free page hit counter
කියවන්නඔබේ නිවස ලස්සන කරන පිරිසිදු කිරීමේ නිෂ්පාදන 6ක් මෙන්න.

ඔබේ නිවස ලස්සන කරන පිරිසිදු කිරීමේ නිෂ්පාදන 6ක් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

ලොව පුරා අලෙවි වන විවිධ පිරිසිදු කිරීමේ නිෂ්පාදන 2021 දී ඩොලර් බිලියන 235.76 ක් ඉපැයූ අතර මෙම මුදල 2028 දක්වා පමණක් වැඩි වනු ඇත. නමුත් සමහර විට අපට නිශ්චිත පිරිසිදුකාරකයක් අවශ්‍ය නොවේ, එදිනෙදා නිෂ්පාදනයක් සමඟ එකම කාර්යය කළ හැකිය. අඩු වියදමක්. නිදසුනක් ලෙස, පිඟන් සෝදන ටැබ්ලට් පිඟන් සහ හැඳි ගෑරුප්පු පිරිසිදු කිරීමට පමණක් සීමා නොවේ, දන්තාලේප ඔබේ දත් වලට වඩා බොහෝ දේ පිරිසිදු කළ හැකිය.

1. උඳුනේ දොර සඳහා පිඟන් කෝප්ප.

මේ සඳහා ඔබට අවශ්‍ය වන්නේ ටැබ්ලට් එකක් ඔබේ අතේ තබාගෙන එය උණුසුම් ජලයේ ගිල්වීමයි. මෙම ක්‍රමය සඳහා අත්වැසුම් භාවිතා කිරීමට වග බලා ගන්න එවිට ඔබේ දෑත් රසායනික ද්‍රව්‍ය වලින් ආරක්ෂා වේ. එවිට ඔබට ටැබ්ලටය සමඟ උඳුනේ දොර අතුල්ලමින් ආරම්භ කළ හැකිය, එය වියළීමට පටන් ගන්නා සෑම අවස්ථාවකදීම එය වතුරේ ගිල්වන්න. ඔබට එය භාවිතා කිරීමට අවස්ථාවක් ලැබීමට පෙර එය කඩා වැටෙනු ඇති බැවින් එය වැඩි වේලාවක් පොඟවා නොගැනීමට වග බලා ගන්න. ඔබට මෙම ක්‍රමය භාවිතා කිරීමට අවශ්‍ය නැතිනම්, ඔබට එය උණුසුම් වන තුරු බ්‍රොයිල් මත උඳුන සක්‍රිය කළ හැකි අතර පසුව එය සම්භාව්‍ය උඳුන පිරිසිදු කරන්නෙකු සමඟ ඉසිය හැක. ඉන්පසුව, ඔබ ටිකක් ස්ක්රබ් කිරීමට අවශ්ය වන අතර, සියලු කුණු පිස දැමීමට රෙදි කැබැල්ලක් භාවිතා කරන්න.

2. වැසිකිළිය සඳහා පිඟන් කෝප්ප.

ඔබට ටැබ්ලටය වතුරට දමා එය විසුරුවා හැරිය හැක. එවිට ඔබට ඔබේ බුරුසුව ගෙන, විසුරුවා හරින ලද ද්රාවණයෙහි ගිල්වා, වැසිකිළිය ඇතුළත හොඳින් පිරිසිදු කිරීම ආරම්භ කළ හැකිය. ඔබට මෙය කළ හැකි පමණක් නොව, ඔබට වැසිකිළි ජලය තුළ ටැබ්ලට් එකක් දමා ඔබ සේදීමට පෙර එය ටිකක් විසුරුවා හැරිය හැක. මේ ආකාරයෙන්, මුළු වැසිකිළියම ඉතා නැවුම් සුවඳකින් යුක්ත වන අතර එය පිරිසිදුකම විකිරණය කරනු ඇත.

3. පැල්ලම් සහිත සුදු තහඩු සඳහා දන්තාලේප භාවිතා කරන්න.

