free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්ඔබේ පාදයක් කොට වීමට හේතු 7ක්

ඔබේ පාදයක් කොට වීමට හේතු 7ක්

-

- Advertisment -spot_img

කලාතුරකින් පුද්ගලයෙකුගේ කකුල් විවිධ ප්‍රමාණයෙන් පිහිටිය හැකිය. මිනිසුන් බොහෝ විට එය සමඟ උපත ලබා ඇති නමුත් ඔවුන් වැඩිහිටි වන තුරු එය හඳුනා ගැනීමට ටිකක් අපහසු කරුණකි. බොහෝ දෙනෙකුට මෙම ගැටලුව ඇති වන්නේ ඔවුන්ගේ පාදය අඩපණ කළ හෝ අසමාන ලෙස වර්ධනය වීමට හේතු වන සමහර සිදුවීම් හේතුවෙනි. I Love You හි සිටින අපට ඔබේ සෞඛ්‍යය පිළිබඳව ඔබව දැනුවත් කිරීමට අවශ්‍යය බැවින් අපි ඔබේ එක් පාදයක් අනෙක් පාදයට වඩා කෙටි විය හැකි සියලු හේතු ඔබව දැනුවත් කිරීමට මෙම ලිපියෙන් එකතු කරගන්නා ලදි.

1. අස්ථි තුවාල


විශේෂයෙන් කැඩුණු කකුලක් එය කැබලි කිහිපයකට කැඩී ඇත්නම් හෝ මාංශ පේශි පටක වලට හානි සිදුවුවහොත් වෙනත් දිශාවකට වර්ධනය වීමේ හැකියාව ඇත. සිත්ගන්නා කරුණ නම් අස්ථි බිඳීම සෑම විටම අස්ථිය අඩාල නොකරයි. සුව කිරීමේ ක්‍රියාවලිය අස්ථියක් අසාමාන්‍ය ලෙස විශාල වන අවස්ථා තිබේ.

2. ක්රීඩා සම්බන්ධ තුවාල


වැඩිහිටි වියට පත් වූ පසු ශක්තිමත් අස්ථි බවට පත් වන වර්ධන තහඩු ඇති බැවින් දරුවන්ට ක්‍රීඩා කරන විට ඔවුන්ගේ අත් පා වල වර්ධනය අඩාල වීමේ අවදානමක් ඇත. පාපන්දු හෝ පාපන්දු වැනි සම්බන්ධතා ක්‍රීඩා සහ ස්කේට්බෝර්ඩින් සහ ස්කීං වැනි සරල විනෝදාත්මක ක්‍රීඩා විශේෂයෙන් අවදානම් සහිතයි.

3. අත් පා අධික ලෙස භාවිතා කිරීම


ක්‍රීඩා කරන විට ඔබේ අත් සහ පාද අධික ලෙස භාවිතා කිරීමෙන් ඔබේ අත් පා මත නිදන්ගත ආතතියක් ඇති කළ හැකිය. ඔබේ අත්වලින් මෙය කිරීම “ලිට්ල් ලීග් උරහිස්” ලෙස හැඳින්වෙන දෙයක් විය හැකිය. මතක තබා ගන්න ක්‍රීඩාව නරක නැත. අවුරුද්ද පුරා එකම එක ක්‍රීඩා කිරීමෙන් වළකින්න.

4. ඇල්ල


වැටීමක් හෝ ගැටීමක් වැනි සාමාන්‍ය අනතුරු අස්ථි වලට විවිධ ආකාරවලින් බලපෑම් කළ හැකි අතර, කම්පනය දරුවන්ගේ අස්ථි වර්ධන තහඩු වලට විශේෂයෙන් හානි කළ හැකිය. හදිසි අනතුරු පුද්ගලයෙකුගේ සුෂුම්නාවට හානි කළ හැකි අතර එයම දරුණු අස්ථි අහිමි වීමට හේතු විය හැකී.

5. අවදානම් ක්‍රියාකාරකම්


බොහෝ සාමාන්‍ය ළමා ක්‍රියාකාරකම් පිම්බෙන හෝ ට්‍රම්ප් මත පැනීම වැනි දේවල් පවා මිනිසුන්ට වඩා අවදානම් විය හැකිය. ට්‍රැම්පොලයින් ක්‍රීඩා වැටීම්, අස්ථි බිඳීම් සහ බරපතල කොඳු ඇට පෙළේ තුවාල පවා ඇති කිරීමට ප්‍රසිද්ධය ක්‍රීඩාවකි. සෑම විටම ඔබේ දරුවන්ගේ ක්‍රියාකාරකම් ආරක්ෂිත සහ හොඳින් නිරීක්ෂණය කර ඇති බවට වග බලා ගන්න.

6. අසමාන ඉරියව්ව


නරක ඉරියව්වෙන් ඔබේ කකුල් අසමාන විය හැකි නමුත් පෙනුමෙන් පමණක් බව ඔබ අසා ඇති. ජනප්‍රිය විශ්වාසයන් තිබියදීත් අසමාන ඉරියව්ව මගින් පෝස්ටර් ස්කොලියෝසිස් ඇති කළ හැකි අතර එය ඇත්ත වශයෙන්ම පුද්ගලයෙකුගේ අස්ථි වලට හානියක් හෝ විකෘති කිරීමක් සිදු නොකරයි. නිසි පුහුණුවක් සහ ව්‍යායාමයකින් සම්පූර්ණයෙන්ම ආපසු හැරවීමේ හැකියාව ඇත.

7. රෝග


අස්ථි තහඩු මත වර්ධනය විය හැකි පිළිකා හෝ අස්ථි මත කාටිලේජ වර්ධනය වැනි අස්ථි වර්ධනය වන ආකාරය කෙරෙහි බලපාන තත්වයන් සහ රෝග බොහොමයක් තිබේ. ස්නායු පද්ධතියට බලපාන රෝග පවා අස්ථි වර්ධනය අඩාල කරයි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you