free page hit counter
හැඩට ඉන්නව්‍යායාම සදහා මූලික පුහුණුව අවශ්‍ය අය සදහා සම්පූර්ණයෙන් මේදය...

ව්‍යායාම සදහා මූලික පුහුණුව අවශ්‍ය අය සදහා සම්පූර්ණයෙන් මේදය දහනය කරන ව්‍යායාම 5 ක්

-

- Advertisment -spot_img

ශාරීරික යෝග්‍යතා පුහුණුකරුවෙකුගේ අත්දැකීමට අනුව ව්‍යායාම් ශාලාවකට සම්බන්ධ වන පුද්ගලයින්ගෙන් 90% ක් පමණ පළමු මාස 3 තුළ ඉවත් වේ. හේතුව ආරම්භ කරන අතරතුර බොහෝ මිනිසුන් යථාර්ථවාදී නොවන අපේක්ෂාවන් ඇති අතර ඔවුන්ගේ අපේක්ෂිත අරමුණු සාක්ෂාත් කර ගැනීම සඳහා කුමන අභ්‍යාස සිදු කළ යුතුද යන්න පිළිබඳව අඩු දැනුමක් ඇති නිසායි. අපි ඔබ වෙත ගෙන එනු ලබන මේදය දහනය කරන ව්‍යායාම 5ක් ආරම්භකයින් සඳහා පරිපූර්ණ වන අතර ඔබ ආරම්භයේදී ඒවා කොපමණ වාර ගණනක් ඉටු කළ යුතුද යන්න මෙහි සදහන් වේ.

Plank


එය ඉටු කරන්නේ කෙසේද: ඔබේ වැලමිට උරහිස් යටට තබා ඔබේ නළල බිම තැබීමෙන් ආරම්භ කරන්න. නළල එකිනෙකට සමාන්තරව තබා ගන්න. පසුව ශරීරය ලෑල්ලක් ආකාරයට ඉහලට ඔසවන්න. ශරීරය සමාන්තරව තබාගැනීමට උත්සාහ කරන්න. තත්පර 30 ක් පමණ මෙම ස්ථානයේ සිටින්න.

Bicycle Crunches බයිසිකලය හැපෙනවා


ඒය ඉටු කරන්නේ කෙසේද: ඔබේ දෑත් හිස දෙපැත්තෙන් තබා බිම සමතලාව හිදින්න. දැන් ඔබේ හිස පිටුපසට ඔබේ අත් තබා ඇඟිලි සම්බන්ධ කරන්න. ඔබට ඇඟිලි සම්බන්ධ නොකරද මෙය සිදු කලහැකිය. ඔබේ දකුණු පාදය ඔබේ කලවා බිමට ලම්බකව ඔවසවා ඔබේ වම් පාදය ඊට සමාන්තර වන ආකාරයට ඔසවන්න. ඒ අතරම සමගාමීව ඔබේ උරහිස් පළු ඔසවා ඔබේ වම් අතේ වැලමිට එසවූ දකුණු පාදයේ දණහිසට ස්පර්ශ වන පරිදි ඔබේ ශරීරය හරවන්න. දකුණු පාදය කෙළින් කරන්න. නමුත් එය බිමට ඉහළින් තබාගෙන එකවරම ඔබේ වම් පාදය නමා ඔබේ දකුණු අතේ වැලමිට වම් පාදයේ දණහිසට ස්පර්ශ වන පරිදි ඔබේ ඉහළ ශරීරය කරකවන්න.එක් එක් කකුල සඳහා මෙසේ 7 වතාවක් සිදු කරන්න.

පුෂ් අප්ස්


ඒය ඉටු කරන්නේ කෙසේද: ඔබේ අත්ල උරහිස් පළලින් බිමට සමතලා කර තබාගෙන යට අතට බිම වැතිරෙන්න. ඔබේ අත් සහ කකුල් කෙළින් කරන්න. ඔබේ පපුව බිම ස්පර්ශ වන පරිදි ඔබේ ශරීරය පහත් කරන්න. දැන් ඔබේ ශරීරය නැවත ඉහළට තල්ලු කරන්න. 10 වතාවක් නැවත නැවත කරන්න.

ප්‍රතිලෝම crunches


ඒය ඉටු කරන්නේ කෙසේද: ඔබේ පිටේ මත සැතපෙන්න. ඔබේ දෑත් ඔබේ ශරීරය අසල තබා ඔබේ අත් බිම ස්පර්ශ කරන්න. ඔබේ දණහිස ඔබේ හිස දෙසට නමන අතරතුර ඔබේ කකුල ඉහළට ඔසවන්න. ඔබේ ඉණ සහ තට්ටම් තදින් බිම වැතිර සිටින බවට වග බලා ගන්න. දැන් ඔබේ කකුල් සිවිලිම දෙසට ඔසවන්න. මෙම තෙරපුම ඔබේ තට්ටම් බිමෙන් ඉවත් කරයි. දැන් ඔබේ කකුල් පහත් කරන්න. නමුත් ඔබේ පාද බිම නොතබන්න. ආරම්භකයින් සඳහා 10 ක කට්ටල 3 ක් සිදු කිරීම අනුමත කරනු ලැබයි.

කඳු නගින්නන් – Mountain Climbers

Step of doing the Mountain climber exercise by healthy woman. Illustration about exercise guide.

ඒය ඉටු කරන්නේ කෙසේද: බිම වැතිර සිටින ස්ථානයේ සිට ආරම්භ කරන්න. අත් දෙකෙන් උරහිස් මට්ටමෙන් ඉස්සී ඔබේ දකුණු දණහිස ඔබේ පපුවට යටින් ඉදිරියට ගෙනයන්න. නැවත කකුල මූලික ස්ථානයට තබා වම් පාදයට මාරු වන්න. හැකි ඉක්මනින් එය ඉටු කරන්න. මිනිත්තු 1 ක් සඳහා මෙය සිදු කරන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you