free page hit counter
කියවන්නදුර්වල ගෘහ පාලන පුරුදු හෙළි කළ හැකි කුස්සියේ වැරදි...

දුර්වල ගෘහ පාලන පුරුදු හෙළි කළ හැකි කුස්සියේ වැරදි 6ක් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

මුළුතැන්ගෙය යනු නිවසේ වැඩිපුරම සංචාරය කරන ස්ථානයකි. සෑම කෙනෙකුම එහි පෙනුමට කොතරම් පුරුදු වී ඇත්ද යත්, එය නරක් විය හැකි කුඩා තොරතුරු පවා ඔවුන් නොදකිති. සාමාන්‍ය පිරිසිදු කිරීමක් නිතර සිදු කිරීමට කාලය ගත වන නමුත් ඔබ මෙම සරල නීති අනුගමනය කරන්නේ නම්, ඔබේ මුළුතැන්ගෙය සැමවිටම අපූරු පෙනුමක් ලබා දෙනු ඇත.

  1. විවෘත පෘෂ්ඨ මත නිෂ්පාදන සහ අනෙකුත් දේවල් ගබඩා කිරීම.

විශාල කුස්සියක නිෂ්පාදන සහ අනෙකුත් කුඩා දේවල් ගබඩා කිරීම පිළිබඳ ගැටළුව නිකම්ම නැත, නමුත් මුළුතැන්ගෙය කුඩා වන අතර සෑම දෙයක්ම පෙනෙන විට එය සම්පූර්ණයෙන්ම වෙනස් කතාවකි. මෙන්න මගක් – ගබඩා බහාලුම් එකම ශෛලිය භාවිතා කරන්න. කුළුබඩු සහ තොග නිෂ්පාදන සඳහා භාජන, ඖෂධ සඳහා බහාලුම්, සහ පෙනෙන සෑම දෙයක්ම ඔබේ කුස්සියට ගැලපෙන එක් විලාසිතාවක් සහ වර්ණයක් විය යුතුය. එපමණක් නොව, සංවෘත භාජනවල නිෂ්පාදන ගබඩා කිරීම දෝෂ සහ පැන්ට්රි සලබයන්ගෙන් ආරක්ෂා කරනු ඇත. ගබඩා ප්රදේශය වැඩි කිරීම සඳහා ගැඹුරු ලාච්චුවල අතිරේක රාක්ක සෑදිය හැකිය.

  1. මැටි භාණ්ඩ.

කැඩුණු පිඟන් නැවත සකස් කළ යුතුය, නැතහොත් ඉවත දැමිය යුතුය, මන්ද ඒවා ඔබේ මුළුතැන්ගෙයෙහි සමස්ත පෙනුම නරක් වනු ඇත. මෙම කෑමවල ඉරිතැලීම් අපිරිසිදු හා ක්ෂුද්ර ජීවීන් එකතු කරන බව සඳහන් නොකරන්න. පොදු ආහාර සැපයුම් නීති මගින් ඉරිතලා ඇති පිඟන් භාවිතය තහනම් කිරීමට හේතුව මෙයයි. එසේම, පෙනුම නැති වූ සීරීම් සහිත ප්ලාස්ටික්, එනැමල් කළ පිළිස්සුණු භාජන සහ පැරණි ලී කුස්සියට උපකරණ ඉවත් කිරීමට වග බලා ගන්න. ලී ස්පටුලස් සහ මිශ්ර හැඳි නිතර නිතර වෙනස් කිරීම අවශ්ය වේ.

  1. සින්ක්.

ඔබේ බේසමේ ඇති නිමක් නැති පිඟන් ගොඩවල් ඉවත් කිරීම සඳහා, ඔබේ පවුලට අවශ්‍ය පිඟන්, ගෑරුප්පු සහ හැඳි කොපමණ ප්‍රමාණයක් අවශ්‍යදැයි ගණන් කර ඉතිරිය ඉවත් කරන්න. එවිට අපිරිසිදු ඒවා සේදීම වෙනුවට පිරිසිදු කෑමක් ගැනීමට ඔබ පෙළඹෙන්නේ නැත. පිඟන් කෝප්ප සේදීම හෝ පිසීමෙන් පසු, බේසම පිරිසිදු කළ යුතු අතර, වඩාත් සුදුසු, කඩදාසි තුවා වලින් වියළා ගත යුතුය. ආහාර අපද්‍රව්‍ය සහ මුළුතැන්ගෙයෙහි ඇති තෙතමනය සහිත පරිසරය විෂබීජ සහ දිලීර සඳහා තෝතැන්නක් වන අතර, එම නිසා සතියකට 2-3 වතාවක් පිරිසිදු කිරීමේ කාරකයක් සමඟ බේසම පිරිසිදු කිරීමට වග බලා ගන්න.

