free page hit counter
කියවන්නඔබේ ජීවිතය පහසු කර ගත හැකි කිසිවෙකු ඔබට නොකියූ...

ඔබේ ජීවිතය පහසු කර ගත හැකි කිසිවෙකු ඔබට නොකියූ Tips 6 ක් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img


ජීවිතය මිසයිලයක් මෙන් චලනය වන බවත්, මිනිසුන් වන අපි එය සමඟ ඉදිරියට යාමට උත්සාහ කරන බවත් වසර වැඩි වන තරමට පැහැදිලි වේ. උදාහරණයක් ලෙස, බොහෝ මිනිසුන් තම ආහාර වේල ඉක්මනින් පිළියෙළ කිරීමේ උත්සාහයක් ලෙස ආහාර දායකත්වයන් වෙත යොමු වී ඇත්තේ ඒ නිසාය. කාලය අවශ්‍ය වන්නේ ආහාර පමණක් නොව, වෙනත් බොහෝ ගෙදර දොරේ වැඩ ද කරයි. නමුත් සෑම දෙයක්ම ඉතා ඉක්මනින් කිරීමට ඔබට උපකාර කළ හැකි උපක්‍රම ටොන් ගණනක් ඇති බැවින් ඔබ ඕනෑවට වඩා කරදර විය යුතු නැත.

1. බිත්තියේ සලකුණක් ඉතිරි නොකර ඇණ ඉවත් කරන්න.

ඔබේ බිත්තියේ සලකුණු තැබීම ඉතා පහසු වන අතර, ඒවාට හේතු විය හැකි බොහෝ එදිනෙදා වැඩ තිබේ. ඒවායින් එකක් නම්, ඊළඟ කුලී නිවැසියෙකු සඳහා ඔබට නිවසේ ස්පයික් සහ ස්පාන් එකක් තැබීමට අවශ්‍ය වූ විට බිත්තියේ නියපොතු ඉවත් කිරීමයි. පහසු සහ බුද්ධිමත් උපක්‍රමයක් නම්, මිටිය ස්පර්ශ වන තැන හරියටම නියපොතු යට මුළුතැන්ගෙයි ස්පොන්ජියක් තැබීමයි. මේ ආකාරයෙන්, ඔබ බිත්තිය සහ පවතින ඕනෑම තීන්තයක් ආරක්ෂා කරයි.

2. ඔබේ ඇඳුම් සේදීම සඳහා විනාකිරි භාවිතා කරන්න.

පිරිසිදු කිරීමේ ක්රියාවලිය වැඩිදියුණු කිරීම සඳහා ඩිටර්ජන්ට් වෙනුවට හෝ ඒ සමඟම විනාකිරි භාවිතා කළ හැකිය. එක් විසඳුමක් වනුයේ ඔබේ ඇඳුම් සාමාන්‍ය ලෙස සේදීම සහ ඔබ නරක පැල්ලම් සමඟ කටයුතු කරන්නේ නම් ඩිටර්ජන්ට් වෙනුවට ආස්රැත සුදු විනාකිරි කෝප්ප 1/2 ක් එකතු කිරීමයි. ඔබට මෙය කළ හැකි තවත් ක්‍රමයක් නම්, තනුක කළ විනාකිරි පැල්ලම් මත කෙලින්ම යෙදීමෙන් පසුව සාමාන්‍ය ඩිටර්ජන්ට් සමඟ රෙදි සෝදන යන්ත්‍රයේ සේදීමයි. විනාකිරි පැල්ලම සන්සුන් කිරීමට සහ එය ඉවත් කිරීම පහසු කිරීමට උපකාරී වේ. මීට අමතරව, විනාකිරි ස්වභාවික ඩියෝඩ්රන්ට් වන අතර අප්රසන්න ගන්ධයන් ඉවත් කිරීමට ඔබට උපකාර කරයි. ඉතින්, නැවතත්, ඔබට රෙදි සෝදන යන්ත්රයට විනාකිරි කෝප්ප 1/2 ක් හෝ 1 ක් එකතු කළ හැකිය, එවිට ඔබේ ඇඳුම් නැවුම් සුවඳක් වනු ඇත. කරදර නොවන්න, පසුව ඔබේ ඇඳුම් මත විනාකිරි සුවඳක් නොතිබෙනු ඇත.

3. සරල පියවර 4 කින් ඔබේ හැකිලුණු ස්ෙවටර් නැවත ලබා ගන්න.

මද උණුසුම් ජලය සමග බේසම පුරවා රෙදි මෘදුකාරක 2 හැදි එකතු කරන්න. ඊළඟට, ඔබේ හැකිළුණු ලොම් ස්ෙවටර් එක එහි දමා තන්තු ලිහිල් වන තෙක් විනාඩි 10-20 අතර කාලයක් තබන්න. සින්ක් එකෙන් ජලය ඉවතට ගෙන ස්වීටරය දෙපැත්තට තල්ලු කරන්න, එවිට අතිරික්ත ජලය ඉවත් වේ. මෙම අවස්ථාවේදී එය පෙරළීමෙන් හෝ වැඩි ජලයෙන් එය සේදීමෙන් වළකින්න. දැන්, ස්වීටරය එහි මුල් තත්වයට ගෙන ඒමට කාලයයි. තන්තු නැවත සාමාන්‍ය තත්වයට පත් වන පරිදි ඔබට හැකි තරම් එය දිගු කරන්න. ප්රමාණය එය විය යුතු ස්ථානයට ආපසු හැරී ඇති බව පෙනෙන විට, ඔබට එය දිගු කිරීම නතර කළ හැකිය. අවසාන පියවර වන්නේ ස්ෙවටර් එල්ලීම මත එල්ලා එය ස්වභාවිකව වියළීමට, සෘජු හිරු එළියෙන් ඈත්ව සිටීමයි.

