free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්දිනකට මිනිත්තු 2 කින් ඔබේ කොන්ද සවිමත්කර ඔබේ ඉරියව්...

දිනකට මිනිත්තු 2 කින් ඔබේ කොන්ද සවිමත්කර ඔබේ ඉරියව් වැඩි දියුණු කළ හැකි සරල ව්‍යායාමයක්

-

- Advertisment -spot_img

දුර්වල ඉරියව් ඔබේ සෞඛ්‍යයට විවිධ ආකාරවලින් බලපාන්න පුළුවන්. හිසරදය, බෙල්ලේ වේදනාව, හුස්ම ගැනීමේ ගැටළු දක්වා ඔබේ මනෝභාවයේ වෙනස්වීම් සහ අඩු ආත්ම අභිමානය දක්වා. මෙම ගැටළු සියල්ල මඟහරවා ගැනීමට සහ ඔබේ සුන්දරත්වය නැවත ලබා ගැනීමට ඔබට දිනපතා මිනිත්තු කිහිපයක් සඳහා රාජාලි ඉරියව්ව හෝ ගරුදාසනය කිරීමට උත්සාහ කළ හැකිය. I Love You හි සිටින අපි ඔබට ඔබේ ඉරියව්ව වැඩිදියුණු කිරීමට උදවු කිරීමට උනන්දු වෙන බැවින් මෙම ව්‍යායාමය කරන්නේ කෙසේද සහ එය ඔබට ගෙනෙන වෙනත් ප්‍රතිලාභ මොනවාද යන්න පිළිබඳව පියවරෙන් පියවර මාර්ගෝපදේශන ලිපියක් ඔබ වෙනුවෙන් සූදානම් කර තිබේ.

පියවර 1


ඔබේ පාද එකට තබාගෙන බිම හිටගෙනෙ ඔබේ දෑත් දෙපැත්තට තබා ඔබේ බැල්ම ඔබ ඉදිරියෙන් යම් ස්ථානයක තබා ගන්න. ඉන්පසු ඔබේ දෑත් ඉදිරියට උරහිස් උස දක්වා දිගු කරන්න. ඔබේ වැලමිට තරමක් නමා ඔබේ වම් අත ඔබේ දකුණතට උඩින් හරස් කරන්න එවිට ඔබේ දෑත් බිමට සමාන්තරව ඇත.

පියවර 2


සෙමෙන් ඔබේ දෑත් ඔබ ඉදිරියෙන් එකිනෙකා දෙසට ගෙන ඒවා එකිනෙකට සම්බන්ධ කරන්න. ඔබේ අත් එකට තද කරන්න. ඔබේ වැලමිට ටිකක් ඔසවන්න. සිවිලිම දෙසට ඔබේ ඇඟිලි දිගු කරන්න. ඔබේ පිටුපස කෙළින් වේ.

පියවර 3


ඔබේ දෑත් ඔබ ඉදිරියෙහි ගැටගැසී තබාගෙන ඔබේ දණ තරමක් නමන්න. ඉන්පසු ඔබේ දකුණු පාදය ඉහළට ඔසවන්න. ඔබේ වම් පාදය තදින් බිම තබා ගැනීමට වග බලා ගන්න.

පියවර 4


ඔබට හැකි තරම් ඉහළට ඔබේ වම් කලවයට උඩින් ඔබේ දකුණු කලවා හරස් කර ඔබේ දකුණු වළලුකර ඔබේ වම් කළවා පිටුපසට දමන්න. ඔබේ දකුණු පාදයේ ඇඟිලි පහළට යොමු කළ යුතුයි. හෙමින් හුස්ම ගනිමින් ඔබට හැකි තරම් ඔබේ කොඳු ඇට පෙළ දිගු කිරීමට උත්සාහ කරන්න. තත්පර 30-60 අතර කාලයක් මෙම ඉරියව්ව තුළ සමතුලිතව තබා ගන්න. ඉන්පසු සෙමින් ඔබේ කකුල් සහ අත් මුදා හැර ප්රතිවිරුද්ධ පැත්තෙන් ව්යායාම නැවත කරන්න.

ආරම්භකයින් සඳහා උපදෙස්


මෙම ඉරියව්වෙන් සමතුලිත වීම ඔබට අපහසු නම් ඔබේ පිටුපසට ආධාරකයක් ලෙස බිත්තියක් භාවිතා කිරීමට උත්සාහ කරන්න. ඔබේ අත් එකිනෙක ස්පර්ශ වන තුරු ඔබට තවමත් ඔබේ දෑත් ඔතා ගත නොහැකි නම් ඔබේ අත් පිටුපස තද කරන්න. ඔබට ඔසවන ලද පාදය කළවා වටා සම්බන්ධ කළ නොහැකි නම් ඔබේ ඉණ ටිකක් පහළට ගිල්වා ඔබේ ඔසවන ලද පාදයේ මහපට ඇඟිල්ල බිම තබන්න.

එය ඔබේ ශරීරයට හොඳ ඇයි?


ඔබගේ දුර්වල ඉරියව්ව නිවැරදි කිරීමට අමතරව රාජාලියාගේ ඉරියව්ව ඔබට පහත ප්‍රතිලාභද ගෙන එනු ඇත: සමබරතාවය සහ සම්බන්ධීකරණය වැඩි දියුණු කිරීම. වඩා හොඳ සාන්ද්රණය වර්ධනය කිරී. ඔබේ කලවා, වළලුකර ශක්තිමත් කිරීම. ඔබේ ඉණ, කලවා, උරහිස් සහ ඉහළ පිටුපසට දිගු කිරීම. ඔබේ මුළු ශරීරය වඩාත් නම්‍යශීලී කිරීම. ඔබේ ප්රතිශක්තිකරණ පද්ධතිය උත්තේජනය කිරීම. අවවාදයයි: ඔබට මෑතකදී දණහිස, වළලුකර, උරහිස් හෝ වැලමිට තුවාල වී ඇත්නම් මෙම ඉරියව්වෙන් වළකින්න. අඩු රුධිර පීඩනය හෝ අභ්‍යන්තර කනේ ගැටළු වැනි සමතුලිතතාවයට බලපාන යම් තත්වයක් ඔබට තිබේ නම් බිත්තියකට සම්බන්ධව ඉරියව්ව කරන්න. ගර්භනී අවධියේ අවසාන අදියරේදී මෙම ව්යායාම කිරීම ද නිර්දේශ නොකරයි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you