free page hit counter
කියවන්නඔබේ නිවස අවුල් කරන වැරදි ගෘහස්ථ සැලසුම් 7ක් මෙන්න.

ඔබේ නිවස අවුල් කරන වැරදි ගෘහස්ථ සැලසුම් 7ක් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

නිවසට යාමට පෙර හෝ අලුත්වැඩියා කිරීමට පෙර අපගේ නිවසේ පිරිසැලසුම සැලසුම් කරන අතරතුර, අපි බොහෝ විට එහි අනාගත සුවපහසුව සහ සුවපහසුව ගැන සිහින දකිමු. නමුත් අපගේ සියලු අදහස් ජීවමාන වන විට, සමහර තීරණ ඔවුන් සිතූ තරම් සිසිල් නොවූ බව අපට පෙනෙනු ඇත, දැන් අපගේ වටිනා වර්ග අඩි සියල්ලම භාවිතා කරන විට අපට අපහසුතාවයක් දැනේ. මේ සියල්ල සිදුවන්නේ යක්ෂයා විස්තර වල සිටින බැවිනි.

  1. මැනීමකින් තොරව උපකරණ තෝරා ගැනීම.

භාජන, භාජන, ආහාර සකසනය සහ මයික්‍රෝවේව් පවා කල්තියා මැනීමකින් තොරව මිලට ගැනීම, ඒවා ඔබේ මුළුතැන්ගෙයි අවකාශයට නොගැලපෙන අතර, කවුන්ටරයේ අහඹු ලෙස, සම්පූර්ණයෙන්ම මාර්ගයෙන් වාඩි වීමට හේතු වේ. විසඳුම සරලයි: කලින් උපකරණ තෝරන්න, සවිස්තරාත්මක මිනුම් කරන්න සහ උපකරණ විවෘත කරන ආකාරය ගැන අවධානය යොමු කරන්න, ඔබේ මුළුතැන්ගෙයි පිරිසැලසුම ඒවාට නවාතැන් ගත හැකි බවට වග බලා ගන්න.

  1. එක් ආලෝක ප්රභවයක් පමණක් තිබීම.

එය ප්‍රායෝගික විය හැකි නමුත්, එය මුළු කාමරයම දීප්තිමත් කිරීමට ප්‍රමාණවත් නොවේ, තවද එය ඔබේ වර්ග අඩි දෘශ්‍යමය වශයෙන් “සොරකම්” කරයි. විශේෂඥයින් පවසන පරිදි හොඳම විසඳුම වන්නේ ලයිට් ස්ථරයයි. ඔබේ ආලෝකය ඩිමර් මත තිබීමට වග බලා ගන්න සහ බිම් ලාම්පු සහ මේස ලාම්පු වැනි විවිධ උසින් විවිධ මූලාශ්‍රවලින් පැමිණේ. සෑම විටම මෘදු සුදු බල්බ තෝරන්න.

  1. ඔබගේ සියලුම ගෘහභාණ්ඩ එකම ස්ථානයෙන් මිලදී ගැනීම.

එය හරියට මන්නයා පැළඳ සිටින මුළු ඇඳුමම මිලදී ගැනීමක් වැනිය. එය හොඳ පෙනුමක් ඇත, නමුත් එය ඔබේ අවකාශය සම්පූර්ණයෙන්ම විනාශ කළ හැකිය. විශේෂඥයන් ක්රමයෙන් ගෘහ භාණ්ඩ හා අලංකරණය එකතු කිරීමට උපදෙස් දෙයි. අර්ථවත් වස්තූන් සෙමින් එකතු කරන කාමරයක් හෝ නිවසක් කාලයත් සමඟ වර්ධනය විය යුතුය. මෙය ඔබගේ නිවසට වඩාත් සංවිධානාත්මක පෙනුමක් ලබා දෙනු ඇත.

  1. මිල අඩු, කුඩා උච්චාරණ ගොඩක් මිලදී ගැනීම සහ අවකාශය අවුල් කිරීම.