  1. ඩිටර්ජන්ට් ගබඩා කිරීම.

රෙදි සෝදන යන්ත්රයක් බොහෝ විට යුරෝපයේ කුඩා නාන කාමරයක් සහිත මහල් නිවාසවල මුළුතැන්ගෙයෙහි පිහිටා ඇත. රෙදි සෝදන යන්ත්‍රය අසල, සාමාන්‍යයෙන් සෑම කෙනෙකුටම පෙනෙන රෙදි සෝදන කුඩු, රෙදි මෘදුකාරක සහ බ්ලීච් වැනි විවිධ රෙදි සෝදන නියෝජිතයන් තිබේ. එපමණක්ද නොව, මෙම නියෝජිතයන් ගඳ ගසන අතර ඒවා ආශ්වාස කිරීම හානිකර විය හැක. ඔබට සෑම විටම මුළුතැන්ගෙයි බේසම යටට මේ සියල්ල ගෙන යා හැකිය, නමුත් සාමාන්‍යයෙන් ඇත්තේ ඉතා කුඩා ඉඩකි, මන්ද කුණු කූඩය සහ මුළුතැන්ගෙය සඳහා පිරිසිදු කිරීමේ නිෂ්පාදන ද තිබිය යුතුය. කොහේ හරි ගබඩා කර ඇත. කසළ බඳුන කුඩා නම් හෝ වෙනත් ස්ථානයක පිහිටා තිබේ නම්, ඔබට බේසම යට තුනී රේල් පීල්ලක් සවි කර පරමාණුක, බුරුසු, අත්වැසුම් සහ රෙදිපිළි සහිත බෝතල් එල්ලා තැබිය හැකිය. එමගින්, ඔබ රෙදි සෝදන භාණ්ඩ ගබඩා කිරීම සඳහා අමතර ඉඩක් නිර්මාණය කරනු ඇත.

  1. මුළුතැන්ගෙයි මේසය.

බොහෝ විට බඳුන්, සීනි භාජන, ආහාර බෙදා හැරීමෙන් පසු ඉතිරි වන කුළුබඩු, තුවා, තේ බෑග් සහ තවත් බොහෝ දේ දර්ශනයේ පවතී. මේ දේවල් නිසා කුස්සියේ මේස අවුල් වෙලා අපි හැමදාම මෙහෙම බලන්න පුරුදු වෙනවා. ආහාර බෙදා හැරීමෙන් පසු ඉතිරි වන කුළුබඩු කුඩා භාජනවල තබා වසා තැබිය හැකිය. කුකීස් සහ පාන් විශේෂ මුළුතැන්ගෙයි ඒකකවල ගබඩා කළ යුතුය. සියලුම අමතර කෑම වර්ග නියමිත ස්ථානයේ තැබිය යුතුය. එසේම, සීනි බඳුනේ සහ ලුණු ෂේකර්වල පිරිසිදුකම නිතරම පරීක්ෂා කිරීමට වග බලා ගන්න. මෙය ඔබගේ වැඩි කාලයක් ගත නොවනු ඇත, නමුත් ප්රතිඵල ක්ෂණිකව පෙනෙනු ඇත.

  1. ස්පොන්ජ් සහ රෙදි කඩ.

ස්පොන්ජ් සහ රෙදිපිළි ඕනෑම කුස්සියක තිබිය යුතුය. ඔබේ ස්පොන්ජිය සඳහා අලංකාර බහාලුමක් ලබා ගත හැකිය. කඩමාල්ල සෑම විටම වියළා ගත යුතුය, නමුත් ටැප් මත නොවේ. පළමුවෙන්ම, එය භයානක ලෙස පෙනේ, දෙවනුව, ටැප් උසස් තත්ත්වයේ සහ මිල අධික ජලනල ද්‍රව්‍ය වලින් සාදා නොමැති නම්, එය කුඩා මලකඩ ලප වලින් වැසී යා හැකිය. බේසමේ මායිමට යටින් ඇති ස්ථානය අනුවර්තනය කිරීම, ස්පොන්ජ් සහ රෙදි ගබඩා කිරීම සඳහා එහි කුඩා නිකේතනයක් සෑදීම ගැනද ඔබට සලකා බැලිය හැකිය. මෙම විකල්පය කළ නොහැකි නම්, ඒවා සෝදා, වියළා, නිතර නිතර වෙනස් කළ යුතුය. පර්යේෂණයට අනුව, ස්පොන්ජ් සහ රෙදි වලින් 86% ක් යීස්ට් සහ අච්චු අඩංගු වේ. විශේෂඥයන් සතියකට වරක් නොඅඩු ස්පොන්ජිය වෙනස් කිරීම නිර්දේශ කරයි.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you