free page hit counter
කියවන්නඉවතට විසි කරනවා වෙනුවට අපට නැවත සකස් කළ හැකි...

ඉවතට විසි කරනවා වෙනුවට අපට නැවත සකස් කළ හැකි දේවල් 8ක් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

එක් වසරක් තුළ ලොව පුරා කසළ ටොන් බිලියන 2.01 ක් නිපදවන අතර, එයින් අවම වශයෙන් 33% ක් පරිසර හිතකාමී ආකාරයෙන් කළමනාකරණය නොකරන අතර මෙම කුණු කූඩයේ ඇති ප්ලාස්ටික් වලින් 91% ක් කිසිසේත් ප්‍රතිචක්‍රීකරණය නොකෙරේ. අප ඉවතලන දේවල් සඳහා සැඟවුණු භාවිතයන් බොහෝ දෙනෙක් නොදනිති. වාසනාවකට මෙන්, අපට අපගේ කුණු කූඩයට දෙවන ජීවිතයක් ලබා දිය හැකි අතර එය අපගේ සුන්දර ග්‍රහලෝකයට සුළු වශයෙන් හෝ උපකාර කිරීමට අපගේ වාසියට භාවිතා කළ හැකිය.

  1. කෙසෙල් ලෙලි.

කෙසෙල් ලෙලි ශාක සඳහා පරිපූර්ණ පොහොර වේ. ඒවා විටමින් වලින් පොහොසත් වන අතර එකවර පරිසර හිතකාමී වේ. ඔබට ඒවා වියළා පසුව කුඩු සාදා හෝ කෙසෙල් ලෙලි වතුර සාදා ගත හැකිය. කෙසේ වෙතත්, ඔවුන් ඔබේ ශාක පමණක් නොව ඔබේ සමට ප්රයෝජනවත් වේ. ඔබට කුරුලෑ සලකුණු තිබේ නම්, ලෙලි ඇතුළත ඔබේ මුහුණේ අතුල්ලන්න. කෙසෙල් ලෙලි වල ඇති සුව ගුණ ක්‍රමයෙන් දැවිල්ල අඩු කරයි.

  1. හිස් වැසිකිළි කඩදාසි රෝල්.

ඔබට මෙම පෙනෙන පරිදි නිෂ්ඵල (පළමු බැල්මට) වැසිකිලි කඩදාසි රෝල් පරිවර්තනය කළ හැකි ක්‍රම කිහිපයක් තිබේ. ඔවුන්ට සංවිධායකයින් ලෙස සේවය කළ හැකිය. ඊට අමතරව, ඒවා DIY සඳහා භාවිතා කරන බොහෝ අය සිටින බැවින් ඔබට ඒවා විකිණීමට පවා හැකිය. දරුවන් සිටින අය සඳහා, වැසිකිළි කඩදාසි රෝල්වල පදික වේදිකාවේ හුණු කැබලි ඔතා ඔබේ දරුවන්ගේ දෑත් අපිරිසිදු වීම වළක්වයි.

  1. බිත්තර කූඩ.

බීජ ආරම්භ කිරීම සඳහා බහාලුම් ලෙස බිත්තර කූඩ භාවිතා කළ හැකිය. එක් එක් බිත්තර රඳවන බඳුනේ ජලාපවහන නිර්මාණය කිරීමට අමතක නොකරන්න. බොත්තම්, රිබන්, හෝ කඩදාසි ක්ලිප් වැනි කුඩා දේවල් එක තැනක ගබඩා කිරීමට ඔබට ඒවා භාවිතා කළ හැක. බිත්තර කූඩ ඔබේ කාමරයේ ශබ්ද විකාශනය සඳහා පවා භාවිතා කළ හැකිය. එය සුපිරි ඵලදායී නොවිය හැකි වුවද, එය තවමත් දෝංකාරය අඩු කළ හැකිය.

  1. පෙති බෝතල්.

