free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්අධ්‍යයනයෙන් හෙළි වූ සරු භාවයට බලපාන WiFi උපාංග ගැන...

අධ්‍යයනයෙන් හෙළි වූ සරු භාවයට බලපාන WiFi උපාංග ගැන ඔබ දන්නවාද ?

-

- Advertisment -spot_img

ඔබ ටික කලක් දරුවන් බිහි කිරීමට උත්සාහ කර එතරම් සාර්ථක නොවූයේ නම් වචනාර්ථයෙන් පිළිතුර ඔබේ සාක්කුවේ තිබිය හැකිය. ජපානයේ පර්යේෂකයෙකු වන කුමිකෝ නකාටා සොයාගත්තේ ජංගම දුරකථන සහ නිවසේ රවුටර වැනි වයිෆයි උපාංගවල විද්‍යුත් චුම්භක තරංග ශුක්‍රාණු වලට සැලකිය යුතු හානියක් කළ හැකි බවයි. I Love You හි සිටින අපි නවතම පර්යේෂණ පිළිබඳව විමසිල්ලෙන් සිටීමට සහ එය අපගේ පාඨකයන් සමඟ බෙදා ගැනීමට නිරන්තරව උත්සාහ කරන බැවින් අද මෙම ලිපිය රැගෙන ආවෙමු.

සරු භාවයේ ගැටළු වලින් 30% ක් පැමිණෙන්නේ පිරිමින්ගෙනි


ලෝක සෞඛ්‍ය සංවිධානයට අනුව ලෝකයේ අඹුසැමියන්ගෙන් 15%කට පමණ දරුවන් ලැබීම සම්බන්ධයෙන් ගැටලු ඇති වේ. ඒවගේම සරු භාවයේ ගැටළු වලින් තුනෙන් එකක්වත් පැමිණෙන්නේ පිරිමින්ගෙනි. ඇත්ත වශයෙන්ම පිරිමින්ගේ වඳභාවයට නරක පරිසරයක්, ආතතිය, දුර්වල ආහාර වේලක්, ජාන විද්‍යාව වැනි බොහෝ දේ හේතු විය හැකිය. කෙසේ වෙතත් ජංගම දුරකථනයක් සාක්කුවේ තබා ගැනීම වැනි කුඩා දෙයක් විය හැකිය. එය ඔබේ පවුල වර්ධනය කිරීමට ඉඩ නොදේ.

WiFi නිරාවරණ අත්හදා බැලීම


ජපන් විද්‍යාඥයින් 51 දෙනෙකුගෙන් යුත් කණ්ඩායමකින් සාම්පල ලබාගෙන කණ්ඩායම් 3කට බෙදා ඔවුන් ජංගම දුරකථනයක් අනුකරණය කරමින් WiFi උපාංගයක් ද භාවිතා කර ඇත. එක් සාම්පල සමූහයක් WiFi රවුටරයකින් කිසිදු නිරාවරණයක් ලබා ගත්තේ නැත. දෙවන කණ්ඩායම නිරාවරණය වූ නමුත් WiFi ආරක්ෂණ පලිහක් තිබුණි. තුන්වන කණ්ඩායමට පූර්ණ නිරාවරණයක් තිබුණි. සාම්පල WiFi උපාංගයට සාපේක්ෂව සමීපව තබා ඇති අතර කලිසම් සාක්කුවේ එහා මෙහා ගෙන යන ජංගම දුරකථනය අනුකරණය කරමින් විවිධ වේලාවන් පසු ප්‍රතිඵල ලබා ගන්නා ලදී.

පැය 2 කට පසු ශුක්‍රාණු හානි වේ.


සොයාගැනීම් ටිකක් භයානක විය. මිනිත්තු 30 ක් WiFi සංඥාවක බලපෑම යටතේ සිටීමෙන් කිසිදු බලපෑමක් සිදු නොවූ අතර දිගු නිරාවරණය ආකර්ෂණීය වෙනසක් පෙන්නුම් කිරීමට පටන් ගෙන ඇත. යන්තම් පැය 2 කට පසු නිරාවරණය නොවූ කණ්ඩායමේ චලනය වීමේ අනුපාතය 53.3%, පලිහ කණ්ඩායම 44.9%, සහ නිරාවරණය වූ කණ්ඩායමේ 26.4% පමණ පැමිණ ඇත. පැය 24කට පසුව නිරාවරණය වූ කණ්ඩායමේ මිය ගිය ශුක්‍රාණු අනුපාතය 23.3%ක් වූ අතර එය නිරාවරණය නොවූ සාම්පල සඳහා 8.4%ක් විය.

මිනිසුන්ට වඩා ජංගම දුරකථන අප සතුව ඇත


සංඛ්‍යාලේඛන පවසන්නේ මේ දිනවල ක්‍රියාකාරී ජංගම දුරකථන සංඛ්‍යාව සැබෑ ලෝක ජනගහනයට වඩා විශාල වන අතර එයින් අදහස් වන්නේ කිහිප දෙනෙකුට දුරකථන එකකට වඩා ඇති බවත් එහි තරංගවල බලපෑම නොසලකා හැරිය නොහැකි තරම් බරපතල විය හැකි බවත්ය.

වැළැක්වීම ඉතා සරල විය හැකිය.


වයිෆයි උපාංගවලින් ලැබෙන විද්‍යුත් චුම්භක තරංග මිනිසුන්ට යහපැවැත්ම සහ සෞඛ්‍යය සම්බන්ධයෙන් ආරක්ෂිත බව අධ්‍යයනයෙන් තහවුරු වූ බව Nakata මහත්මිය සඳහන් කරන ලද අතර සමහරවිට දුරකථනය සාක්කුවක වෙනුවට මේසයක් මත තබා ගැනීම වැනි සරල විසඳුම් අපට තෝරාගත හැකිවේ.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you