4. walnut භාවිතයෙන් සීරීමක් අතුරුදහන් කරන්න.

අපගේ ලී ගෘහ භාණ්ඩවල කොතැනක හෝ සීරීම් ඇති විය හැකි අතර, walnuts සහ පීකන්ස් වැනි තෙල් සහිත ඇට වර්ග ප්‍රයෝජනවත් වන්නේ එහිදීය. walnut එක විවෘත කර සුදු කොටස සීරීම් පුරා අතුල්ලන්න. ගෙඩියේ තෙල් සීරීමට හොඳින් අවශෝෂණය වී ඇති බවට ඔබ සහතික විය යුතුය. සමහර අමතර තාපය උපකාරී වනු ඇත, එබැවින් ඝර්ෂණය ඇති කිරීමට ඔබේ ඇඟිලි භාවිතා කරන්න, walnut තෙල් අවශෝෂණය කර ගැනීමට වඩා හොඳ පරිසරයක් නිර්මාණය කරන්න.

5. ඔබේ සපත්තු ජලයට ඔරොත්තු නොදෙන බවට කටයුතු කරන්න.

මෙය ඔබට සිතාගත නොහැකි තරම් පහසු ඔප්පු කරන ලද ක්රමයකි. පළමු පියවර වන්නේ අපිරිසිදුකම ඉවත් කිරීම සඳහා ඔබේ සපත්තු පිරිසිදු කිරීම හෝ සේදීම, පසුව ඒවා සම්පූර්ණයෙන්ම වියළීමට ඉඩ දෙන්න. ඊළඟට, ඔබට මී මැස්සන් පෑන් එකක උණු කර පිරිසිදු තුවායක් භාවිතයෙන් සපත්තු මත ආලේප කළ හැකිය. සපත්තු මුලදී ඉතා හොඳ පෙනුමක් නොලැබේ, ඒවා සියල්ලම සුදු සහ කහ පැහැති වනු ඇත, නමුත් එය සම්පූර්ණයෙන්ම සාමාන්ය දෙයක්. මීලඟ පියවර වන්නේ බ්ලෝ ඩ්‍රයර් එකක් ගෙන එය දිය වන තුරු සපත්තු මත මී ඉටි උණුසුම් කිරීමයි. ඔබ සම් අධික ලෙස රත් වුවහොත් සපත්තු වලට සමීපව නොසිටින්න. ඔබේ සපත්තු වල දැවැන්ත වෙනසක් ඔබට පෙනෙනු ඇත, ඔබ මී මැස්සන් සියල්ලම උණු කළ පසු, ඔබට තුවායක් භාවිතා කර ඉතිරි කොටස් ඉවත් කළ හැකිය.

6. ඔබේ බ්ලෙන්ඩරය පිරිසිදු කිරීමට ඉඩ දෙන්න.

අතින් පිරිසිදු කිරීම සඳහා ඔබේ ඇඟිලි බ්ලෙන්ඩරයේ ඇලවීම අනතුරුදායක විය හැකි අතර එහි ප්‍රතිඵලයක් ලෙස කැපීම් සිදු වේ. ඔබ එය ජලය සහ සබන් ටිකක් පුරවා තත්පර 30 ක් පමණ ධාවනය කිරීමට ඉඩ දිය යුත්තේ එබැවිනි. ඔබට වඩා හොඳ ප්‍රතිඵල සඳහා සහ සියලු සැඟවුණු ස්ථාන වෙත ළඟා වීමට බ්ලෙන්ඩරයේ විවිධ සැකසුම් භාවිතා කළ හැක. බ්ලෙන්ඩරයට කිසිවක් නොඇලෙන පරිදි ඔබ සාදන ඕනෑම දෙයක් අවසන් වූ වහාම මෙම පිරිසිදු කිරීමේ ක්‍රමය භාවිතා කිරීමට මතක තබා ගන්න. කෙසේ වෙතත්, ඔබට අමතක වී පැය ගණනක් බ්ලෙන්ඩරය නොසෝදා තැබුවහොත් සහ ඒ පුරා කබොල සහිත ආහාර තිබේ නම්, ඔබට වෙනත් දෙයක් කළ හැකිය. එය උණුසුම් ජලය, සුදු විනාකිරි සහ ඔක්සිජන් බ්ලීච් සමඟ එක රැයකින් පොඟවා ගැනීමට ඉඩ දෙන්න. එවිට ඔබට ජලය සහ සබන් සමඟ එය තනිවම ධාවනය කිරීමට ඉඩ දිය හැකිය.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you