මිනිසුන් විශාල සෝෆා එකක්, හැඩකාර හිස් පුවරුවක් හෝ විස්මිත කලා කෘතියක් වැනි විශාල අයිතමයකට ආයෝජනය නොකිරීමට කුඩා ගෘහ භාණ්ඩ කැබලි හෝ උපාංග බොහොමයක් මිලදී ගනී. අවසානයේදී, කුඩා දේවල් සඳහා වැය වන මුදල ඉතා විශාල වන අතර අවකාශය සුවපහසුවට වඩා අවුල් සහගත බවක් දැනේ. අභ්‍යන්තර මෝස්තර වෘත්තිකයන් බහු අරමුණු සඳහා සේවය කරන කෑලි මිලදී ගැනීම නිර්දේශ කරයි. ඔබේ නිදන කාමරයේ කුඩා මේසයක් රාත්‍රී නැවතුමක් ලෙසද භාවිතා කළ හැක. විසිත්ත කාමරයේ කැරකෙන පුටුවක් රූපවාහිනිය නැරඹීමට හෝ ජනේලයෙන් පිටත සුන්දර දසුනට හැරවිය හැකිය. අඩු නමුත් වඩා හොඳ කෑලි වසර ගණනාවක් ඔබට සේවය කරනු ඇත.

  1. ළමුන් සඳහා උස් ඇඳන් භාවිතා කිරීම.

ළමයින් සඳහා ඇඳන් වැඩිහිටියන්ගේ උදව් නොමැතිව දරුවෙකුට නැඟීමට සහ පිටතට යාමට හැකි වන පරිදි සකස් කළ යුතුය. එය හුදෙක් ආරක්ෂිත ගැටළුවක් පමණක් නොව, ඔවුන් වඩාත් ස්වාධීන කිරීමට සහ ඉක්මනින් දේවල් ඉගෙන ගැනීමට උපකාර කිරීම සඳහා ළමා කාමරයක් පිළියෙල කිරීමේ නිවැරදි මාර්ගය ද වේ.

  1. කුස්සියට උපකරණ ගෘහභාණ්ඩ වැරදි ලෙස ස්ථානගත කිරීම.

මෙය බොහෝ විට වේදනාකාරී ගැටළු වලින් එකකි: ඔබේ හිස මතුපිටට හෝ ඔබේ හිසට ඉහලින් තබා ඇති මුළුතැන්ගෙයි කැබිනට් මණ්ඩලයේ දොරට පහර දීම. මුළුතැන්ගෙයි කැබිනට් වල ගැඹුර සහ පළල වැරදි ලෙස මැනීම නිසා මෙය සිදු වන බව අභ්යන්තර නිර්මාණකරුවන් ප්රකාශ කරති. වැරදි වළක්වා ගැනීම සඳහා ඔබ භාවිතා කළ යුතු සමානුපාතිකයන් ඔබට පවසන විශේෂ කැල්කියුලේටරයක් ​​භාවිතා කිරීමට ඔවුන් උපදෙස් දෙයි.

  1. නුසුදුසු උසකින් යුත් මුළුතැන්ගෙයි ගෘහ භාණ්ඩ මතුපිට.

කුස්සියේ කවුන්ටර උස බොහෝ මිනිසුන් සඳහා බොහෝ විට ඉතා ඉහළ හෝ ඉතා අඩු වේ, පිසීමේදී උරහිස් සහ පිටුපස සහ බෙල්ලේ වේදනාවෙන් අවසන් වේ. මුළුතැන්ගෙයි කවුන්ටර ස්ථාපනය කිරීමට පෙර නිවැරදි උස මැනීමට විශේෂඥයින් උපදෙස් දෙයි. ඔබට දැනටමත් මෙම ගැටලුව තිබේ නම්, තාවකාලික විසඳුම් 2 ක් ඇත: කවුන්ටරය ඉතා අඩු නම්, කැපුම් පුවරු ගොඩගසා එය ඉතා ඉහළ නම් – ශක්තිමත් පුටුවක් මත නැගී සිටින්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you