free page hit counter
කියවන්නඔබේ මුළුතැන්ගෙයි පෙනුම ස්මාර්ට් කරන්න උපදෙස් 7ක් මෙන්න.

ඔබේ මුළුතැන්ගෙයි පෙනුම ස්මාර්ට් කරන්න උපදෙස් 7ක් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

මුළුතැන්ගෙය යනු මිනිසුන් බොහෝ කාලයක් ගත කරන ඕනෑම නිවසක හදවතයි. නමුත් අවට පරිසරය නීරස වීමට පටන් ගත් විට හෝ ඔවුන්ගේ ආත්මය වෙනස්කම් ඉල්ලා සිටින විට, නමුත් අලුත්වැඩියාවක් ආරම්භ කිරීම බියජනක හා මිල අධික වන විට යමෙකු කුමක් කළ යුතුද? නිවසේ ප්රධාන කාමරය (අවම වශයෙන් මුදල් හා කාලය භාවිතා කරන ආකාරයෙන්) නැවුම් කිරීමට කාලයයි.

  1. මුළුතැන්ගෙයි උපකරණ එක් ශෛලියකින් මිලදී ගැනීම.

ඔබට මිල අධික හා නවීන මුළුතැන්ගෙයි ගෘහභාණ්ඩ සහ නවීන ගොඩනඟන ලද උපකරණ සහ උපකරණ තිබිය හැකිය, නමුත් එකිනෙකට නොගැලපෙන පැරණි කෑම වර්ග හෝ කෑලි නොගැලපීම නිසා මෙම සියලු සුඛෝපභෝගීත්වය පිළිබඳ හැඟීම විනාශ කළ හැකිය. මේස සැකසුම් ඔබේ මුළුතැන්ගෙයි අලංකරණයේ වැදගත් අංගයක් බව දන්නා කරුණකි, එබැවින් පිඟන් කෝප්ප එකම ශෛලියකින් තෝරා ගැනීම වැදගත්ය.

  1. උදාසීන වර්ණ තුවා භාවිතා කරන්න.

මුළුතැන්ගෙයෙහි කාලය ගත කරන ඕනෑම කෙනෙකුට මුළුතැන්ගෙයි තුවා අත්යවශ්ය වේ. අපි ඒවා නිතර භාවිතා කරන අතර යන්තම් එය නොදැක්කා. මෙම අයිතමය අභ්යන්තරයේ වැදගත් අංගයක් බව අප මතක තබා ගත යුතු හේතුව එයයි. මුළුතැන්ගෙයි රෙදිපිළි තෝරාගැනීමේදී, උදාසීන සහ ස්වාභාවික සෙවන තෝරා ගැනීම වඩා හොඳය. මෙම අලංකරණයේ ආධාරයෙන් ඔබේ කාමරයට ආකර්ෂණීය හා ආකර්ෂණීය පෙනුමක් ලබා දීමට ඔබට හැකි වනු ඇත, එය කුස්සියට වඩා මිල අධික වනු ඇති බව සඳහන් නොකරන්න.

  1. කරාමය වෙනස් කිරීම.

ජල කරාමය ජලය සපයන දෙයක් පමණක් නොව, එය අභ්යන්තර සමූහයේ වැදගත් අංගයකි. එය පහසුවෙන්ම කාමරයේ සැලසුමට අද්විතීය අංගයක් එකතු කළ හැකිය. නිදසුනක් වශයෙන්, අද එය ස්පර්ශ රහිත, ද්විත්ව වර්ණ සහ වර්ණවත් ආකෘති විලාසිතාවන් වේ. අසාමාන්ය වර්ණයක් (සුදු, කළු හෝ ලෝකඩ) තෝරා ගැනීමෙන් ඔබට ඔබේ මුළුතැන්ගෙය අද්විතීය කළ හැකිය.

  1. විශේෂ ඩිස්පෙන්සර්වල පිඟන් සෝදන නියෝජිතයන් ගබඩා කිරීම.

