free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්අනිසි ලෙස වර්ධනය වෙන හිසකෙස් ඉවත් කර ඒවා නැවත...

අනිසි ලෙස වර්ධනය වෙන හිසකෙස් ඉවත් කර ඒවා නැවත වැවීම වළක්වා ගැනීමට ඔබ විසින් කළ යුතු සුළු දේවල් කිහිපයක්.

-

- Advertisment -spot_img

ඔබේ සමේ කුරුලෑ හෝ වද මෙන් නොපෙනෙන අමුතු ගැටිති නිතරම ඔබට එනවාද? ඔබට රෝම වැවී තිබෙන්නට පුළුවන්. එය සෑම විටම අප්රසන්න හා අනපේක්ෂිත පුදුමයක් වන අතර බොහෝ විට එය මුහුණ, කකුල්, කිහිල්ල හෝ ඉකිලි කලාපයේ සිදු වේ. නමුත් අවංකව කිවහොත් එය ඕනෑම තැනක පෙනී සිටිය හැකිය. වර්ධනය වූ හිසකෙස් නිසැකවම සෞඛ්‍යයට තර්ජනයක් නොවන නමුත් ඒවා ඉතා කරදරකාරී සහ ලැජ්ජා සහගත විය හැකිය. මෙම ලිපියෙන් ඔබ ඒවා ඇතිවිමට හේතුව කුමක්ද සහ ඒවා දිස්වන විට කළ හැකි දේ දැනගැනීමට පුළුවනි. I Love You හි අපි මෙම කරුණු ඔබේ ගැටලුව සමඟ කටයුතු කිරීමට උපකාරී වනු ඇතැයි සිතන අතර ඒවා ඔබ වෙත මෙම ලිපිය මගින් රැගෙන ආවේ ඒ නිසායි.

ඒක මොන වගේද?


ඉන්ග්‍රෝන් රෝම යනු වටේට රැලි වී වර්ධනය වීම වෙනුවට සම දක්වා වර්ධනය වීමට පටන් ගත් හිසකෙස් ය. වර්ධනය වූ හිසකෙස් ඉතා කරදරකාරීවේ. එය සම කෝපයට පත් කර එය ඉතා කැසීම ඇති කරයි. සමහර විට එය ආසාදනය වී වේදනාකාරී බවට පත්වෙන අතර ගෙඩියක් වැනි තුවාලයක් බවට පත්විය හැකිය.

shaving cream භාවිතා නොකිරීම


රැවුල බෑමට පෙර ඔබේ සම මෘදු කිරීමට සහ රැවුල බෑමට ඔබ අකමැති නම් රේසරය කොණ්ඩයේ කෙළවර තියුණු වන අතර මෙය හිසකෙස් වර්ධනයට හේතු විය හැක. විසඳුම – රැවුල බෑමට පෙර ෂේවිං ක්‍රීම් හෝ ජෙල් බාවිතා කරන්න. පසුව මොයිස්චරයිසර් භාවිතා කරන්න.

තද ඇඳුම් ඇඳගෙන සිටීම


ඔබ බොහෝ විට තද ඇඳුම් අඳින්නේ නම් මෙය නිවැරදි දිශාවට හිසකෙස් වර්ධනය වීම නැවැත්විය හැකියි. ඒ වෙනුවට කෙස් සමට වර්ධනය වීමට පටන් ගනී. විසඳුම- සෑම විටම තද ඇඳුම් අඳින්න එපා.

tweezers භාවිතා කිරීම


හිසකෙස් වැසීයාම හිසකෙස් වර්ධනයට තවත් හේතුවක් විය හැක. සමහර විට tweezers මගින් හිසකෙස් සම්පූර්ණයෙන්ම අදින්නේ නැත. ඒය ඒවා දිගු කරයි. කෙස් දිගු වන අතර එය රැලි වී සමට නැවත වර්ධනය විය හැක. විසඳුම – tweezers භාවිතා කිරීමට පෙර මොයිස්චරයිසින් ක්රීම් හෝ පොල් තෙල් සමග සම තෙතමනය කරන්න. තවත් විකල්පයක් වන්නේ ඉටි හෝ ලේසර් වැනි අනවශ්‍ය හිසකෙස් ඉවත් කිරීමට විකල්ප ක්‍රම සලකා බැලීමයි. ලේසර් මගින් එය ස්ථිරවම ඉවත් කළ හැකිය.

ගැඹුරු පිරිසිදු කිරීම වැළැක්වීම


සමහර විට මිය ගිය සම – සම මතුපිට අවහිර කළ හැකි අතර එමඟින් අලුතින් වැඩෙන හිසකෙස් ඉහළට නොව සමට යටින් පැත්තට වැඩීමට බල කරයි. මේ සඳහා විසඳුම පිටකිරීමයි. ශරීරය සඳහා exfoliating අත්වැසුම් සහ මුහුණ සඳහා scrubs සහ exfoliating ආවරණ භාවිතා කරන්න. ඕනෑවට වඩා උද්යෝගිමත් වෙන්න එපා. රූපලාවන්ය චිකිත්සකයින් සතියකට දෙවරකට වඩා exfoliation භාවිතා කිරීම ද මේ සදහා නිර්දේශ කරයි.

ස්වභාවිකව රැලි සහිත හෝ රළු හිසකෙස්


ඔබට රැලි සහිත හිසකෙස් තිබේ නම් ඔබට අනෙක් පුද්ගලයින්ට වඩා බොහෝ විට හිසකෙස් වර්ධනය වනවා විය හැකිය. එයින් අදහස් වන්නේ ෆොසිලල් වක්‍ර වී ඇති බවයි. හිසකෙස් ප්රායෝගිකව පිටුපසට නැමී නැවත සමට ඇතුල් වේ. ඔබට රළු හිසකෙස් තිබේ නම් එය සම සිදුරු කර එහි වර්ධනය විය හැකි තරම් තියුණු කෙළවරක් තිබිය හැකිය. ඔබට ඔබේ හිසකෙස් වෙනස් කළ නොහැකි බැවින් විසඳුම සරලයි – මොයිස්ච

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you