free page hit counter
කියවන්නවඩා හොඳ ප්‍රතිඵල සඳහා අපට සිදු කළ හැකි පුරුදු...

වඩා හොඳ ප්‍රතිඵල සඳහා අපට සිදු කළ හැකි පුරුදු 4ක් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

වඩා හොඳ ප්‍රතිඵල සඳහා අපට සිදු කළ හැකි පුරුදු 4ක් මෙන්න.පුරුදු සෑම විටම උණුසුම් මාතෘකාවක් වේ: නරක ඒවා අත්හරින්නේ කෙසේද, නව සහ හොඳ ඒවා සාදා ගන්නේ කෙසේද, ඒවා නිරීක්ෂණය කරන්නේ කෙසේද සහ ඒ සියල්ල වැදගත් වන්නේ ඇයි. වඩාත් සුලභ සඳහන් කිරීම් සමහරක් වැඩ කිරීම, පෝෂණය සහ ස්වයං-කතා කිරීමට යයි.

1. උදේට මුලින්ම කෝපි.

වියාචනය: ඔබගේ උදෑසන ජීවිත යුෂ කෝප්පය අත්හැරීම ගැන අපි ඔබට දේශනා කිරීමට යන්නේ නැත. “මගේ කෝපි ඇති විට මම වැඩ ආරම්භ කරමි” යැයි පවසන එම මග් පවතින්නේ හේතුවක් ඇතුවයි. නමුත් ඔබේ ස්වාභාවික අවදි කිරීමේ නියෝජිතයා වන කෝටිසෝල් සන්සුන් වන තෙක් ඔබ එය කල් දැමිය යුතුය. බොහෝ මිනිසුන් තුළ, කෝටිසෝල් මට්ටම උදෑසන වැඩි වේ (රාත්‍රී සේවකයින් සඳහා ප්‍රතිලෝම සත්‍ය වේ). අපි කෝටිසෝල් වෙනුවට කැෆේන් සමඟ ප්‍රතිස්ථාපනය කරන විට, අපි අපගේ ශරීරය බාහිර සාධකයක් මත යැපීමටත් එහි ස්වාභාවික චක්‍රය වෙනස් කිරීමටත් උගන්වමු. එය වළක්වා ගැනීම සඳහා, ඔබ කෝප්පයක් පෙරීමට පෙර අවදි වූ පසු විනාඩි 20-30 ක් රැඳී සිටින්න.

2. ගමන් කොට්ට හුදෙක් කොට්ට ලෙස භාවිතා කිරීම.

මෙන්න තව ටිකක් සැහැල්ලු දෙයක්: බග්ස් බනීටම සුදුසු දක්ෂ හැක් එකක්. ඔබට සංචාරක කොට්ටයක් තිබේද? ඔබගේ රැගෙන යාම සඳහා කිසිදා නොගැලපෙන අයිතම කිහිපයක් ඔබ සතුව තිබේද, නමුත් ඔබට පරීක්ෂා කළ ගමන් මලු සඳහා ගෙවීමට අවශ්‍ය නොවේද? කොට්ට පැකට්ටුව! ඔබගේ ගමන් කොට්ටය ගලවා පුලුන් ඉවතට ගන්න. අමතර කමිස, යට ඇඳුම්, කුඩා තුවා, මේස්, පිසදැමීම් වැනි කුඩා අයිතම සමඟ එය ප්‍රතිස්ථාපනය කරන්න. ඒ සියල්ල මනාව, සුමටව සහ ආරක්ෂිතව ගැලපෙන බව සහතික කර ගැනීමට කුඩා Tetris වාදනය කරන්න. ඔබේ කොට්ටය පිටුපසට සිප් කර voilà! ඔබට අමතර ගබඩා ඉඩක් ලැබෙන අතර ඔබ ඔබේ සුවපහසුව තබා ගන්න! ඔබ ඇසුරුම් කරන දේවල් මත පදනම්ව, ඔබේ කොට්ටය කෙතරම් මෘදු හෝ ස්ථිරද යන්න පවා ඔබට පාලනය කළ හැකිය.

3. විශාල ව්‍යායාම.

ව්‍යායාම කිරීම අපගේ සෞඛ්‍යයට සහ සමස්ත මනෝභාවයට ඉතා හොඳ දෙයකි, නමුත් බොහෝ වේලාවක් වාඩි වී සිටින අප වැනි අයට ව්‍යායාම ශාලාව පිළිතුර නොවේ. පර්යේෂණයෙන් පෙන්නුම් කරන්නේ දැඩි සහ/හෝ දිගු ව්‍යායාම සැසි පවා සන්සුන් ජීවන රටාවක ඍණාත්මක ප්‍රතිවිපාක සමතුලිත නොවන බවයි. ඒ වෙනුවට, අපි කෙටි නමුත් නිතර නිතර ශාරීරික ක්‍රියාකාරකම් තෝරා ගත යුතුය. සෑම පැය භාගයකටම හෝ සෑම පැයකටම, නැගී සිට ටිකක් ඇවිදින්න. ගිහින් වතුර වීදුරුවක් ගන්න, ජනේලයක් අරින්න, ඊට පස්සේ පැයකට පස්සේ ඒක වහන්න යනාදිය. කාරණය වන්නේ තනි තනි “වාඩි සැසි” වල දිග අඩු කිරීම සහ දවස පුරා ස්ථාවර මට්ටමේ චලනය පවත්වා ගැනීමයි.

4. පැය 8 ක් එකවර නිදා ගැනීම.

අපගෙන් බොහෝ දෙනෙක් රාත්‍රියකට නිර්දේශිත වර්ග පැය 8ක නින්දට ඇලී නොසිටිති. ඔබ ඉතා කාර්යබහුලද? නැත්නම් එය ඔබට අස්වාභාවික බවක් දැනෙනවාද? ඔබ නිතිපතා මධ්‍යම රාත්‍රියේ අවදි වී පැයක් පමණ වෙනත් දෙයක් කිරීමට අවශ්‍ය නම්, පසුව නැවත නින්දට යන්න, ශුභාරංචිය – එය යා යුතු මාර්ගයයි! පෙනෙන විදිහට, පැය 8 නිදි වාරය සාපේක්ෂව අලුත් දෙයක්. මිනිසුන් ස්වභාවිකවම අදියර වශයෙන් නිදා ගැනීමට නැඹුරු වේ, දළ වශයෙන් පැය 4 බැගින් අතර පැයක විවේකයක් ඇත. ඔබ ස්වභාවිකවම රාත්රියේදී අවදි වුවහොත් එය නින්ද නොයාම නොවේ. මෙය biphasic නින්ද ලෙස හඳුන්වන අතර එය monophasic නින්දට වඩා ස්වභාවිකයි. කාර්යයක් කිරීමට, ඔබේ SO සමඟ කතා කිරීමට, මෙනෙහි කිරීමට, දිගු කිරීමට, ඕනෑම දෙයක් කිරීමට ඔබේ රාත්‍රී අවදිවීම භාවිතා කරන්න. ඉන්පසු ඔබේ දෙවන නින්දේ භාගයට ඇතුළු වී ප්‍රබෝධමත්ව සහ නිසි ලෙස ජවසම්පන්න වී අවදි වන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you