free page hit counter
කියවන්නඔබේ සුවපහසුව කඩාකප්පල් කරන මුළුතැන්ගෙයි අයිතම 7ක්.

ඔබේ සුවපහසුව කඩාකප්පල් කරන මුළුතැන්ගෙයි අයිතම 7ක්.

-

- Advertisment -spot_img

අතීතයේදී, මුළුතැන්ගෙය යනු නිවසේ අනෙකුත් සියලුම කාමරවලින් වෙන් වූ ප්‍රයෝජනාත්මක ස්ථානයක් පමණි. මුළුතැන්ගෙයි, මිනිසුන් ආහාර පිසූ අතර, පසුව ඔවුන් තම කෑම කාමරවල හෝ නිදන කාමරවල ආහාර අනුභව කළහ. නමුත් දැන්, දේවල් වෙනස් ය: කුස්සියේදී, අපි අපේ කෑම උයනවා, අපි ඒවා කනවා, අපි අපේ පවුලේ අය සහ මිතුරන් සමඟ කතා කරනවා, අපි වැඩ කරනවා. එය හොඳින් සරසා ගැනීමට සුදුසු නිවසක ඉතා වැදගත් කාමරයකි.

  1. එළිමහනේ ආහාර.

ඔබට අර්තාපල් හෝ ළූණු ලබා ගැනීම සඳහා පහළම මාලය වෙත යාමට අවශ්‍ය නොවන විට එය ඇත්තෙන්ම පහසු ය, නමුත් ඒවා මුළුතැන්ගෙය මැද ගබඩා කිරීම හොඳ අදහසක් නොවේ. මේ ආකාරයෙන්, අපි එම ස්ථානය අවුල් සහගත පෙනුමක් ඇති කරන අතර ඇත්ත වශයෙන්ම අපි ආහාර නරක් විය හැක. අර්තාපල් කාමර උෂ්ණත්වයේ දී ඉතා වේගයෙන් නරක අතට හැරෙන අතර සෘජු හිරු එළිය යටතේ ඒවායේ හොඳ ගුණාංග නැති වී යයි. මිනිසුන්ට නොපෙනෙන ඕනෑම ආහාරයක් ගබඩා කිරීම වඩා හොඳය.

  1. “නිරුවත්” කවුළුව.

නිවැරදි තිර රෙදි ඕනෑම කාමරයක පෙනුම පරිවර්තනය කළ හැකි අතර මුළුතැන්ගෙයද ව්යතිරේකයක් නොවේ. නමුත් සාමාන්‍ය දිගු තිර හොඳ අදහසක් නොවේ – ඒවා සුවඳ අවශෝෂණය කර, අපිරිසිදු වන අතර භයානක පෙනුමක් ලබා දෙනු ඇත. කෑම කාමරයේ ඇති ඒවා භාවිතා කිරීම වඩා හොඳය, නමුත් ඔබ ආහාර සාදන ස්ථාන රෝම තිර හෝ අන්ධ සමඟ වඩා හොඳ පෙනුමක්. ඔවුන් පරිපූර්ණ පෙනුමක් ඇති අතර, ඒවා පිරිසිදු කිරීමට පහසු වන අතර, ඔවුන් කාර්යාලයක් මෙන් පෙනෙන්නේ නැත. කපු, ලිනන්, සිල්ක් හෝ තෙතමනය ඔරොත්තු නොදෙන සහ ඒවායේ වර්ණය පහසුවෙන් නැති කර ගත නොහැකි වෙනත් ද්රව්ය වලින් සාදන ලද ආකෘති මිලදී නොගන්න.

  1. Windowsill උද්යානය.

බොහෝ අය තම මුළුතැන්ගෙයි ලූනු සහ වෙනත් දේ වගා කරති. එහි කිසිදු වරදක් නැත, නමුත් බොහෝ අය ඒවා ප්ලාස්ටික් බහාලුම්වල තබා ඇති අතර එමඟින් එම ස්ථානය කිසිසේත් ලස්සන නොවේ. වඩා හොඳ පෙනුමක් ඇති ජලාශ මිලදී නොගන්නේ මන්ද? ඔබ පස සමග ලස්සන බඳුනක හෝ ජලය සහ ගල් කැට සහිත අලංකාර ජලාශයක ළූණු සිටුවිය හැකිය.

  1. විවිධ සහ පැරණි පෙනුමැති කැපුම් පුවරු.
  • කුස්සියේදී, ඔබ 2 කැපුම් පුවරු තිබිය යුතුය – මස් සඳහා සහ එළවළු සඳහා. ඔබ ඒවායේ යම් හානියක් දැකීමට පටන් ගත් වහාම ඒවා ප්රතිස්ථාපනය කිරීම රෙකමදාරු කරනු ලැබේ. එය සෞඛ්ය සම්පන්න පමණක් නොව, දත්, කැපුම් සහ අපිරිසිදුකම් සහිත පුවරු කැපීම කැත ලෙස පෙනෙන නිසා ආකර්ෂණීය වේ. ඇත්ත වශයෙන්ම ස්ථානය සුවපහසු කරන්නේ හොඳ තත්ත්වයේ ලී පුවරු ය. ඊටත් වඩා, ඔවුන් වීදුරු සහ ලෝහ වලින් සාදන ලද පුවරු වැනි ඔබේ පිහි නොකැඩෙන අතර ඒවා ජනප්‍රිය උණ බම්බු වලට වඩා කල් පවතින ඒවා වේ.

  1. මයික්‍රෝවේව් උදුනේ ඇති දේවල් ටොන් ගණනක්.

මෙම අවුල එම ස්ථානය නරක අතට හැරෙනවා පමණක් නොව, උපාංගයටම අහිතකර ලෙස බලපායි. මේ සියල්ල දොර වැසීම වැළැක්විය හැකි අතර වාතාශ්‍රය සිදුරු අවහිර කරයි, එයින් අදහස් කරන්නේ උඳුනේ වාතය නිසි ලෙස සංසරණය නොවන බවයි. ඔබ එහි දේවල් ගබඩා කිරීමට කැමති නම්, සාක්කු සහිත විශේෂ ආවරණයක් මිලදී ගන්න.

  1. පැරණි හෝ නොගැලපෙන සීනි සහ කුළුබඩු භාජන.

ලාබ තුවා ඔවුන්ගේ නූල් ගැලවී ගොස් සේදීමෙන් පසු ඒවා යකඩ කිරීමට නොහැකි තරමට ගරා වැටේ. හොඳ තත්ත්වයේ රෙදි, ඉතා මැනවින්, කපු හෝ මයික්‍රෝ ෆයිබර් තෝරන්න. වර්ණය ඔබට අවශ්‍ය ඕනෑම දෙයක් විය හැකිය – සම්භාව්‍ය සුදු සිට ප්‍රතිවිරුද්ධ ජ්‍යාමිතික මුද්‍රණ දක්වා. කුස්සියේ සමස්ත අභ්යන්තර සැලැස්ම තුළ තුවාය පෙනෙන්නේ කෙසේද යන්න වැදගත් වේ.

  1. පිඟන් සබන්.

බෝතල්ම හොඳයි, නමුත් කුස්සියට සුවපහසු පෙනුමක් ඇති කිරීමට ඔවුන් දායක නොවේ. ඔබට සාමාන්‍ය බෝතල්වලට වඩා හොඳ පෙනුමක් ඇති විශේෂ බෝතල් මිලදී ගත හැකිය. එසේම, ඔබට පිඟන් සබන් කිසිවෙකුට නොපෙනෙන සේ බේසම යට සැඟවිය හැක.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you