free page hit counter
කියවන්නඅනතුරු වළක්වා ගැනීමට ඔබට භාවිතා කළ හැකි නිවාස ආරක්ෂණ...

අනතුරු වළක්වා ගැනීමට ඔබට භාවිතා කළ හැකි නිවාස ආරක්ෂණ ක්‍රම 6ක්.

-

- Advertisment -spot_img

සමහර ක්‍රම ඇත්තෙන්ම මංකොල්ලකෑම් සහ අනන්‍යතා සොරකම් වැළැක්වීම සඳහා ජීවිතාරක්ෂක වේ. සොරුන්ගේ මනස ක්‍රියා කරන ආකාරය තේරුම් ගැනීමට පටන් ගත් පසු, අපව ආරක්ෂා කර ගැනීම සඳහා අපගේ පුරුදු වෙනස් කිරීමට පටන් ගත හැකිය. ඊට අමතරව, ආරක්ෂිත පැත්තේ සිටීම සඳහා අපගේ අත්වල ප්‍රායෝගික ආරක්ෂක ඉඟි කිහිපයක් තිබීම සැමවිටම හොඳය. කබලෙන් ලිපට ගිනි නිවන ආකාරය හෝ ඔබ බැහැරව සිටින විට ඔබේ නිවස සුරක්ෂිතව තබා ගන්නේ කෙසේද යන්න, අපි මෙම ඉඟි සමඟ ඔබේ පිටුබලය ලබා ඇත්තෙමු.

  1. ඔබ භාවිතා කරන සම්බන්ධතා නම් ගැන සැලකිලිමත් වන්න.

සමහර විට අපෙන් බොහෝ දෙනෙක් මෙයට වැරදිකරුවන් විය හැකිය: අපගේ ජංගම දුරකථන සම්බන්ධතා තුළ අපගේ ආදරණීයයන් සඳහා සුරතල් නමක් භාවිතා කිරීම. මෙය ඔබගේ සම්බන්ධතා පෞද්ගලීකරණය කිරීමේ කදිම ක්‍රමයක් වන අතර, යමෙකු ඔබගේ දුරකථනයට ඇතුල් වුවහොත් එය සැබවින්ම හානිදායක විය හැක. එය අනන්‍යතා වංචාකරුවන්ට පහසු ක්‍රමයකි, ඔවුන්ට ඔබගේ සැලකිය යුතු අනෙකාට සහ ඔබට සමීපතම අයට පුද්ගලික තොරතුරු ඉල්ලා පණිවිඩ යැවිය හැක. මෙය බැංකු විස්තරවල සිට වෙනත් ඕනෑම සංවේදී තොරතුරු දක්වා විහිදිය හැක.

  1. ඔබේ GPS මෝටර් රථය තුළ තබන්න එපා.

දිගු කාලීන වාහන නැවැත්වීමේ දී මෙන්, පොදු ස්ථානයක දිගු වේලාවක් නවතා ඇති විට ඔබේ GPS පද්ධතිය ඔබේ මෝටර් රථයෙන් ඉවත් කිරීමෙන් මෙම ඉඟිය ඔබට බොහෝ කරදර ඉතිරි කර ගත හැක. මක්නිසාද යත්, එය සොරුන්ට ඔබේ වාහනය කඩා ඔබේ නිවසට ඔබේ GPS ක්‍රියාත්මක කිරීමට කරන ආරාධනයක් වන අතර, ඔබ නිවසින් බැහැරව සිටින විට ඔවුන්ට ඔබේ නිවසට කඩා වැදීමට කදිම අවස්ථාවක් ලබා දෙයි.

  1. ග්රීස් ගින්නක් ආරක්ෂිතව නිවා දමන්නේ කෙසේදැයි දැන ගන්න.

මෙම ලැව්ගිනි සමහර විට වඩාත් භයානක එකක් වන්නේ ඒවා ඉතා වේගයෙන් දැවෙන බැවිනි. ඔබේ පෑන් තුළ ග්‍රීස් ගින්නක් හටගන්නේ නම්, ලෝහ පියනක් අල්ලා එය වැසෙන තෙක් පෑන් මුදුන හරහා ලිස්සා, පසුව තාපය නිවා දමන්න. පෑන් සිසිල් වන තුරු පියන ඉවත් නොකරන්න. ඔබ පියන කෙලින්ම ඉහළින් තැබුවහොත්, ඔබ එය නැවත ඔසවන විට, ගිනිදැල් තවමත් දැවෙන බව ඔබට පෙනී යනු ඇත.

  1. සමහර විට ප්ලේස්මාට් මේස රෙදි වලට වඩා ආරක්ෂිතයි.

මේස රෙදි අලංකාර අලංකාර අංගයක් විය හැකි අතර, ගිනි ආරක්ෂාව සම්බන්ධයෙන් ඔවුන් ටිකක් වගකීමක් විය හැකිය. මෙය විශේෂයෙන්ම සත්‍ය වන්නේ ඔබේ මේස රෙද්ද අධික ලෙස දැවෙන සුළු නම් සහ රාත්‍රී භෝජන සංග්‍රහයකට මෙන් ඔබ එය මත ඉටිපන්දම් තබයි. ගැටලුව වන්නේ දරුවෙකු, සුරතල් සතෙකු හෝ විකාර ආගන්තුකයෙකු ඉටිපන්දම මත තට්ටු කළහොත් ඔබේ අත්වල දුෂ්කර තත්වයක් ඇති විය හැකි බවයි.

  1. මිල අධික නිෂ්පාදන වලින් හිස් පෙට්ටි ඔබේ නිවසෙන් පිටත තැබීමෙන් වළකින්න.

මෙය සමහර විට අඩුවෙන් පැහැදිලි වන අතර, අපගෙන් සමහරක් වැරදිකරුවන් වී ඇති දෙයක්, එය සොරුන්ට මංකොල්ලකෑම සඳහා ගෙවල් සොරකම් කිරීමට කරන ආරාධනයක් බව නොදැනය. එය ඵලදායී ලෙස ඔබේ නිවසේ ඇති දේ පිළිබඳ විවෘත දැන්වීමක් වන අතර ඔබේ බඩු බාහිරාදිය කෙතරම් මිල අධිකද යන්න පිළිබඳ ඇඟවීමකි. ඒ වෙනුවට, ඒවා කෙලින්ම ප්‍රතිචක්‍රීකරණ කම්හලකට ගෙන යාමෙන් හෝ කුණු එකතු කරන්නන් පසුකර යන විට ඒවා නිවා දැමීමෙන් ඔබේ නිවසින් පිටත සිට ඒවා ඉවත් කිරීමට උත්සාහ කරන්න.

  1. ගින්නක් හෝ දුම් අනතුරු ඇඟවීමක් හඳුනා ගැනීමට ඔබේ බල්ලා පුහුණු කරන්න.

එය ඉතා සරල නමුත් ඉතා ඵලදායී බැවින් සුනඛ හිමිකරුවන් සඳහා මෙය වැදගත් වේ. ඔබ කළ යුත්තේ ඔබේ දුම් එලාමය ක්‍රියා විරහිත වන සෑම අවස්ථාවකම, ඔබේ බල්ලාට සංග්‍රහයක් ලබා දීමට පෙර ඔබව සොයා ගැනීමට ඔබ පුහුණු කරන බවට වග බලා ගැනීමයි. මෙයින් අදහස් කරන්නේ නිවසක ගින්නක් ඇති වූ විට, ඔබ දෙදෙනාම ආරක්ෂිතව තබා ගනිමින් ඔබේ බල්ලා ස්වයංක්‍රීයව ඔබ වෙත දිව යන බවයි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you