free page hit counter
කියවන්නපිරිසිදු කිරීමේදී වැඩි කාලයක් නාස්ති කරන අභ්‍යන්තර සැලසුම් වැරදි...

පිරිසිදු කිරීමේදී වැඩි කාලයක් නාස්ති කරන අභ්‍යන්තර සැලසුම් වැරදි 6ක් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

සමහර අධ්‍යයනයන්ට අනුව, මිනිසුන් මසකට පැය 24 ක් පමණ සහ සතියකට පැය 5 කට වඩා වැඩි කාලයක් පිරිසිදු කිරීම සඳහා වැය කරයි. මෙම කාලය අඩු කිරීම සඳහා, ඔබට ජීවිත හැක් භාවිතා කර පිරිසිදු කිරීමට පහසු අභ්‍යන්තර සැලසුම් ක්‍රමයක් නිර්මාණය කළ හැකිය.

  1. ජලයට ඔරොත්තු දෙන සහ කල් පවතින කවුන්ටර තෝරන්න.

පිඟන් සේදීමෙන් පසු, කවුන්ටරය මත තවමත් ජලය ගොඩක් ඉතිරි විය හැකිය. ඔබ එය නියමිත වේලාවට පිස නොගන්නේ නම්, මතුපිට තෙතමනය අවශෝෂණය කර විනාශ වීමට පවා ඉඩ ඇත. මතුපිට දිගු කල් තබා ගැනීම සඳහා, ඒ ගැන ලාභදායී නොවන්න – කිරිගරුඬ හෝ ග්රැනයිට් තෝරන්න. ඔබට එවැනි ද්රව්ය ලබා ගත නොහැකි නම්, ටයිල් හෝ වෙනත් ඇත්තෙන්ම කල් පවතින විකල්පයක් භාවිතා කිරීම වඩා හොඳය. ඉතා මැනවින්, සින්ක් සහ කවුන්ටරය ඒවා අතර රේඛා නොමැතිව එකම මතුපිටක් විය යුතුය. මේ ආකාරයෙන්, සින්ක් තුළට ජලය සහ අපිරිසිදුකම පිස දැමීම ඔබට ඇත්තෙන්ම පහසු වනු ඇත.

  1. මුළුතැන්ගෙයි බිත්තිය මත සිනිඳු ටයිල් දමන්න.

ඔබ කෙතරම් පරිස්සම් වුවත්, ආහාර පිසීමේ ග්රීස් තවමත් බිත්ති මත දිස්වනු ඇත. මුළුතැන්ගෙයි බිත්තියේ විවිධ ගිල්වීම් සහ රටා තිබේ නම්, ග්‍රීස් පිරිසිදු කිරීමට ඇත්තෙන්ම අපහසු වනු ඇත. හැකි නම්, සිනිඳු ටයිල් තෝරන්න – මැහුම් නොමැති ඒවා වඩා හොඳය. එවැනි උළු පිරිසිදු කිරීමට පහසු මාර්ගයකි. ඔබ දැනටමත් ඔබේ මුළුතැන්ගෙයි බිත්තියේ ටයිල් තිබේ නම්, ඔබට විශේෂ වීදුරු සමඟ මතුපිට ආරක්ෂා කළ හැකිය.

  1. ගෘහ භාණ්ඩ මත සරල හසුරු භාවිතා කරන්න.

ඔබේ ගෘහ භාණ්ඩ සංකීර්ණ මෝස්තරයක් සහිත හසුරු තිබේ නම්, දූවිලි හා අපිරිසිදු ගොඩක් ඒවා මත ගොඩගැසී ඇත. හැන්ඩ්ල් වෙනුවට පැය ගණනාවක් සහ ටොන් ගණනක් මුදල් වැය නොකිරීමට, සරල වර්ණවලින් යුත් සුමට මතුපිට හැන්ඩ්ල් මිලදී ගන්න. එසේම, ඔබ ගබඩාවේ සිටින අතරතුර, එහි ඇති සියලුම හසුරු ස්පර්ශ කරන්න. පැල්ලම් අවම වශයෙන් පෙනෙන ඒවා තෝරන්න.

  1. සින්ක් සඳහා කසළ බැහැර කිරීමක් ලබා ගන්න.

පිඟන් සෝදන යන්ත්‍රයෙන් පසු මුළුතැන්ගෙයෙහි ඇති ඊළඟ ප්‍රයෝජනවත් දෙය කුණු බැහැර කිරීම බව මතයක් තිබේ. දැන්, ඔබට මිලදී ගත හැකි හෝ ඔබට වෙනම උපාංගයක් ලබා ගත හැකි බිල්ට් බැහැර කිරීම් සහිත සින්ක් තිබේ. එය අවහිර වූ පයිප්ප වලින් ඔබව ආරක්ෂා කරන අතර ඔබට විශාල මුදලක් ඉතිරි කරයි.

  1. ටෙක්ස්චර්ඩ් තට්ටු වලට “නෑ” කියන්න.

ටෙක්ස්චර්ඩ් තට්ටු සිසිල් සහ ආකර්ශනීයයි – ඔබ ඒවා සේදිය යුතු මොහොත දක්වා. අපිරිසිදු හා දූවිලි මැහුම් වලට ඇතුල් වේ, එබැවින් මතුපිට පිස දැමීම වෙනුවට සෑම මැහුම් පිරිසිදු කිරීමට කාලය ගත කිරීමට සිදුවනු ඇත. මෙම ගැටළුව මඟහරවා ගැනීම සඳහා, සුමට බිම් තෝරන්න. විවිධ කාමරවල ජල ප්රතිරෝධය අනුව විවිධ මතුපිට අවශ්ය වේ – ඒ ගැන අමතක නොකරන්න.

  1. සිවිලිමට ළඟා වන ගෘහ භාණ්ඩ මිලදී ගන්න.

ඔබ කොපමණ වාරයක් ගෘහ භාණ්ඩ යට සහ ඉහළින් දූවිලි පිරිසිදු කරන්නේද? වැඩිය නෑ නේද? ඇත්ත වශයෙන්ම, එය යටතේ හෝ ඊට ඉහළින් කිසිදු ඉඩක් නොමැති ගෘහ භාණ්ඩ දූවිලි වලින් ඔබව ආරක්ෂා නොකරන නමුත් එය එකතු කරන ප්රමාණය අඩු කරනු ඇත. මීට අමතරව, එවැනි ගෘහ භාණ්ඩ අද ඉතා නවීන ලෙස පෙනේ. හැකි නම්, විවෘත රාක්ක වලින් වළකින්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you