ඔබ වයර් සහිත ඉයර්ෆෝන් පෙති බෝතල්වල ගබඩා කර තැබුවහොත් ඔබට ගැටගැසීමේ අරගලය වළක්වා ගත හැකිය. මීට අමතරව, ඔබට කුඩා බෝංචි හෝ සීනුවලින් බෝතල් පුරවා ඔබේ බළලා සඳහා සෙල්ලම් බඩු බවට පත් කළ හැකිය. යතුරු සැඟවීමටද ඒවා විශිෂ්ට විය හැකිය. බෝතලයේ මුදුනේ ගලක් අලවා බිම හාරන්න. ඔබ සොයා බැලිය යුතු පාෂාණය අමතක නොවන බවට වග බලා ගන්න.

  1. බිත්තර කටු.

එහි සිටින ගොවීන් සඳහා, ඔබට ඔබේ කුකුළන්ට බිත්තර කටු පෝෂණය කළ හැකිය. එය අමුතු දෙයක් ලෙස පෙනේ නම් කරදර නොවන්න, කුකුළන් ඇත්ත වශයෙන්ම ස්වභාවධර්මයේ ඔවුන්ගේම බිත්තර අනුභව කරන්නේ එය කැල්සියම් ලබා දෙන බැවිනි. ඔබේ ගෙවත්තෙන් ගොළුබෙල්ලන් සහ හම්බෙල්ලන් පලවා හැරීමට ඔබට බිම බිත්තර කටු ඉසිය හැක. ඊට අමතරව, තලා දැමූ බිත්තර කටු ස්වභාවික හා විෂ නොවන උල්ෙල්ඛයක් ලෙස සේවය කළ හැකිය.

  1. පැරණි පුවත්පත්.

ජනේල මත ඉරි හෝ පැල්ලම් ඉතිරි නොකරන බැවින් ජනෙල් පිරිසිදු කිරීම සම්බන්ධයෙන් පුවත්පත් වඩාත් හොඳින් කරයි. බුබුලු එතුම වෙනුවට පුවත්පත් ද භාවිතා කළ හැකිය, එය ලාභදායී අනුවාදයක් වන නමුත් තවමත් කුෂන් සැපයිය හැකිය. අවසාන වශයෙන්, ඔවුන් විශිෂ්ට හැඩකාරයන් විය හැකිය – ඒවා ඔබේ සපත්තු සහ බෑග්වල පුරවන්න.

  1. බේකන් ග්රීස්.

එය බේකන් රසය සඳහා පොප්කෝන් වලට එකතු කිරීම හෝ බිත්තර, අර්තාපල්, හෝ කුකීස් සෑදීමට භාවිතා කිරීම වැනි සරල විය හැකිය. ඔබට එය කුරුල්ලන්ට පවා පෝෂණය කළ හැකිය – ග්‍රීස් සිසිල් වීමට ඉඩ දී එය ඝන වූ පසු ඔබේ කවුළුවෙන් පිටත තබන්න. විකල්පයක් ලෙස, ඔබේ පෑන් සහ පෑන් මල බැඳීමෙන් වළක්වා ගැනීමට බේකන් ග්‍රීස් භාවිතා කරන්න.

  1. තේ බෑග්.

අඳුරු කව අඩු කිරීමේ හැකියාව නිසා ඔවුන් වඩාත් ප්රසිද්ධ වුවද, තවත් භාවිතයන් කිහිපයක් තිබේ. ඔබ ස්නානය කරන අතරතුර තේ බෑගයක් ටබ් එකට දමන්න. Chamomile, jasmine හෝ ලැවෙන්ඩර් සම සඳහා විශිෂ්ටයි. බෑග් වලට ළූණු සුවඳ හොඳින් ඉවත් කළ හැකිය, වියළි, ​​භාවිතා කළ තේ බෑගයක් ඔබේ අත්වල අතුල්ලන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you