free page hit counter
කියවන්නඔබ ඔබේ නානකාමරයේ ගබඩා නොකළ යුතු දේවල් 6ක්.

ඔබ ඔබේ නානකාමරයේ ගබඩා නොකළ යුතු දේවල් 6ක්.

-

- Advertisment -spot_img

අපි සෑම දිනකම නාන කාමරයේ විනාඩි 30 ක් පමණ ගත කරමු. නමුත් අපගේ පෙනුම සහ අපගේ හොඳම හැඟීම සහතික කිරීම සඳහා අපි බොහෝ පුද්ගලික සත්කාර අයිතම භාවිතා කරන පමණින් මේ දේවල් නාන කාමරයේ ගබඩා කළ යුතු යැයි අදහස් නොවේ. ඇත්ත වශයෙන්ම, ඔවුන්ගෙන් බොහෝ දෙනෙක් එහි අයිති නැති අතර, සමහරක් තෙත් සහ උණුසුම් පරිසරයක තබා ඇත්නම් අපගේ සෞඛ්යයට සහ අපගේ පෙනුමට පවා බලපෑම් කළ හැකිය.

  1. බාර් සබන්.

ඔබේ සබන් ඔබේ ස්නානයේ සෘජු ප්‍රවාහය අසල තබා ගැනීමෙන් එහි ආයු කාලය කෙටි කළ හැකිය. ජලය ඔබේ බාර් සබන් බිඳ දමනු ඇත, සහ අවශේෂ ඔබේ ස්නානය තුළ ගොඩනගනු ඇත. ඔබේ සබන් ගබඩා කිරීමට ඇති හොඳම ක්‍රමය නම් ස්නානයෙන් පිටත වියළීමට ඉඩ සලසන සිදුරු සහිත සබන් පිඟානක් මත තබා ගැනීමයි.

  1. මේකප් බුරුසු.

ඔබේ බුරුසු නිතිපතා පිරිසිදු කිරීම සහ බැක්ටීරියා වර්ධනය වීම වළක්වා ගැනීම සඳහා ඒවා නිසි ලෙස වියළීම වැදගත් වේ. නමුත් ඔබ ඔබේ බුරුසු සෝදා අවසන් වූ පසු, ඒවා වියළි ස්ථානයක ගබඩා කිරීම වඩා හොඳය, කෝප්පයක බුරුසුවක් පැත්තක සිටගෙන. නානකාමරයේ උණුසුම් හා තෙතමනය සහිත වාතය පුස් සහ බැක්ටීරියා ඔවුන් මත පැතිරීමට දිරිගන්වයි. ඔබේ දත් බුරුසුව මෙන්, ඔවුන් විෂබීජ අහුලා ගන්නා අතර ඔබ පසුව ඔබේ සමට අදාළ වේ.

  1. සුවඳ විලවුන්.

ඔබේ සුවඳ විලවුන් නාන කාමරයක ගබඩා කිරීමෙන් ඒවායේ අණුක ව්‍යුහය විනාශ වී ඒවා ඇඹුල් වීමට හේතු වේ. ඔබේ ප්‍රියතම සුවඳ විලවුන් වැඩි කාලයක් නැවුම්ව තබා ගැනීමට, එය ගබඩා කිරීමට නාන කාමරයෙන් පිටත අල්මාරියක් හෝ අල්මාරියක් සොයන්න.

  1. තුවා.

ඔබ භාවිතා කළ, තෙත් තුවා නානකාමරයේ තබා ගැනීම ගොරෝසු බව සඳහා වට්ටෝරුවක් විය හැකිය. උණුසුම සහ ආර්ද්‍රතාවය මගින් නානකාමර බැක්ටීරියා සඳහා පරිපූර්ණ අභිජනන භූමියක් බවට පත් කරයි, සහ තුවා මගින් විෂබීජ ලබා ගන්නා අතර එය අප පසුව අපගේ සමට මාරු කරනු ඇත. ඉතා මැනවින්, ඔබ භාවිතා 3 කට පසු ඔබේ තුවා සෝදා නැවත භාවිතා කිරීමට පෙර ඒවා සම්පූර්ණයෙන්ම වියළීමට ඉඩ දිය යුතුය.

  1. රේසර්.

ස්නාන වාෂ්ප සහ ආර්ද්‍රතාවය ගොඩ නැගීම තල මලකඩ විය හැකි අතර එමඟින් ඔබේ සමට හානි විය හැක. ඔබ එය භාවිතා කිරීමෙන් පසු එය නිසි ලෙස පිරිසිදු කර වියළා ගත්තද, තෙතමනය සහිත නානකාමර පරිසරයක එය ගබඩා කිරීම ඔබේ රේසරයේ ආයු කාලය කෙටි කරයි.

  1. මුහුණු කීම්.

ඔබේ සමේ ආලේපනය තදින් වසා හෝ මුද්‍රා තබා නොමැති විට, නානකාමරයේ ඇති තෙත් වාතය කෝපයක් හෝ කුරුලෑ ඇති කරන බැක්ටීරියා වර්ධනය වීමට දිරිගන්වයි. ඔබ උණුසුම් ස්නානය කරන සෑම අවස්ථාවකම, තාපය අමුද්රව්ය වෙන් කිරීමට හේතු විය හැක. ඔබේ සම ආරක්ෂණ නිෂ්පාදන ගබඩා කිරීමට සුදුසුම ස්ථානය නාන කාමරයෙන් හෝ ශීතකරණයෙන් පිටත වියළි ලාච්චුවකි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you