free page hit counter
කියවන්නපිරිසිදු කිරීමේදී භාවිතා නොකිරීමට වඩා හොඳ දේවල් 7 ක්.

පිරිසිදු කිරීමේදී භාවිතා නොකිරීමට වඩා හොඳ දේවල් 7 ක්.

-

- Advertisment -spot_img

ඔබ ඒවා නිවසේ තිබේදැයි බැලීමට පරීක්ෂා කරන්න. පිරිසිදු කිරීම වඩාත්ම ප්රසන්න දෙයක් නොවන අතර එය බොහෝ මිනිසුන් ආතතියට පත් කරයි. ඊයේ ඔබ ගෘහ භාණ්ඩ පිරිසිදු කළ අතර අද එය දැනටමත් දූවිලි වලින් වැසී ඇත. ඔබ කාපට් පිරිසිදු කර ඇති අතර එය දැනටමත් අපිරිසිදු ය. එසේත් නැතිනම් ඔබ වැසිකිළිය සඳහා විශේෂ කැට පවා මිල දී ගෙන ඇති අතර එය අවසන් වේ!

  1. වැසිකිලි ටැංකි පිරිසිදු කරන්නන්.

වැසිකිළියට සම්බන්ධ කළ යුතු මෙම සනීපාරක්ෂක කුට්ටි හානිකර නොවන බව පෙනේ. ඒවා සාමාන්‍යයෙන් ඉතා සැහැල්ලු බැවින්, ඒවා බොහෝ විට ජලය සමඟ එකට ගලා යයි. ඔවුන් පයිප්පවල සිරවී ඒවා වැසී යාමෙන් වැසිකිළියේ සියලුම අන්තර්ගතයන් වෙනත් පැත්තකට යාමට හේතු විය හැක. වැසිකිළි ටැංකි සඳහා කැට ද භයානක ය: ඒවායින් බොහොමයක් වැසිකිළියේ රබර් කොටස් විනාශ කර ලෝහ කොටස් විඛාදනයට ලක් කළ හැකි බ්ලීච් අඩංගු වේ.

  1. මැජික් මකන.

මෑතකදී, “මැජික් මකන්නන්” වෙළඳපොලේ විකාශනය විය. නමුත් ගැටලුව වන්නේ ස්පොන්ජ් වල මෙලමයින් පෙන වැලි කඩදාසි වැනි වැඩ වලින් සාදා තිබීමයි. ඔව්, එය සමහර නරක ලප ඉවත් කළ හැකි නමුත් ඒ සමඟම, එය සියලු වර්ගවල මතුපිට සීරීමට ලක් කරයි. ඔබ මෙම ස්පොන්ජ් භාවිතා නොකළ යුතු මතුපිට ලැයිස්තුවක් මෙන්න: නොඇලෙන කෑම ගල් කවුන්ටර මල නොකන වානේ කාර් මතුපිට වීදුරු සහ දිලිසෙන මතුපිට (ඒවා අඳුරු වනු ඇත).

  1. ඔප දැමීම.

බොහෝ විට, නවීන ගෘහ භාණ්ඩ ඔප දැමීම අවශ්ය නොවේ, මන්ද එය දැනටමත් විශේෂ මතුපිටක් ඇත. ඔබ ඔබේ ඇඳුම් ආයිත්තම් කට්ටලය හෝ මේසය මත පොලිෂ් භාවිතා කරන්නේ නම්, ඔබ දූවිලි එකතු කරන ඇලෙන සුළු ස්ථරයක් පමණක් නිර්මාණය කරයි. ඔබ ඇත්තටම කළ යුත්තේ නිතිපතා පිරිසිදු කිරීමයි.

  1. බ්ලීච්.

බොහෝ අය සිතන්නේ බ්ලීච් යනු විඛාදන සහ අච්චු ඇතුළු සියලු වර්ගවල ලප වලට එරෙහිව භාවිතා කළ හැකි විශ්වීය නිෂ්පාදනයක් බවයි. නමුත් මෙය සත්ය නොවේ. බ්ලීච් විඛාදන ක්‍රියාවලිය ආරම්භ කරමින් මතුපිට ඔක්සිකරණය කරයි. ඉතින්, ඔබ බ්ලීච් භාවිතා කිරීමෙන් පසු, ඔබට තවත් මලකඩ පමණක් ඇති වේ. සහ අච්චුව – බ්ලීච් පමණක් අච්චුවේ වර්ණය මැකී යයි, නමුත් එය ඉවත් නොකරයි. ඊට අමතරව, බ්ලීච් ඇත්තෙන්ම විෂ සහිතයි. අධ්යයනවලට අනුව, බොහෝ විට බ්ලීච් භාවිතා කරන පවුල්වල, දරුවන් බොහෝ විට ආසාදනවලින් අසනීප වේ.

  1. විනාකිරි.

විනාකිරි ග්‍රීස් සහ ඛනිජ අවසාදිත ඉවත් කරන නමුත් ලෝහ හෝ ලී වැනි සමහර මතුපිට විනාශ කළ හැකිය. මුළුතැන්ගෙයි පිහි, දොරකඩ, යකඩ, ටැප් පිරිසිදු කිරීමට විනාකිරි භාවිතා නොකිරීම වඩා හොඳය. ජනප්‍රිය වැරදි වැටහීමක් තිබියදීත්, විනාකිරි විෂබීජ නාශකයක් නොවේ, එබැවින් විනාකිරි සමඟ සියල්ල පිරිසිදු කිරීම තේරුමක් නැත.

  1. විශ්ව රික්තක ඇමුණුම.

කාපට් පිරිසිදු කිරීම සඳහා, ඔබ රික්ත කරන රෙදි වලට හානි නොවන විශේෂ බුරුසු අවශ්ය වේ. නමුත් සාමාන්ය වැකුම් ක්ලීනර් ඔබේ ප්රියතම කාපට් මත අනවශ්ය ලකුණු තැබිය හැකිය. එය වළක්වා ගැනීම සඳහා, ඔබට කාපට් සඳහා විශේෂ ඇමුණුමක් අවශ්ය වේ.

  1. වාෂ්ප පිරිසිදු කරන්නන්.

වාෂ්ප පිරිසිදු කරන්නන් ක්‍රියා කරන ආකාරය සරලයි: ඇතුළත ජලය උතුරන අතර උණුසුම් වාෂ්ප මගින් පැල්ලම් පිරිසිදු කළ යුතුය. නමුත් එය සෑම විටම එසේ ක්රියා නොකරයි. නිදසුනක් වශයෙන්, වාෂ්ප විසින්ම අපිරිසිදු හෝ හිසකෙස් ඉවත් නොකරන නිසා ඔබට කාපට් පිරිසිදු කළ නොහැක. තවද අධික ආර්ද්රතාවය පුස් පෙනුමට හේතු විය හැක. කාපට් සහිත විශාල කාමර පිරිසිදු කිරීම සඳහා වාෂ්ප පිරිසිදු කරන්නන් භාවිතා කිරීම විශේෂඥයින් නිර්දේශ නොකරයි. ලී බිම, ගඩොල් හෝ ලැමිෙන්ට් පිරිසිදු කිරීම සඳහා, ඔබ වෙනත් ක්රමයක් භාවිතා කළ යුතුය.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you