සුදු තහඩු පැල්ලම් කිරීමට ඉතා පහසු වන අතර, සමහර විට මෙම පැල්ලම් ඉවත් කිරීමට ඉතා අපහසු වේ. ඔබට උත්සාහ කළ හැක්කේ පැල්ලම් මත හොඳ දන්තාලේපයක් ආලේප කර දත් බුරුසුවක් හෝ ස්පොන්ජියක් භාවිතයෙන් ස්ක්‍රබ් කිරීම ආරම්භ කිරීමයි. ඔබ භාවිතා කරන දන්තාලේපයේ ෙබ්කිං සෝඩා අඩංගු වන බවට වග බලා ගන්න. එය අවශ්‍ය බව ඔබට හැඟේ නම්, ඔබට තවත් දන්තාලේප එකතු කර ස්ක්‍රබ් කිරීම දිගටම කරගෙන යා හැක.

4. භාජන සහ භාජන මත පිළිස්සූ ආහාර සඳහා පිඟන් සෝදන පෙති.

අනතුරු සිදු වන අතර, සමහර විට ඔබ ඔබේ පෑන් තුළ යමක් පුළුස්සා, පසුව එය පිරිසිදු කිරීම බියකරු සිහිනයකි. ඔබට පිඟන් සෝදන ටැබ්ලටයක් පෑන් තුළ තැබිය හැක්කේ එබැවිනි, එය උණු වතුරෙන් ආවරණය කර පැය කිහිපයක් සිටීමට ඉඩ දෙන්න. ටැබ්ලට් එක විසුරුවා හරින අතර දැඩි වූ තෙල් සහ පිළිස්සුම් ඉවත් කරයි. ටැබ්ලටය ඔබ වෙනුවෙන් වෙහෙස මහන්සි වී වැඩ කර ඇති බැවින් පසුව පෑන් පිරිසිදු කිරීම ඔබට ඉතා පහසු වනු ඇත.

5. විනාකිරි සහ ෙබ්කිං සෝඩා සමඟ ඔබේ උදුන පිරිසිදු කරන්න.

ඔබට ගෑස් උදුනක් තිබේ නම්, පළමු පියවර වනුයේ දැලක සහ දාහක ආවරණ ඉවත් කිරීමයි. ඒවා දිගු කලක් පිරිසිදු කර නොමැති නම්, විනාකිරි කොටස් 1 ක් සහ ෙබ්කිං සෝඩා කොටස් 2 ක මිශ්රණයක් කළ හැකිය. මිශ්‍රණයට දියර සබන් බින්දු කිහිපයක් එකතු කර විනාඩි 20 ක් පමණ කොටස් එහි හිඳීමට ඉඩ දෙන්න – ඉන්පසු ඒවා ස්ක්‍රබ් කර සෝදන්න. උදුන සඳහා, ඔබ තත්වය කෙතරම් නරකද යන්න තක්සේරු කළ යුතුය. ග්රීස් ඝන නම් සහ ඔබ ස්පොන්ජියකින් එය ස්ක්රබ් කිරීමට උත්සාහ කරන විට චලනය නොවන්නේ නම්, ඔබ ඉහත මිශ්රණයම භාවිතා කළ යුතුය. එය ඉහළට පැතිරී විනාඩි 10-15 අතර කාලයක් තබන්න. එවිට ඔබට ස්පොන්ජියක් භාවිතා කර මෘදු ලෙස කුණු ඉවත් කළ හැකිය.

6. මල් වැඩි කාලයක් නැවුම්ව තබා ගැනීමට බ්ලීච් සහ සීනි භාවිතා කරන්න.

බොහෝ අය තම ගෙවත්තේ මල් කපා තම නිවෙස්වල මල් බඳුන්වල තබති. කෙසේ වෙතත්, ජලය නරක සුවඳක් හා ඉතා වේගයෙන් වළාකුළු බවට පත් වන අතර, ඒ සඳහා හොඳ විසඳුමක් තිබේ. ඔබට සෑම වතුර ලීටර් 1 කටම සීනි තේ හැන්දක් සමඟ බ්ලීච් තේ හැන්දක 1/4 ක් වතුරට දැමිය හැකිය. මෙය ජලය දිගු කලක් නිරෝගීව තබා ගැනීමට සහ බැක්ටීරියා වර්ධනය වීම වළක්වයි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you