free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්ඔබ දිනපතා තේ කෝප්ප 4 ක් පානය කළහොත් සිදුවන...

ඔබ දිනපතා තේ කෝප්ප 4 ක් පානය කළහොත් සිදුවන දේ මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

තේ පානය කිරීමෙන් ඔබට බඩ මේදය නැති කර ගැනීමටත්, ඔබේ මතකය වැඩි දියුණු කිරීමටත්, ඔබේ සමට නිරෝගී දීප්තියක් ලබා දීමටත් හැකි වේ. බොහෝ අය උණුසුම් කෝපි කෝප්පයකින් තම දවස ආරම්භ කිරීමට කැමැත්තක් දක්වන අතර, කැෆේන් අධික ඇතැම් තේ පානය කිරීම ඊටත් වඩා හොඳ බලපෑමක් ඇති කළ හැකිය. ඔබ කෝපි අයෙක් වුවද, දිනපතා තේ පානය කිරීමෙන් ඔබේ මනස වෙනස් කිරීමට සලකා බැලිය හැකි සෞඛ්‍ය ප්‍රතිලාභ රාශියක් ඇත.

  1. එය ඔබේ දියවැඩියාව වැළඳීමේ අවදානම අඩු කරයි.

එක්සත් ජනපදයේ වැඩිහිටියන් 10 දෙනෙකුගෙන් 1 දෙනෙකුට දියවැඩියාව ඇති අතර, වැඩි වැඩියෙන් ළමුන් සහ යෞවනයන් ද මෙම රෝගය වර්ධනය වේ. මෙම තත්වයට ප්රතිකාර කිරීම පහසු නැත, නමුත් එය වළක්වා ගැනීමට ඔබට බොහෝ දේ කළ හැකිය. පර්යේෂකයන් සොයාගෙන ඇත්තේ දිනකට තේ කෝප්ප 4ක් හෝ ඊට වැඩි ප්‍රමාණයක් පානය කිරීමෙන් දියවැඩියාව වැළඳීමේ අවදානම අවම කර ගත හැකි බවයි.

  1. එය ඔබේ සමට ප්‍රයෝජනවත් විය හැක.

තේ පානය කිරීමෙන් ඔබට දියවැඩියාව වැළඳීම වැළැක්විය හැකි නිසා, එය සමහර කරදරකාරී සමේ තත්ත්වයන් වළක්වා ගැනීමටද උපකාරී වේ. දියවැඩියාව බැක්ටීරියා ආසාදන සහ කැසීම ඇතුළු විවිධ ආකාරවලින් ඔබේ සමට බලපෑම් කළ හැකිය. ඕනෑම තේ වර්ගයක් පානය කිරීම ඔබේ ශරීරයට හිතකර වුවත්, හරිත තේ ඔබේ සමට විශේෂයෙන් ප්‍රයෝජනවත් විය හැකිය. එය ප්‍රබල ප්‍රතිඔක්සිකාරක සහ ප්‍රති-ගිනි අවුලුවන ගුණ ඇති අතර කුරුලෑ සහ තෙල් සහිත සමට ඵලදායී ලෙස ප්‍රතිකාර කරන බව ඔප්පු වී ඇත.

  1. එය ඔබේ හිසකෙස් වේගයෙන් වර්ධනය වීමට උපකාරී වේ.

නිවැරදි ෂැම්පු සහ කන්ඩිෂනර් භාවිතා කිරීම අනිවාර්යයෙන්ම ඔබේ සිහින හිසකෙස් ලබා ගැනීමට උපකාරී වන අතර, දිනපතා තේ පානය කිරීම ප්‍රයෝජනවත් විය හැකිය. තේ ඔබේ දියවැඩියාව වැළඳීමේ අවදානම අඩු කරන නිසා, එය ඔබේ හිසකෙස් නිරෝගීව සහ දීප්තිමත්ව තබා ගැනීමට උපකාරී වේ. දියවැඩියාව රුධිර නාල වලට හානි කරන විට, ඔබේ ශරීරයට අවශ්‍ය පෝෂ්‍ය පදාර්ථ නිසි ලෙස ඔබේ කෙස් කළඹ වෙත ප්‍රවාහනය කළ නොහැකි අතර, එය හිසකෙස් වර්ධනයට බලපානු ඇත.

  1. එය ඔබේ නියපොතු ශක්තිමත් කළ හැකිය.
  • පිපිඤ්ඤා ආලේප කිරීම හෝ ලෙමන් ගෙඩියකින් ස්ක්‍රබ් කිරීම වැනි අලංකාර නිය ලබා ගැනීමට ඔබට උපකාර වන නිවෙස් පිළියම් බොහොමයක් ඇත, නමුත් තේ පානය කිරීම ඔබේ නියපොතු රැකබලා ගැනීමට පහසුම සහ රසවත්ම ක්‍රමයයි. ඔබට ඔබේ නියපොතු පරිපූර්ණ පෙනුමක් ලබා ගැනීමට අවශ්‍ය නම්, horsetail තේ උත්සාහ කර බලන්න. සෞඛ්‍ය සම්පන්න කැෆේන් රහිත පානයක් වීමට අමතරව, එය ඔබේ නියපොතු ශක්තිමත් සහ අඩු බිඳෙනසුලු බවට පත් කරන බව ඔප්පු වී ඇත.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you