free page hit counter
කෑම ජාතිවෙළඳසැලේ නැවුම් සහ සෞඛ්‍ය සම්පන්න නිෂ්පාදන තෝරා ගැනීමට ක්‍රම...

වෙළඳසැලේ නැවුම් සහ සෞඛ්‍ය සම්පන්න නිෂ්පාදන තෝරා ගැනීමට ක්‍රම 7 ක්.

-

- Advertisment -spot_img

නූතන ලෝකයේ, ගබඩා සෑම අස්සක් මුල්ලක් නෑරම අප වෙනුවෙන් බලා සිටින අතර, ඔවුන් අපට පිරිනමන විවිධ නිෂ්පාදන විශාල ය. නමුත් සමහර විට මෙය තත්වය වඩාත් දුෂ්කර කරයි. කල් ඉකුත් වූ කල් ඉකුත්වන දිනයක් සහිත නිෂ්පාදනයක් හරහා අපි දුවන්නෙමු, නැතහොත් නොඉදුණු හෝ රස නැති පලතුරු සහ එළවළු මිලදී ගැනීම අවසන් කළ හැකිය. හොඳ දෙය නම්, ඔබ නිවැරදි උපදෙස් දන්නේ නම්, ඔබට මේ සියල්ල වළක්වා ගත හැකිය.

  1. ඔලිව්.

ඔලිව් තෝරාගැනීමේදී බීජ සහිත ඒවා තෝරා ගැනීම වඩා හොඳය. මක්නිසාද යත්, බීජ ඉවත් කිරීමෙන් පසු ඔලිව් අච්චාරුවක් මත තබා ඇති අතර එමඟින් පලතුරු මෑෂ් එකක් ලෙස පෙනෙනු ඇත. එපමණක්ද නොව, එය ඔලිව් ඇතුළත ඇතුල් වන විට එහි සැබෑ රසය යටපත් කරයි.

  1. සැමන්.

එය පුදුමයට කරුණක් වුවද, නැවුම් මාළු හොඳින් උච්චාරණය කරන ලද මාළු සුවඳක් නොතිබිය යුතුය. ඔබට මෙය දැනෙන්නේ නම්, මාළු නැවුම් නොවන බව පෙනෙන්නට තිබේ. නැවුම් බවේ තවත් ලකුණක් වන්නේ වර්ණයයි. ගොවිපලක වගා කරන සැමන් මසුන් සාමාන්‍යයෙන් ලා රෝස පැහැයෙන් යුක්ත වන අතර වල් මාළු සාමාන්‍යයෙන් තද පැහැයක් ගනී. මාළු මතුපිට අළු හෝ දුඹුරු පැහැ පැල්ලම් තිබේ නම්, එය දැනටමත් මාළු සෑහෙන කාලයක් ගබඩා කර ඇති බව පෙන්නුම් කරයි.

  1. සුදුළූණු.

විකුණන්නා තමන් විකුණන සුදුලූනු නැවුම් බව ප්රකාශ කළහොත්, එය සුළු සුවඳකින් තේරුම් ගත හැකිය. සුවඳ ඉතා උච්චාරණය කරන්නේ නම්, එය බොහෝ විට එළවළු පැරණි හෝ වැරදි ලෙස ගබඩා කර ඇත. එපමණක්ද නොව, එය ඇතුළත කුණු වීමට පටන් ගත හැකිය.

  1. බීට්රූට්.

බීට්රූට් මිලදී ගැනීමේදී, හරිතයන් සහිත ඒවා වෙත යන්න, එය එළවළු නැවුම් බව පහසුවෙන් හඳුනා ගැනීමට උපකාරී වනු ඇත. නමුත් එවැනි බීට් සොයා ගැනීම සැමවිටම කළ නොහැක, එබැවින් ඔබ එළවළු ප්‍රමාණය සහ මූල කෙරෙහි අවධානය යොමු කිරීමට වග බලා ගත යුතුය. වලිගයේ වැඩිපුර හිසකෙස් නොමැතිව විශාල නොවන බීට් එකක් තෝරා ගැනීම වඩා හොඳය, එසේ නොමැති නම්, ඔබ දැඩි, පැණිරස නොවන නිෂ්පාදනයක් ලබා ගැනීමේ අවදානමක් ඇත.

  1. අලිගැට පේර.

ප්‍රධාන වර්ණයට වඩා වෙනස් වන ඕනෑම උච්චාරණ ලප පෙන්නුම් කරන්නේ පලතුරේ යමක් වැරදී ඇති බවයි. අඳුරු සමේ සලකුණු සහිත අලිගැට පේර වළක්වා ගැනීම වඩාත් සුදුසුය, මෙය බොහෝ විට කුණු වීමේ ක්රියාවලිය ආරම්භ වී ඇති බවට ලකුණක් වේ. ඔබ ද ගොයම් ගහට යාබද ප්රදේශය මත පීඩනය යෙදිය හැකිය – ඔබ ඔබේ ඇඟිල්ලෙන් එය සිදුරු කළ හැකි නම්, පළතුරු බොහෝ විට අධික ලෙස ඉදවීමට ඉඩ ඇත.

  1. දෙළුම්.

සමහර විට දෙළුම් ගෙඩියක් මිලදී ගැනීම බලාපොරොත්තු සුන්වීමක් බවට පත්වන්නේ එය සුදුමැලි වන අතර ඇතුළත පැණිරස නොවන බැවිනි. එවැනි තත්වයක් වළක්වා ගැනීම සඳහා, පහත සඳහන් කරුණු කෙරෙහි අවධානය යොමු කරන්න: පළතුරු වල හැඩය පරිපූර්ණ කවයක් නොකළ යුතුය, නමුත් එය කෝණික විය යුතුය, මන්ද සමේ සිනිඳු බව සහ තද බව ද ඉදුණු බව පෙන්නුම් කරයි.

  1. ලෙමන්.

පළමුවෙන්ම, හොඳ ලෙමන් ගෙඩියක් එහි බර සහ සමේ ඝනකම අනුව හඳුනාගත හැකිය. පළතුරු මුලින්ම බැලූ බැල්මට විශාල නොවේ, නමුත් එය බර විය යුතුය. සිහින් සමක් සහ කඳේ කුඩා ඉරි සහිත වූ ඩිම්පල් එකක් ඉහළ මට්ටමේ ලෙමන් ගෙඩියක ලකුණකි. පලතුරු වල ඛනිජ ලවණවල ඉහළ අන්තර්ගතයක් ඇති බව ඔවුන් පෙන්නුම් කරයි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you