩි ගන්ධයන් පවා ඉවත් කිරීම සඳහා ෙබ්කිං සෝඩා දැනටමත් ප්රසිද්ධය. ඉතා මැනවින්, ඔබ එය උතුරන වතුර සමඟ ඒකාබද්ධ කිරීමෙන් ඔබේ පිරිසිදු කිරීමේ පුරුද්දෙහි භාවිතා කළ යුතුය. එවිට ඔබට පිරිසිදු කිරීමට අවශ්ය මතුපිටට වත් කිරීමෙන් ප්රතිඵලයක් ලෙස මිශ්රණය භාවිතා කළ හැකිය. එය ඉවත් කිරීමට පෙර ටික වේලාවක් සිටීමට ඉඩ දෙන්න. ඔබට එය දිගු ගමනක් යාමට අවශ්‍ය නම්, ඔබට මෙම ක්‍රමය 2 වන ස්ථානයේ සිට පිරිසිදු කිරීමේ යෝජනා සමඟ ඒකාබද්ධ කළ හැකිය.

  1. ඔබේ වැසිකිළි බුරුසුව සඳහා සුවඳ විලවුන් සාදන්න.

බොහෝ අය විශ්වාස කරන දේ තිබියදීත්, වැසිකිළි බුරුසුව සදාකාලිකව නරක හා දුගඳක් ලෙස දඬුවම් නොකෙරේ. ඊට පටහැනිව, එය ඇත්තෙන්ම ඔබේ නාන කාමරය ප්රසන්න සුවඳ කිරීමට විශිෂ්ට ක්රමයක් බවට පත් විය හැක. ඇත්ත වශයෙන්ම, හෝටල් හිමියන් භාවිතා කරන ඉහළම රහසිගත හා වඩාත්ම ඵලදායී හැක් එකක් වන්නේ ඔවුන්ගේ වැසිකිළි බුරුසු සුවඳ කිරීමයි. ඔව්, ඔබ එය කියෙව්වා හරි, ඔවුන් වැසිකිලි බුරුසුව සුවඳයි. ඔබේ පිරිසිදු කිරීමේ සැසිය අවසන් වූ පසු, බුරුසුවට අත්යවශ්ය තෙල් බින්දු කිහිපයක් එකතු කිරීම රෙකමදාරු කරනු ලැබේ, එවිට එය ටිකෙන් ටික වාෂ්ප වී, ප්රසන්න සුවඳක් ඉතිරි වේ.

  1. නානකාමරයේ ඇරෝමැටික සබන් තබන්න.

නානකාමරයේ සුවඳ ගැන සිතන විට සැලකිල්ලට ගත යුතු ඉතා වැදගත් කරුණක් වන්නේ ඔබ භාවිතා කරන සබන් තෝරා ගැනීමයි. ඔබේ මනාපයන් මත පදනම්ව, ඔබ සුවඳ නැති සබන් හෝ විවිධ සුවඳ සබන් සංයෝගයක් භාවිතා කිරීමට තෝරා ගත හැකිය. ඕනෑම අවස්ථාවක, පැහැදිලිව පෙනෙන දෙය නම්, ඔවුන් ලබා දෙන සුවඳ සාමාන්යයෙන් කාමරයේ සුවඳ බලපානු ඇත. ඔබට ලබා ගැනීමට අවශ්‍ය වන්නේ ප්‍රසන්න සුවඳක් සහිත අවකාශයක් නම්, සුවඳ සබන් තෝරන්න, විශේෂයෙන් ඒවා සින්ක් මත මෙන් නිරාවරණය වීමට යන්නේ නම්.

  1. වැසිකිළි ටැංකියට ඩිටර්ජන්ට් එකතු කරන්න.

වැසිකිළිය හරහා ගලා යන ජලය නැවුම් කිරීමට ඇති සියලුම නිෂ්පාදන වලට අමතරව, එය අතිරේක ඇරෝමැටික කිරීමට ඔබට භාවිතා කළ හැකි කුඩා ඉඟියක් ද ඇත. ඔබ ෆ්ලෂ් කිරීමට හසුරුව එබූ පසු මුදා හරින ජලයට ඩිටර්ජන්ට් ස්වල්පයක් (ඇත්ත වශයෙන්ම ප්‍රසන්න සුවඳක් ඇති) එකතු කරන්න. එමගින් දිගු වේලාවක් වාතයේ රැඳී සිටින ප්රසන්න හා විචිත්රවත් සුවඳක් නිකුත් කරනු ඇත.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you