මුළුතැන්ගෙයෙහි අවශ්‍ය සියලු දේ අත ළඟ තිබීම වැදගත්ය. තවමත්, පිරිසිදු කිරීමේ ඩිටර්ජන්ට් වලින් පිරී ඇති සින්ක් අවට ප්‍රදේශය හොඳ පෙනුමක් නැත. ඔබට ඕනෑම ගෘහ භාණ්ඩ වෙළඳසැලකින් මිලදී ගත හැකි විශේෂ ඩිස්පෙන්සර් වලට මෙම ඩිටර්ජන්ට් වත් කිරීමට උත්සාහ කරන්න. මෙම ක්රියාකාරී උපාංග අවකාශය අලංකාර කරනු ඇත, වැඩ පෘෂ්ඨය ක්ෂණිකව වඩා සංවිධානාත්මක ලෙස පෙනෙන්නට පටන් ගනී. මතක තබා ගත යුතු ප්‍රධානතම දෙය නම්, ඔබ තෝරා ගන්නා ඩිස්පෙන්සර් සමස්ත අභ්‍යන්තරයට සහ වෙනත් ඕනෑම උපාංග සමඟ සමපාත විය යුතු බවයි.

  1. තිර රෙදි සහිත වීදුරු දොරවල් අලංකාර කිරීම.

විශාල මුදලක් වැය නොකර අභ්යන්තරය නැවුම් කිරීම ඇත්තෙන්ම පහසුය. ඉහළ මුළුතැන්ගෙයි කැබිනට් වල වීදුරු දොරවල් සඳහා තිර එකතු කරන්න. මෙම අලංකරණය කාමරයට යම් ආකර්ෂණයක් සහ සුවපහසුවක් ලබා දෙන අතර ඔබේ මුළුතැන්ගෙයි උපකරණ අන් අයගේ ඇස්වලින් සඟවයි. ජනේලවල තිර රෙදි මෙන් එකම රෙදි වලින් තිර රෙදි සාදා ඇත්නම් වඩාත් සුදුසුය.

  1. අභ්යන්තරයේ වර්ණයට ගැලපෙන සොකට් ස්ථාපනය කිරීම.

විලාසිතාවෙන් සහ වර්ණයෙන් අභ්‍යන්තරයට නොගැලපෙන සොකට් (සහ බොහෝ විට වංක ලෙස ස්ථාපනය කර ඇත) කෙළින් කළ නොහැකි බිත්තියේ හේත්තු වී ඇති ඡායාරූප රාමුවක් මෙන් පෙනේ. ඔවුන්ගේ පෙනුමෙන් කුස්සියේ සමස්ත හැඟීම විනාශ කළ හැකිය. සමස්ත අභ්යන්තරයෙන් කැපී නොපෙනී යාම සඳහා කුස්සියේ උළු වල වර්ණයට ගැලපෙන සොකට් තෝරාගත යුත්තේ එබැවිනි. සැඟවුණු සොකට් ස්ථාපනය කිරීම ඊටත් වඩා හොඳ විසඳුමක් විය හැකිය.

  1. පෙට්ටිවල දේවල් ගබඩා කිරීම.

ඉහළ මුළුතැන්ගෙයි කැබිනට් සහ සිවිලිම අතර යම් ඉඩක් තිබේ නම්, ඔබ බොහෝ විට එහි යමක් තැබීමට උත්සාහ කරනු ඇත. මෙය ඇත්තෙන්ම නරක දෙයක් නොවේ, මන්ද ඕනෑම අවකාශයක් උපරිම ලෙස භාවිතා කළ යුතුය. නමුත් ඔබ මෙම රාක්කය මත කූඩයක් හෝ පෙට්ටියක් තැබුවහොත්, මෙම අවකාශය අපිරිසිදු ලෙස නොපෙනෙන අතර කාමරය සංවිධානය කිරීමට ඔබට පහසු වනු ඇත. එපමණක්ද නොව, එය ඕනෑම කුස්සියට උපකරණ අපිරිසිදු වීමෙන් ආරක්ෂා කරනු ඇත.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you